Zvony novoroční

Vánoční povídka autora, jedna z pěti, které napsal.

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239593/zvony-novorocni-Zpb-239593.jpg 3.531
Literatura světová, Novely
Vydáno:, Vilém Šmidt

Kniha Zvony novoroční

Gilnien
29.12.2018

Pěkné čtení na vánoční svátky. Moc se mi líbí překlad, čeština je hezky zvukomalebná. Někdy na mě byla povídka až moc temná a smutná, také jsem se ztrácela v charakterech, ale jinak hodnotím kladně.

Zelený_Drak
18.07.2018

Poutavá a působivá povídka, která měla prý v době vydání i ohlas v podobě nečekaně velké sumy, která se na Nový rok vybrala pro chudé. V tomto krátkém díle dokázal Dickens povědět mnoho o člověku. Výborně vykreslené charaktery. Mrazí i z toho uvědomění, jak dlouho dopředu se na světě kupily podmínky pro velké změny v Evropě, ke kterým došlo ve 20. století. Ráda se ke Zvonům novoročním někdy vrátím.

jiri77
01.01.2018

Typický Charles Dickens. Boj dobra se zlem a chudých vůči majetným s atmosférou Nového roku.

Továrna
29.04.2017

Je to velmi krásná a dojemná kniha, která mě opravdu oslovila. Chytla mě za srdce a celý příběh jsem prožíval s hlavními hrdiny. Byl jsem z ní pln různých dojmů. Pan Dickens mě asi nepřestane nikdy uchvacovat svým způsobem psaní, který je na jednu stranu vždy tak lehký a nadýchaný, jak to správný humorista umět má, zároveň ale tajemný, mysteriózní a velmi vážný. Nedivím se, že i za svého života byl tak populární, protože jeho knihy jsou živé dodnes a zub času je ani trochu nenahlodal.

lampernaqui
04.02.2016

Přiznám se, že mě povídka téměř nezaujala. Budu doufat, že se to nestane u dalších děl tohoto spisovatele, do kterých se hodlám pustit. Snad jsem byl jen naladěn na jiný žánr. Ale k téhle vánoční povídce o jednom snu se už nevrátím.

reader.007
17.11.2014

Podobně slzopudné jako ostatní Dickensova tvorba, ale mám tuhle povídku raději než Vánoční koledu. Nevím proč, prostě je to tak.

Jíťa

Povídka na jedno odpoledne, nenadchne, neurazí.