Anastasia

Anastasia https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28477/bmid_anastasia-zz8-28477.jpg 4 183 38

Zvonící cedry Ruska série

Zvonící cedry Ruska, kniha první. Vydávaje se na pracovní cestu, autor ani nepředpokládal, že se mu tohle přihodí. V zapadlém kousku tajgy potkal ženu, které byl Bohem dán dar prozřetelnosti, otevřena velká tajemství podstaty všeho zemského. Cesta k fyzickému a duchovnímu zdraví, jak říká Anastasia, je úplně jiná, než si myslí mnozí z nás. A nejen říká, ale i hodně dělá pro lidi. O tom všem se čtenář dozví, když otevře tuto knihu.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Zvonící cedry

Анастасия , 1994

ŠafránkaFénix
09.03.2024 5 z 5

Celá série těchto knih mne velmi oslovila. Přečetla jsem je jedním dechem, jsou velmi čtivé. Pomocí těchto knih jsem dostala odpovědi na své životní otázky. Děkuji spisovateli za jejich napsání. Byly mi velkou životní inspirací. Díky nim jsem opět získala radost ze života a životní směr svého žití. Děkuji za celou sérii těchto knih, které jsem směla číst.

ditul
08.01.2024 5 z 5

Příběh Vladimíra, který potká Anastázii, ženu nezkaženou dnešním světem, mě učaroval. Jdu se pustit do dalšího dílu. ;)

vendy246
07.01.2024 3 z 5

Knihu mi doporučit masér, hezký, tichý muž, žijící tak trochu v jiné dimenzi. Jinak bych ji něčetla. Nelíbí se mi název ani obal knihy, není mi sypatické převzaté jméno autora. Kniha je velmi špatně napsaná a ani překlad nepomohl. Příběh nepřesvědčivý, autor nedůveryhodný (diskuse na youtube). Přesto jsem tu slátaninu za dva večery přečetla. A pro pár dobrých námětů k zamyšlení z toho mám nakonec dobrý pocit. Popřemýšlím o cedrech, přístupu k dětem a o pěstování rostlin.

jana.hud
23.02.2023 3 z 5

Vůbec nevím, jak tuto knihu hodnotit. Některé pasáže mi sedli a říkala jsem si, je to fajn. Ale některé byli pro mně až do scifi, které ráda nemám. Někdy mi přišlo, že čtu pohádku..Ale je pravda,že knihu si asi pamatovat budu. Popřemýšlím, zda číst její další pokračování,abych věděla, jak příběh pokračuje. Ale rozhodně ne hned teď, teď mne to vůbec neláká - 2,5 hvězdy.

nemluva
09.10.2022 5 z 5

Starší podnikatel se při jedné z obchodních cest na dálný východ potká se ženou, mladou léčitelkou, která jej zaujme natolik že s ní stráví několik dní v sibiřské divočině. Vede to ke střetu povah, zcela odlišných pohledů na svět, odlišného chápání hodnot a především zcela odlišného vnímání toho co nás obklopuje - světa, vesmíru, vyšších sil. Anastazia žijící od narození v divočině je velmi moudrá a má neobyčejné schopnosti. Obydlím je pro ni příroda a les. Jediné co tu dvojici nějak drží pohromadě je vzájemná přitažlivost, láska na první pohled a zájem poznat jeden druhého o něco víc.
Je těžké tuto knihu někam zařadit, ve své době byla asi vnímána někým jako fantazy, někým (snílky) jako realita a dnes je řazena často někam k New Age. Tak jako byli dříve vědou za nejmenší stavební části přírody považovány nejdříve prvky, pak atomy s neutrony, protony a elektrony. Nyní moderní fyzika říká že za elektrony, protony a neutrony je ještě nějaká "čistá energie". Čímž se kvantová fyzika neuvěřitelně přiblížila k New Age a New Age zase k fyzice. Nyní fyzici často nacházejí schodu s New Age, a lidé které řadíme k New Age na tuto schodu často rádi poukazují. Tak nějak lze možná chápat posun v zařazení této knihy a jejím vnímání.
Nevím a nebudu hodnotit jestli to co je tam napsané je fantazie, pravda, výmysl nebo něco mezi tím. Důležité je že se to opravdu dobře čte a přináší to člověku poučení dobrý pocit a zcela jiný pohled na realitu. Nutí ho to k zamyšlení. Nejdůležitější je že ho to nutí vybočit ze svého chápání světa, vzdát se svých zkostnatělých názorů, a vidět věci kolem zcela jinak. Proto aby mohl vůbec číst dál, knihu neodložil a neřekl že je to nesmysl.
Především z pohledu osobního rozvoje, pro který je velmi důležité vzdát se svých zastaralých názorů, teorií, dogmat, pohledů na svět a lpění na čemkoli, je to užitečné a skvělé čtení. Dávám celých pět hvězdiček, to nedělám moc často. :-)

Elea
09.08.2022 3 z 5

Z knihy jsem trochu v rozpacích, sice se dobře četla, názory Anastasie určitě stojí za přemýšlení, ale Vladimír mi byl nesmírně nesympatický.

