Zvon

Zvon https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458916/bmid_zvon-Zxb-458916.jpeg 4 1204 295

Smrtka / Žatva smrti série

Ve světě smrtek je všechno jinak. Citra a Rowan zmizeli. Plovoucí město Trvalka je pryč. Zdá se, že už nezbývá nic, co by mohlo smrtkovi Goddardovi zabránit, aby uchvátil absolutní moc. Když se teď Nimbus odmlčel, zůstává otázka: Může ho ještě někdo zastavit? Odpověď mohou dát Tón, Zvon a Hrom.

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Toll , 2019

knihomolkaMist
28.05.2022 4 z 5

Krásné, i když trochu slabší zakončení série. Všechno se tu krásně spojí a vyřeší. Celou sérii jsem si fakt užila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, i když se mi do ní původně moc nechtělo :D
Nejlepší za mě byl 2. díl a celou sérii mohu doporučit! :)

Ráďa505
25.05.2022 4 z 5

Ano, i já souhlasím s tím, že nebinární je v dnešní době velké téma - tak velké, až je ho všude nějak moc a začíná mě to už docela štvát. V prvních dvou dílech tam žádná zmínka nebyla a myslím, že ani v závěru to tedy nebylo nutné. Je škoda, že nebylo více věnováno Citře a Rowenovi - myslím, že by si to zasloužili. A celkově, jak mi během četby přišly některé pasáže trochu zdlouhavé, tak konec byl zbytečně useknutý. Pár vět o osudech důležitých hrdinů a hotovo. Za mě byla absolutně nejlepší Smrtka a Zvon se mi četl nejhůře. Přesto musím říct, že autor má neuvěřitelnou fantazii a jeho příběhy jsou originální a zajímavé. Těším se na další :)

kachnat
21.05.2022 4 z 5

Souhlasím s Egeris... Postava chvíli muž, chvíli žena mi tam také neseděla. Nebinární je asi hodně moderní téma, nemohlo tedy chybět, že...
četlo se mi hůř než předchozí díly, TOP byl ten první....
Vyvrcholení série bylo velmi nápadité, tohle řešení by mě nenapadlo:-)

Egeris
18.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Je to velmi dobré zakončení série. Předchozí díly se mi líbily malinko víc, ale i tak super. Osobně bych ale uvítal více stran o Rowanovi/Citře - hlavně v době, kdy už byli na nové planetě. Též by nebyla špatná kapitola, která by popsala jejich cestu tam, spolu s následným "ubytováním" a trošku rozvedla jejich další budoucnost. Klidně by tohle všechno mohlo být namísto neustálého připomínání toho, že je jedna postava chvíli muž, chvíli žena, v závislosti na počasí. To mi v té knížce vážně nesedělo, bylo to tam narvané na sílu a omílané stále dokola.

666Jitka
23.04.2022 5 z 5

Až je mi trochu smutno, že se po dočtení této skvělé trilogie s nápaditou myšlenkou budu muset rozloučit s tolika knižními oblíbenci, které jsem v sérii našla. Kniha přináší další zajímavé dějové linky do sebe zapadajícího příběhu, které jsem občas předpokládala, ale většinou jsem byla překvapená a zvědavost mě hnala číst dál, abych věděla, jak to všechno dopadne. Některé momenty byly opravdu "hustý", že mi pumpa jela fakt naplno. Celkově se mi Žatva smrti moc líbila a doporučuji jí svým kamarádům.

bydza
15.04.2022 5 z 5

Více než důstojné završení série. Ono není nikdy snadné ukončit trilogii, což je pochopitelné (určitě vás napadne spousta příkladů, kdy se to nepovedlo a kdy naopak závěrečný díl serii graduje, za mě například Vzpomínka na zemi či Silo) . Za mě VŽDYCKY vyhraje první díl, začne děj a od něj se vše odvíjí. Takže když mě nechytne první díl, nečtu další. To se naštěstí zde nestalo.

Inouš
13.04.2022 4 z 5

Fantasticky promyšlený závěr série. Mohlo to být teda kratší, ale přesto to nebylo nudné.

