SteoSG SteoSG komentáře u knih

Zánik Faeny Zánik Faeny Alexandr Kazancev

Skvela kniha!!! Danikenove "Vzpomínky na budoucnost" v beletrii! A urcite ju musel citat aj Liou Cch'-sin pre svoju trilogiu "Vzpomínka na Zemi". Odporucam!!!

12.11.2020 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Stale sa musim pytat sam seba, je nutne tahat do vrazd v knihach deti?!?! Ano mam rad tento typ knih ale ako otec maleho drobca niekedy normalne mam chut grcat. Kau kam sa ubera tento svet a este aj ten pomyselny?!? Kde su casy tety Agaty, pana Doyla a inych starych autorov?!!! To budeme len cakat ake ohavnejsie vrazdy SPISOVATELIA vymyslia a este ich budeme schvalovat a chvalit ako su dokonale premyslene??? Ano su to dobre kriminalky ale ked sa zamyslime a porovname tetu Agathu a tychto ... je my na grc. V krimi ma ist o napatie a nie o to kto skor hohi sablu z autorovych myslienok! Aj ked to hodnotim ako +5 lebo je to "dobre" ale .......................Sem tam som napisal recenziu ale po tych poslednych knihach novych autorov krimi nemam chut nieco pisat. Ano precitam si ich ale som z toho smutny. Kazdy sa predhana aku horsiu vrazdu vymysli. Prva odpoved: Necitaj! Nejde to! Nech prevladne radsej svet Tolkiena, Pratchetta, Verna a autorov ktori to s tym to svetom mysleli dobre! :D

20.06.2020 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Tak toto bolo prijemne prekvapenie. Cita sa to uzasne, aj ked vidite kolko stran este mate pred sebou. Udalosti vrazdy , pred vrazdou a riesenie vrazdy po 33 rokoch podane z pohladov osob, ktore s celym tymto pribehom prisli do kontaktu. Uzasne ako citate-citate a zrazu sa dozviete, ze co a ako sa to tam vlastne stalo, ked svoj zazitok popisuje iny zucastneny a doplni tym svoju trosku v pribehu, popr. ako kusok po kusku vsetko pekne zapada do seba a pred vasimi ocami bezi FILM tejto knihy. Uz aj idem kuknut na filmove spracovanie. Niektore hlasky vas daju do kolien.

11.11.2019 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tak toto teda bolo dooobreee!!! :)
Opat skvely HH.
Vrah spravne zamaskovany (aj ked v jednej chvili som mal taky tik, ze kto to je ale...)
A na zaver ta "labutia piesen". :D

28.10.2019 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Tak toto bolo dobre citanie! Napinave, "psy... pardon p-osahani/y :) vrah", vysetrovatelia ktorych je tam par!!!(dobre +2) a "SuperKonzultant!" :), ... je tam aj brutalita. Zaujimave prepinanie medzi pohladom "SuperKonzultanta" a obete. Ano su tam veci, aj nejake to tusenie za ktore by sa dali zobrat body ale ... preco vlastne? Proste je to citatelne vyskladane. Uz idem zhanat aj ostatne diely.

03.10.2019 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

=:){=
O tom ako pride Peklo do PEKLA!!! :)
Alebo opacne?!?

03.08.2019 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Dalo sa. Ale urcite lepsie ako 11-tka.

03.08.2019 4 z 5

Wunderland - Díl druhý - Úder Siegfriedova meče Wunderland - Díl druhý - Úder Siegfriedova meče Robert K. Lesniakiewicz

Spisem hodnotenie o oboch tychto "dielach" do jedneho.
Cital som to DLLLHO!!! Lebo po 3-4 strankach som zaspal, tak ma to bavilo.
V prvej casti je to same "jeden z nas videl/pocul/hovoril s .../tam bol/...".
V druhej casti som prvykrat videl v knihe text vo svedstine, a ze ked chcete vediet co to tam je, tak si ho prelozte. :) Uchvatne.
Styl pisania no ..., este ze tie udaje su tam (aj to privieram vsetky oci), letom-svetom a niekedy o nicom.
Niektore svoje myslienky/nazory by si autor mohol tiez nechat pre seba, lebo vypada dost ... .
No co uz, docitane, NIKDY VIAC!!!

20.06.2019 1 z 5

Kodex Camelot Kodex Camelot Sam Christer (p)

Dalsie ultra-tajne celosvetove spolocenstvo ludi. Zo zaciatku nuda, koniec to napatim a krutostou vytiahol. 4 hviezda za ten zaver a za "vyriesenie" problemov. :)

27.04.2019 4 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Tazky rozbeh, sem-tam nejaky zadrhel, chvilku to celkom uslo a zaaaver ... vsak niektore postavy proste len sublimovali a nejake rozumne doriesenie celeho toho kolotaca tiez. :)
Urcite lepsie ako jednotka.
P.S. ... uz som nasiel v trilogii aj Mitzi.