Pettato
09.05.2022 4 z 5

Milá kniha s vizí, že žít se dá i jinak...
Anastasia žije v souladu s přírodou a úplně odlišným způsobem života než my, kteří jsme v zajetí materialistického systému. Proto se může zdát její uvědomělý svobodný způsob života mimo realitu. Ale rozhodně její vize o propojení s přírodou, sladění se zvířaty, přístup k výchově, rady do života i duchovní poznatky působí pozitivně, odklání od materialistického pohledu na svět a inspiruje...

evineckY
04.02.2022 5 z 5

'' Existuji pro ty, pro které existuji ''
Krásné dílo.
Poslouchala jsem audioknihu tak nádherně načtenou, až mám slzy na krajíčku.

citronekodvedle
26.07.2021 5 z 5

Velmi zajímavá knížka, (spoilery) na rozdíl od poselství od peotinožců, mi někdy přišla až přitažená za vlasy. Netuším jestli je pravdivá nebo vymyšlená. V některých pasážích mi chybí vyjádření citů, emocí. Například když se dozvěděl, že bude mít syna, nějak to pak rychle přeskočilo na něco jiného. Mohlo to být napsáno a peopojeno trošku líp. Zároveň i kdyby kniha byla vymyšlená tak bez pár pasáží je nádherná. A vše co se v ní píše je uskutečnitelné. I ti hodní, féroví podnikatelé poslední dobou vznikají a jejich nemálo. Zároveň otevírají oči ostatním lidem obzory a vedou je do světla. A přesně jak řekla Anastázie jde o emoce a city k naší planetě. Sama podporuji tyto podnikatele, nejčastěji její oblíbené zahrádkáře, kupuju u nich ovoce a zeleninu. Poté zpoustu podnikatelů, kteří pracují s bylinkami, přírodní kosmetikou a na konec všechny co tvoří pomalou módu a ostatní výrobky. Takže to co je v této knize se opravdu děje. Vracíme se ke kořenům. a to mystično si myslím, že není až tak nemožné, sama jsem si do života přitáhla super práci a teď životního průvodce. A že všeho nejvíc si přeji mít svou zahrádku a být takový malí podnikatel a dělat radost lidem. Na instagramu mě najdete pod citronekodvedle a s_provázkem.

kercah
10.05.2021 5 z 5

Kniha na zamyšlení. Napsaná příjemnou vyprávěčskou formou. Nikdy jsem o knize neslyšela, proto jsem neměla žádné očekávání, ale ani žádné předsudky. Některé výroky mi přišly smysluplné a souzním s nimi, některé však už v mých očích přesahovali do konspirace. Každopádně mám již koupenou druhou knihu a v četbě budu pokračovat.

Bafy
27.12.2020 5 z 5

Pochopí jen ten kdo chce pochopit .....

Ravabi
10.11.2020 odpad!

S touto knihou opravdu nerezonuji - od nápadu (autorova výmyslu), přes formu, až po obsah.

NikitaGalita
25.05.2020 5 z 5

Kniha plná Pravdy, Lásky a o vychove detí, prepojení s prírodou. Prečítala som ju dvakrát a ešte sa k nej isto vrátim

mahavan
12.04.2020 odpad!

Přestože jsem duchovně orientovaný člověk, kniha je jedním slovem fantasmagorie.
Ke komentářům Veggi a LuckyVagabond, které si přečtěte (hlavně ten od LuckyVagabond) ještě přidávám:
Kniha mi velmi připomíná Castanedu a vymyšleného dona Juana. Jen je to oděno do ženského hávu a napsáno pro ženské čtenáře. Něco málo pravdivého by se tu našlo, stejně jako u Castanedy, ale převážně jsou to vymyšlené bláboly a předkládané pravdy a prozření jsou přímo otřesné (vycházím z vlastních zkušeností). Stejně jako Castaneda, který byl chlípník a zkrachovalec, každému lhal, vždy a všude a finančně ho zachránili jeho vymyšlené knihy. Megre zase bezostyšně lže tady a k chlípníkovi nemá daleko. Také byl zkrachovalec, ale finančně ho zachránil podnikatelský záměr á la Castaneda a vyšlo mu to. Stejně jako Castaneda tu lidem předkládá své představy. Neříkám, abyste to nečetli, ale podržte si střízlivý rozum. Ten se nevylučuje s duchovností, naopak "duchovno" je velmi logické a má svůj řád. To se nikdo mimo jiné nezamyslel, jak to že neexistuje žádná fotka Anastasie? Na své rodiče si "záhadně" nevzpomíná a o příbuzných taky nic. Všude veřejně vystupuje jen Megre. Dona Juana taky nikdy nikdo neviděl. Nemluvě o spoustě jiného..
Ženy jsou zpravidla citovější, tak holt autorovi vše baští. Komentář píši pro jejich dobro, protože vystřízlivění by mohlo být bolestné... raději si přečtěte kvalitnější knihy, je jich relativně dost. Ty Vám v životě více pomohou a Váš život bude kvalitnější a šťastnější..