Fatis04
03.04.2022 5 z 5

Konec trilogie byl naprosto úžasný, jen se člověk musí trochu dostat do děje, protože jedničku a dvojku jsem četla už před dvěma lety. Jinak za mě naprostá spokojenost. Určitě to není poslední kniha, kterou jsem od Shutermana četla, je skvělý vypravěč a úžasnými nápady.

TerJac
17.03.2022 1 z 5

Ach jo. Zklamalo! Moc. Po dvou skvělých dílech jsem tenhle ani nedočetla. Překombinované, občas postrádající smysl, po dlouhé době kniha, u které jsem zavrhla strávit u ní čas. V nejlepším je dobré přestat a tento třetí díl je toho důkazem.

elizabeth_e
15.03.2022 5 z 5

Super konec!

voody99
08.03.2022 3 z 5

No.... Takhle zklamaná jsem z knihy hodně dlouho nebyla. Bohužel hrozný Český název a pak i překlad určitých pasáží tomu vůbec nepomohlo.
Po dvou skvělých dílech jsem čekala něco vážně epického. Ano kniha je dobrá ale .... :-(:-(:-(
Strašná škoda.

netopýrek1985
08.03.2022 5 z 5

Tak tato série se mi ale moc moc líbila. Jsem ráda, že to takhle dopadlo. Určitě se k ní časem vrátím.

-knihomolka-
02.03.2022 3 z 5

Hmmm… Nepíše se mi to snadno, protože Smrtku a Nimbus absolutně miluju, ale Zvon je prostě překombinovaný a druhá polovina knihy mě už vůbec nebavila. Velké množství postav, zdlouhavé pasáže, ve kterých se člověk (nebo aspoň já) snadno ztratí a do čtení jsem se musela nutit. Byla jsem zvědavá, jak nakonec dopadnou hlavní linie a knihu jsem dočetla, ale asi jsem od zakončení čekala prostě.. víc. Oproti prvním dvěma dílům, které jsem zhltla jak malinu, je to celkem slabota.

MollyCornelia
26.02.2022 4 z 5

Zvon bych označila jako důstojné zakončení série. Je to prostě Neal Shusterman, umí psát a jeho styl psaní mi dokonale sedne, má nekonečnou fantazii a ukazuje nám, kolik má lidstvo chyb a jak jsme nepoučitelní.
Jenže... Když jsem si zjišťovala před čtením nějaké recenze, trochu jsem se lekla. Podle určitých zdrojů to měl být nejslabší díl. Nimbus jsem zařadila jako druhou nejlepší knihu, co jsem minulý rok četla a říkala jsem si, že Zvon se mi přece NEMŮŽE nelíbit, když předešlý díl byl tak skvělý. Trochu jsem se spletla.
Není to špatná kniha, to rozhodně ne. Ale Za mě byl Nimbus asi 1000x lepší a Smrtka asi 100x. Zaprvé se mi Zvon tolik nelíbil proto, že jsem ho četla 15 dní, což na mě sice není zas tak dlouho vzhledem k tloušťce, ale neměla jsem na čtení tolik času. Mám to s knihami tak, tě čím déle je čtu, tím menší mám motivaci je dočíst, a proto jsem čtení odkládala. Zadruhé tady bylo na mě až moc dějových linek. Citra ala Anastázie a Rowan byli upozaděni a jediné kapitoly, které mě bavily stejně jako Smrtka a Nimbus, byly ty s Faradayem a Lorianou. Jerico Sobranis / Jeri Soberanisová mě někdy štvala, LGBT+ v knihách obecně nemusím, a nějak jsem si nezvykla na tak velké množství hlavních postav.
Zatřetí konec - žádné velké zvraty, které by mě prekvapily stejně jako Smrtka a Nimbus se neudály, konec byl obstojný, ale nic bombového. Nekonalo se nic úplně wow. Osobně jsem trochu předvídala, co se stane. A bylo to slabé, Neal umí i líp.
Jinak je to ale čtivá a dobrá kniha. Sice ji umísťuji v sérii takto: 1. místo Nimbus, 2. místo Smrtka, 3. místo Zvon, ale určitě stojí za to se do Zvonu pouštět.

