Zvláštní vlak

Zvláštní vlak https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397165/bmid_zvlastni-vlak-hrX-397165.png 4 1 1

Příhody několika chudých, hladových neapolských dětí, které se zásluhou dobročinného spolku dostanou do průmyslového města Modeny, kde jim zámožnější lidé s dobrým srdcem poskytnou na čas šťastný život. Přesto, že děti mohou žít půl roku bez starosti o jídlo a oblečení, zasteskne se jim po skutečném, pravém domově a vracejí se, i když do bídy zpět do Neapole.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Treno speciale , 1954

tatereza
23.06.2021 4 z 5

knihu jsem našla v knihobudce, když jsem si zapomněla vlastní čtení a sáhla jsem po ní pro její rozsah (krátká, přečtená za 1 den:) a témá - příběhy pouličních dětí z nejvíc chudinskejch oblastí v Neapoli. Navíc jsem teď viděla Maradonu, takže jsem si chtěla doplnit načatej obrázek o Neapolitáncích. Kniha je psaná pro mládež, takže hodně jednoduše, občas až schématicky, ale o to je to čtivější a schroupe se to fakt za chvíli, víc prostoru by si to ani nezasloužilo, je to vyloženě oddychovka, která je ale zasazená do prostředí nejvíc chudinský Neapole minulýho století. I když není napsaná prvoplánově smutně, tak zní hodně smutných věcí dýchá, což pro mne bylo hlavním přínosem. představit si tu dobu, ty místa a přitom i hezký věci, který i takovejhle zmar generuje. A prostě Neapolitánci jsou pro mě fakt strandovní nátury:)

p.s. jo a v popisku na obalu byl ve zkratce napsanej příběh od začátku do konce včetně toho, jak to dopadne:)

příběhy pro děti

Autorovy knížky