Léčitelství
24.02.2020 5 z 5

Anastazia - existuji pro ty, pro které existuji...
Vynikající kniha pro všechny duchovně založené a chápavé lidičky, kteří ještě nebyli nevratně zkaženi hmotným fanaticko-materialistickým Systémem. Vzácná kniha pro vzácné lidi.

Veggi
11.11.2019 2 z 5

Již z předešlých komentářů bylo jasné, že kniha dělí čtenáře do dvou skupin. I přesto, že se považuji za člověka otevřeného, tak tuto knihu musím hodnotit max 2*. Pro mě to byla ztráta času. Anastasia žije v tajze, i přesto, že jsou zde zimy kruté nepotřebuje oblečení, o jídlo se nestará, nosí jí ho veverky a zná tajemství vesmíru, které ale nemůže říct, protože bychom ho nepochopili a pokud se chce nějakému tématu vyhnout, tak se odkáže na zlé síly. I kdybych tuto knihu chtěla brát jako filozofické zamyšlení, tak nejde přehlédnout neskutečně otravný, sebestředný a jednoduchý Vladimír. V jednu chvíli je Anastasií uchvacen a druhou ji nazývá čarodejnicí. Přijde mi to jako slátanina pro zoufalé.

DYRKA98
03.08.2019 5 z 5

Kniha Anastasia mě doslova vzala dech! Byla úžasná a neuvěřitelná.

vila_z_lesa
09.07.2019 1 z 5

Nemůžu si pomoct, ale knížka si moje sympatie vůbec nezískala, především mi byl protivný Vladimír a to hodně, možná kdyby mluvila jen Anastasia, hodnotila bych jinak. Na další díly chuť vůbec nemám.

popeluška
20.04.2019 5 z 5

Nádherná kniha....na kterou člověk musí být připraven.Maximálně jsem si ji užila.Jsem moc ráda, že ji mám ve své knihovničce. A těším se na druhý díl.

LuckyVagabond
18.03.2019 1 z 5

Tato kniha je docela profláknutá mezi známými. Z vyprávění jsem se těšil na knihu o blonďaté, láskyplné, éterické slovanské víle, která vtáhne čtenáře do tajů harmonického života v souladu s přírodou, zvířaty a zákony vesmíru. Jednu takovou vílu doma mám, tak jsem se fakt těšil.

První podivnosti přišly rychle. Anastasia se intimně spojila s ženatým chlapem. Biznismenem přízemních, konzumních hodnot s chatrným zdravím, kuřákem, majícím rád alkohol. Dokonce s ním počala syna v aktu zneužití a aktu nevěry, který autor překvapivě líčil jako projev pravé lásky. Jen když chcete počít syna, tak je sex opravdu plnohodnotný prožitek. Tohle je zvláštní protiklad víly, která je vylíčená jako ztělesnění duševní čistoty a uvědomělosti. Hmm co tam máme dále. Anastasia nemá přístřešek a žije volně v přírodě, protože i když je na Sibiři zima i -50°C ona může po lese běhat za zpěvu a tance nahatá, protože dokáže regulovat svoji tělesnou teplotu popřípadě ji zahřejí medvědi. Veverky ji nosí jídlo na lusknutí prsty a když se ji zachce, tak ji stačí sníst trochu trávy. Jako malou brali sokoli Anastasii na vyhlídkové lety a medvědi olizovali pokakaný zadek v rámci své péče. Ruská hrdost knihou zaznívá na každém kroku. Na závěr knihy (tam jsem se dotlačil s přeskakováním stránek) Anastasia sdělí autorovi, že bude jednou finančně velmi zámožný. (No vzhledem k prodejnosti knihy to asi trefila a jakoby to napovídalo o nastavení priorit autora. Áňa mu neřekne, že třeba transformuje své vědomí, dojde k poznání, nebo jinou šlechetnou změnu, ale řekne mu že bude pracháč hmm). V dalších dílech údajně Áňa vysvětluje technologii létajících talířů poháněných baktériemi. Omlouvám se všem skalním fanouškům Anastasie za takovou kritiku. Ač v knize sem tam zazní i něco relativně moudrého a myšlenka příběhu s hravou, moudrou vílou se mi fakt líbí, tak tohle na mě působí jako šílená slátanina. Erotická fantazie starého chlapa, který má do uvědomělosti a pochopení principů vesmíru a pravé lásky dost daleko. Kdyby to bylo alespoň literárně a slohově hodnotné když už ne myšlenkově. Pokud by to bylo celé bráno jako oddechová červená knihovna tak budiž, ale lidi o Anastasii mluví jako o knize která jim změnila život!? Kolik knih tedy přečetli? V tomto případě námitku, že jsem k tomu ještě nedozrál neberu.

Komentář byl psán s asi ročním odstupem.