24.04.2019 3 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Kde ta Mitzi tu vlastne je???!!!
Divne cele. :(

24.04.2019 2 z 5

Služebník smrti Služebník smrti Sam Christer (p)

Ale ano, velmi citatelne.
Za co vsetko moze zly uhol pohladu.
Je to sice akoby pan Morley povykradal par osvedcenych titulov (ved pracuje vo filmovom biznise, tak nezober nieco, mozno si to nikto nevsimne) ale vyslo mu to a ja to cele hodnotim kladne a odporucam.
Sherlock - ano je tam; Moriarty - ten tiez, len pozor ktoreho cakate; zloduch - tych je tam viac. Prepletanie a skakanie z "pred popravou" a "spomienky" len graduju pribeh, ktory je si myslim dobry. Vrahom si bol, vrahom si a ako vraha ... (spoiler) ta aj popravia. :)
P.S. Bud je to prekladatelom alebo tam autor fakt okato pouzil aj jednu neprekonatelnu hlasku (len trooosku upravenu) o ponuke, ktora sa neodmieta! :D :D :D

04.04.2019 5 z 5

Zasr*tý Bucky Dent Zasr*tý Bucky Dent David Duchovny

Ze je Duchowny Pan Herec to som vedel, ze je muzikant (neviem posudit) som tiez vedel, ze je spisovatel - ano cital som Kravu nebesku ale po precitani tohoto muzem povedat, ze fakt je Spisovatel. Kniha sice obsahuje vela odvolavok na mena pre neamericanov nezname (sportovci, umelci, ...) a baseball :) co by mohlo niekomu vadit. Hladanie sa navzajom, RedSox a Zaver su asi take tri casti knihy. Velmi prijemne citanie, kde som sa aj zasmial aj zamyslel a boli aj smutne chvile. Urcite sa oplati precitat a ano ODPORUCAM!!! :)
P.S. Urcite kupim aj e- verziu do mobilu! :D

25.03.2019 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak klobuk dole. Kniha je pisana z pohladov viac zucastnenych, prepinanie medzi nimi je uzasne a prepojenie dejov ... no neocakavane :) . Servaz je akokeby na druhej dejovej kolaji, Christine to vsetko ... zvlada? Pri citani som tam normalne bol a vsetko okolo nej videl (chvalabohu toho bezdomovca som doma necitil :) ). Napinave az do konca, ktory je zaujimavy. Oproti predchadzjucim castiam ine ale ine v lepsom. Odporucam.

18.03.2019 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Armada...Cline...odkazy na retro pocitacove hry a retro hudbu...VR...mimozemska civilizacia a jej hrozba...klasicke myslenie ludstva...zaujimavy otvoreny koniec :) !!! To je asi vsetko. S R.P.O. sa neda porovnavat, kazda je o niecom inom. Ale citatelna! Pokracovanie by bolo zaujimave.

09.11.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Kniha sa cita TAZKO!!! Hlavna hrdinka VSETKO VIE este aj manualne prace!!! A ja, ja, ja ja ,ja... To nie!!! NeVLASAD SOM TO DOCITAC!!! Ten mesacnY PLYN!!! KuAAA!!! SlaBE!!!

30.10.2018 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Je to taky moderny Robinson Crusoe na Marse (Chrobak Truhlik - neviem, ci vsade bol, ALE VSETKO VIE AJ TAK, i ked v jednej casti pise, ze "z hovna bic nejde ..." ?!?) ale s komunikaciou na (i ked len ciastocnou) zvysok sveta (stale tu kazdy vsetko vie a dokaze aaale hlavny hrdina sa sem-tam utne).
Kniha sa pekne cita a zemiaky dokazu vela.
Kua a on nebol kapitanom lode?!? NASA sa sekla!!!

22.10.2018 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Rozsirena verzia pribehu Turina zo Silmarillion-u.
Ale stale je to Paaan Tolkien!
Tot vsjo!

20.10.2018 5 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Jednym slovom: SKVELEEE!!!
Jednotka bola skvela, dvojka menej skvela, trojka to ale vytiahla a predbehla aj jednotku (ako by to pisal niekto iny alebo len proste behom dvojky si dal trosku pauzu a naberal skvele napady na trojku). Chlapik ma skvely vedecko-technicky prehlad a skvelu fantaziu, mozno prisiel z buducnosti. Ma to hlavu aj patu, proste kontextovo doladene. :)
Len tak dalej! Nech zije Cina.
Este raz ale tentoraz inac: SKVEEELE!!! :D
Proste sedem krat SKVELE!!! Sakra 8!

15.10.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tak po precitani 11 dielov, mozem len povedat ... SUPER!!!

26.07.2018 5 z 5