SilvieK001 SilvieK001 komentáře u knih

Město dívek Město dívek Elizabeth Gilbert

Kniha skvela, pribeh vypraveny zivotem, cetla jsem vse od autorky a rada prectu cokoli dalsiho. Pribeh plyne a dovedu si ho predstavit i jako film. Co bych však ráda okomentovala, je překlad. Opravdu mi vadilo, kdyz se obyvatele New Yorku oslovuji děcka!!! Děcka nepatří do spisovné češtiny, opravdu ne. Stejně jako vyjádření touhy - já chcu - celou milostnou scenu znicilo. V textu bylo spoustu preklepů. Je to velká škoda.

27.09.2023 4 z 5

Historky ze tmy Historky ze tmy * antologie

Skvělá sbírka povídek, ideální pro podzimní a zimní večery. Čubčí hrob a Podzimní lucerny mne nadchly. Pro lepší zážitek doporučuji číst těsně před spaním. Výborné nápady, opravdu doporučuji.

22.01.2023 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Jsem nadšena. I když patřím do zcela jiné věkové kategorie, než je cílová. Na takovou knížku jsem dlouho čekala. Pořídila jsem původně pro dceru, nakonec čteme obě. Miluju místa, kde se děj odehrává, znamení znám nazpaměť, takže pro mne děj i s pražskými strašidly, která od dětství "hltám", naplnil veškerá očekávání. Autorce velmi děkuji a držím palce na další díly!

30.12.2021 5 z 5

Krysí stezka: Láska, lži a zločiny nacistického uprchlíka Krysí stezka: Láska, lži a zločiny nacistického uprchlíka Philippe Sands

Vyborna kniha, dozvedela jsem se spoustu zajimavosti, o kterych jsem netusila. Obohacujici, zajimave, srozumitelne vysvetene i emotivně vtahujici.

15.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dlouho jsem odolávala a neměla chuť ji číst - vše, co má moc velké ohlasy, mne dělá váhavou. Objednala jsem v knihovně a když na mne přišla řada, šla jsem do toho. A ejhle, asi přišla ve správný čas. Někde jsem četla, že kniha musí chytnout na první stránce. Když se tak nestane, nebude se čtenářem rezonovat.
Nebudu zdržovat - chytla mne hned po 1. odstavci. Dlouho jsem necetla nic takového. Vůbec neznám dějiny té oblasti, přiznávám. Otevřel se mi tím nový svět. A získala jsem spoustu pochopení - k moji babičce například, ke skromnosti, k prostotě, k tomu, jak složité i jednoduché věci mohou být. A jak jsem ráda, že žiju úplně jinak. A jakou uctu chovám ke všem, co bojují a snaží se. Naše historie má tolik kliček, ráda objevím v pokračování.
Za mne vynikající!

30.05.2021 5 z 5

Deník šílené markraběnky Deník šílené markraběnky Zita Pallavicini

I přes negativní komentáře jsem si knihu přečetla a vůbec mi to nepřišlo tak špatné, jak se zde píše. Záleží, co kdo čeká, ale kniha si podle mne nedělala ambice na kdovíjaký počin nebo snad odhalení, spíš chtěla popsat život, jaký může být. Rozhodně mne to nepobouřilo, nerozčílilo, i jsem se zasmála. Přišla mi upřímná, psaná s nadhledem.

13.07.2020 2 z 5

Noční výpravčí Noční výpravčí Mirek Vostrý

Moc se mi líbilo, moc! Hned objednávám další, jsem ráda, že jsem autora objevila!

09.07.2020 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Ohromně čtivá a překvapující, hned mne strhla, téma pro mne bylo neotřelé, nové - nechala ve mne silný a hluboký dojem. Určitě doporučuji přečtení. Už se těším na další knihy od autora.

26.06.2020 5 z 5

Dcery nové doby Dcery nové doby Carmen Korn

Moc se mi to líbilo! I ten pohled z druhé strany... ale zivotní příběhy jsou popsány tak živě a uvěřitelně, že jsem se opravdu ocitla v příběhu. Myslím, že i velmi dobrý překlad. MOC se těším na další díl...

07.06.2020 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Moc hezké. Ani se mi do ní nějak zvlášť nechtělo, ale strhla mne hned na začátku, naopak, tato sestra mi byla velmi sympatická, příběh mne překvapil a celkový dojem - jsem velmi potěšená.

10.05.2020 5 z 5

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Moc se mi líbila! Rozhodně má kousek od všeho - erotiky, detektivky, romantiky, exotiky - bavila mne číst. A asi se stane i mým dárkem pro okolí. Doufám, že budou přeloženy i další autorčiny knihy.

25.04.2020 5 z 5

Továrna na vafle Továrna na vafle Roman Helinski

Velmi dobré téma k zamyšlení, cte se dobře, rychle a zůstává zajímavý pocit... Určitě ano.

09.04.2020 4 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Je to čtivé, já to tedy na rozdíl od ostatních nepoznala a ke konci jsem byla vážně napjatá jak struna. Ráda si přečtu další knihy od autorky, pokud jsou.

03.04.2020 3 z 5

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Styl autorky mi velmi vyhovuje! Je vtipná, má nadhled, má ráda nadpřirozené bytosti stejně jako já. Příběh není ani tak důležitý, jako pocit lehkosti, který z něj zůstává. MOc doufám, že brzy napíše další knihu.

27.03.2020 4 z 5

Sestřička Sestřička Christie Watson

Krásná kniha o poslání, více než povolání. Nečetla jsem podobnou, na mnoha místech mne zasáhla. Obdivuji to povolání a hluboce si ho vážím. Skvěle napsáno a i dobře přeloženo.

07.03.2020 4 z 5

Einstein v Berlíně Einstein v Berlíně Thomas Levenson

Jsem nadšená a také překvapené - čekala jsem víceméně Einsteinův životopis, nicméně kniha se hodně zabývá životem v Německu, Berlíně od začátku století přes první světovou, inflaci, leskem kabaretů, atd, vše je srozumitelně vysvětleno a spoustu věcí se mi spojilo dohromady. Opravdu moc doporučuji - každá kapitola je jako koukat se na jeden díl dokumentů. Rozhodně mne obohatila.

08.02.2020 5 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Moc dobře se četla, příběh mi plynul před očima a moc se těším na další!

11.01.2020 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Nezklamala!

11.01.2020 4 z 5

Holčičky Holčičky Magda Váňová

Spatne se cte, prekombinovane - skoro nikdy neodlozim, ale tohle neslo!

11.01.2020 odpad!

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Právě jsem dočetla a říkám si, jak blízko jsme té budoucnosti, jak snadno se může stát, co si ani nedokážeme představit. Autorka uměla a otevřela tak mnoho otázek. Stylem byla kniha opravdu čtivá, doslova jsem stránkami letěla. Určitě stojí za přečtení a já se těším na další knihy!

19.11.2019 5 z 5