Zvonečková královna

Zvonečková královna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329228/mid_zvoneckova-kralovna-ieo-329228.png 4 13 5

Chmurný, romanticky viděný obraz z doby Leopoldovy reakce. Tři ideové proudy: odkaz českobratrství, jesuitská protireformace a revoluční zednářství jsou tmeleny milostným dramatem, láskou katolicky vychované ženy k českému vlastenci, vůdci tajného spiknutí. Xavera, odmítnuta, stává se nesmiřitelnou mstitelkou a vydává Klementa do smrtících rukou jesuitů.... celý text

Anilka13
30.12.2021 4 z 5

Nemám ráda knihy, kde se až moc popisuje politické dění a tahle kniha je toho plná. Ale za to miluju Karolínu Světlou a můžu říct, že mi jako první pořádně vykreslila žití lidí v této době. A tato kniha rozhodně nepatří k mému prvnímu střetnutí ani s autorkou ani s literaturou 19.století ani doby samotné.

maryzka
12.09.2019 2 z 5

Sice zajímavá kniha, ale vesnické romány od této spisovatelky jsou lepší.

Antonie123
24.08.2019 5 z 5

Vracet se ke kniham Karoliny Svetle je potreba,nebot psala nadcasove a snazila se o formovani spolecnosti,vymyceni zla,tyranu,nabozenskeho fanatismu,naslouchala chudym,milovala prirodu,snazila se o dobre postaveni zen ve spolecnosti,byla moudra a vedela,jak dulezite je vzdelani proti vsemu zlu na svete. Tudiz tuto knihu,kde je mnoho historickych skutecnosti,i jeji dalsi knihy, hodnotim jako ty nejlepsi na svete. Nechybi v nich ani poutavy dej,casto az detektivni.Stary jazyk se da cist velice lehce,je nadherny,jak poezie,jak krasna pisen. Doporucuji vsem,Zvoneckovou kralovnu,Nemodlenec,Frantinu,Kanturcici,Cerneho Petricka,Kriz u potoka,Vesnicky roman...Lek pro spolecnost v podobe knihy, potrebny v kazde dobe.

bábuška
24.02.2017 4 z 5

Knihy Karoliny Světlé jsou knihy našich maminek a babiček, můžeme je číst s velkou nostagií. Mám je uschované jako vzpomínku.

Alix
30.11.-0001 2 z 5

Ne, tato kniha mne opravdu nezaujala.

Karolina Světlá (p)
česká, 1830 - 1899