girdi
22.02.2022 5 z 5

Bylo to epické. Ano, trochu méně dynamické, ale pořád velmi čtivé a plné nečekaných rozuzlení. Moc jsem si to užila, já těch pět set stran vdechla jako nic. Neal Shusterman má nekonečnou fantazii a perfektní vypravěčský styl. Posuďte sami!

buboscsek
18.02.2022 5 z 5

Řeknu pravdu, Anastazie mě zajímala nejmíň. Kolem ní bylo tolik zajímavých osobností, třeba Greyson, Jerico Soberanis (můj oblíbenec), Faraday s Munirou anebo Goddard s Randovou a Nimbus. Stojí to za přečtení, líbilo se mi to.

Lalina3
12.02.2022 5 z 5

Fantasy kniha mě překvapila stokrát víc než leckterý thriller :D klobouk dolů! Celou sérii jsem si moc a moc užila a jen tak na ni nezapomenu. Moc doporučuji.
Někteří píši, že kniha byla moc dlouhá, nesouhlasím! I kdyby bylo dalších 200 stran, nezlobila bych se :D

Nieroccoon
11.02.2022 5 z 5

Stále to ve mně rezonuje a to nejsem tónista. Nevím jak se to autorovi daří, ale každý díl této trilogie je stále lepší a lepší. Konec stojí za to:) .Do knižního světa se přidal nový vymyšlený svět plný lidské přirozenosti (chamtivost, zloba, závist, touha po moci, ale i díky bohu schopnost milovat) toliko podobný našemu, ale ukazující Shustermanovu obdivuhodnou fantazii, schopnost psát krásné příběhy a najít všude něco dobrého.
PS; pardon za to dlouhé souvětí :))

knihomolka27
03.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak a je konec. Proč? UF. Já nechci. Ještě víc stránek, prosím. Díky bohu...přežila jsem to. Není náhodou pokračování. To bylo tak dojemný...
Tak tohle všechno se mi honí hlavou po dočtení této série, kterou za A vůbec nevím jak jsem mohla tak rychle přelouskat a za B musím mít nutně doma...jako svého miláška.

Co víc dodat... opět nemám slov. Během čtení jsem se střídavě měnila v slzavé údolí, nebo rovnou jeho vodopád, měla jsem chut knížku spálit, abych nemusela číst dál a nemusela se bát, co mě tam bude čekat. Dá se k tomuhle ještě něco dodat. Čtu hodně, ale jen málo knížek mě do děje takhle vtáhne, pro znovunalezení své psychické rovnováhy si musím nutně co nejdřív přečíst nějakou červenoou knihovnu...v těchto chvílích jsem tak moc ráda, že existuje...aby se to všechno hezky vyrovnalo. A pokud ani to nebude stačit, tak budu muset šáhnout po radikálnějším řešení...i přesto, že budu riskovat své mozkové závity, sáhnu po padesáti odstínech šedi a při jejich čtení se budu ládovat zmrzlinou. Nutně totiž po tý emoční bouři potřebuju vypnout, co nejvíc jak to půjde.

A na konec...MILUJU tuhle sérii, MILUJU ty postavy, MILUJU jak je to napsaný, MILUJU jak je to vymyšlený a promyšlený.

Karcoolka2210
30.01.2022 4 z 5

Uf, tak som dala poslednú časť za dva dni. A bola to jazda teda. Som spokojná so záverom aj keď sa musím priznať, že som vôbec neodhadla, že sa bude tento príbeh uberať takýmto smerom. Ale celkovo hodnotím celú trilógiu ako veľmi vydarenú. Nepatrím síce k cieľovej čitateľskej skupine, ale užila som si čítanie celej trilógie, obľúbila si mnohé postavy a oceňujem autorovu predstavivosť a tvorivosť. Určite sa oplatí prečítať si Shustermana :) AJ

pro dospívající mládež (young adult)

Neal Shusterman
americká, 1962