Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56769/bmid_zvire-pribeh-o-klukovi-ktery-promlu-mJJ-56769.png 5 222 40

Jsou knihy, které pohladí, zatímco jiné jdou čtenáři proti srsti – přesto se od nich ale nemůže odtrhnout. Jednou z nich je další příběh zkušené dětské psychoterapeutky, tentokrát o teenagerovi Kevinovi, který se na začátku románu utíká před lidmi do pomyslné klece stolů a židlí. Pod stolem a chráněn židlemi odmítá komunikovat a nikdo si s ním neví rady. Jeho lékařská anamnéza není k nalezení, není jasné, co se mu přihodilo a kdo mu ublížil. Autorka krok za krokem rozplétá složitý případ dětské úzkosti, která u Kevina vedla k neřízené agresivitě. Dlouhodobá terapie a až neuvěřitelná míra empatie a pedagogické intuice vede k pomalému a těžkopádnému uzdravení zprvu nezvladatelného Kevina, kterému děti přezdívají Zvíře.... celý text

Literatura světová , Příběhy

Vydáno: , Portál

Murphy's boy , 1983

lea735
21.10.2016 4 z 5

Zvíře, poprvé kdy čtu u Torey ,že se v téhle knížce prolínají dva příběhy. a poprvé mne udivil konec příběhu. Řekla bych, že ze všech jejích knih , (chybí mi tři které nemám přečtené), je to zatím nejslabší knížka. Na druhou stranu párkrát jsem se srdečně zasmála nad úvahami Torey...což se mi předtím taky nestalo . Tahle kniha je jiná, v jádru je stejná o problémových dětech ,ale trochu jinak psaná Shrnutí : Všechny vých. problémy začínají v rodině, Děti ,o kterých píše Torey, jsou obětí rodičů a jejich nezájmu o ně.

Babo
16.10.2016 4 z 5

Knihu jsem četla současně s pořádnou bichlí,která s e opravdu nevejde do kabelky a tramvaje ,ale rozhodně nebyla jen jakousi náhražkou .
Kniha je opravdu napsaná velice čtivě, jen příběh je tragédií lidského rodu. Jaká to musela být zrůda ten otčím a jak slabá byla Kevinova matka, že ji ani vražda dcery a zoufalství syna z kterého se do konce života nevzpamatuje nepřiměla k ochraně svých dětí .
Lidská psychika je tak křehká a současně neskutečně silná .
Přeji všem Kevinům , aby se dokázali vrátit do normálního života o který je oloupili jejich nejbližší.
A těm kteří jsou poznamenaní , aby nikdy neměli děti .

dark.ma93
24.04.2016 4 z 5

Souhlasím se vším, co se píše níže, ale přiznávám, že jsem od ní četla knihy, které se mi četly líp. Tahle je ve své podstatě hodně mrazivě hororová...

sporran
15.04.2016 5 z 5

Opět zajímavá kniha od Torey Hayden. Nicméně souhlasím s komentářem níže. Obsáhlá kniha se zaměřovala na jednoho klienta, zatímco ostatní knihy, které jsem četla, tak více zahrnovaly i ostatní, kteří příběh dotvářeli. Kevinův případ byl opravdu vážný a i trochu těžkopádněji napsaný. Na konci jsem se trochu bála, že bude střih s tím, že opět Torey najde Kevina schovaného pod dekou....

qydko
22.02.2016 4 z 5

Moje už šestá kniha od Torey L. Hayden - jsou prudce návykové. Leč Zvíře mě zaujalo trošičku méně než ty ostatní. Stejně jako autorce mi víc sedí školní prostředí. Což ovšem neznamená, že na mě Kevinův příběh zapůsobil méně než ty ostatní.

Nikuskaaa
15.08.2015 5 z 5

naprosto luxusní, tahle autorka mě prostě baví!!!

iluliacross
15.07.2015 5 z 5

Velice, velice, velice čtivá knížka a to mi potvrdí většina čtenářů, co Zvíře přelouskla. Pár pasáží se opakovalo, občas to bylo zdlouhavé, ale od začátku až do konce velice zajímavé. Hodně jsem o knížce přemýšlela i po dočtení. Pro mě je to známka toho, že knížka byla prostě velice poutavá. Hodně zajímavé, doporučuji všem, co se o tuto problematiku zajímají.
:-) Čte se raz dva, jedním dechem! :-)

sarka_l
17.06.2015 5 z 5

Moje druhá knížka od této autorky a opět přečtena jedním dechem.

aannyy
01.05.2015 4 z 5

Ač jde o tragický příběh, autorka ho napsala tak čtivě, že jsem se od něj nemohla odtrhnout.

Ethela
14.02.2015 5 z 5

Nedokázala jsem se od téhle knížky odtrhnout!

suzanka
02.01.2015 5 z 5

Jako všechny knížky od Torey Hayden, i tato je naprosto úžasná. Jsem totálně zamilovaná a nemůžu se dočkat dalších překladů:D

serpent6
22.10.2014 5 z 5

Neuvěřitelný důkaz o tom, že dětská duše (a vůbec lidská) je temným jezerem plným neznáma. Ač jsem se snažil sebevíc, nedařilo se mi pochopit všechny patologické projevy Kevinova chování, i přesto, že se autorka pokouší vnést do díla nemalou část svých bohatých profesních zkušeností z práce s narušenými dětmi. Kniha doslova vtáhne do děje, až má čtenář často pocit, že stojí v oné místnosti s oknem, v níž se odehrává především první část příběhu. Celkový dojem z knihy je velice pozitivní. I závěr knihy je jakýmsi poselstvím naděje dokazujícím, že nic není beznadějné. Těším se na další dílo od Torey.

hlina
02.04.2014 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Naprosto mě vtáhla svým stylem psaní. Je neuvěřitelně čtivá, ač téma je velmi kruté. Naprosto mě dostala autorčina naděje a její odhodlání.

Brambram
11.02.2014 5 z 5

Moje první knížka této autorky a určitě ne poslední. Torey má dar slova, její texty ač obsahově obtížné se velmi lehce čtou a vtáhnou do děje hned od prvních stran. Kevinův život byl otřesný a jsem ráda, že došel k jakémusi happyendu. Vřele doporučuji k přečtení

asam
10.08.2013 5 z 5

Smutný příběh,snad až neuvěřitelně krutý. Autorka se v této oblasti vyzná a její knihy upoutají hned první stránkou.

Zorka
06.07.2013 5 z 5

Knihy Torey Hayden jsem si velmi oblíbila, jsou tak šokující a přitom tak opravdové. Fascinuje mě, jak autorka dává beznadějným případům naději, fascinuje mě mravenčí a někdy až sisyfovská práce s dětmi z nefunkčních rodin. Příběh Kevina je opravdu smutný, ale ani před takovými příběhy bychom neměli zavírat oči, naopak. Navíc tento končí nadějí... Moc se mi líbí i to, jak se autorka (vzhledem k tomu, že píše non-fiction literaturu) v různých knihách vrací ke stejným lidem. Její spolupracovníci se postupně stávají i pro čtenáře starými známými, její případy pomalu zapadají do mozaiky autorčiny terapeutické praxe.

avel
02.07.2013 4 z 5

Opět výborná kniha od této autorky. Četla jsme ji po Jadie, a tahle mi příšla trochu slabší, proto hvězdička méně, ale nemám nic konkrétního, co bych vytkla.
Je to prostě čtení, kterým by se měl každý prokousat...

1alena1
22.05.2013 5 z 5

Opět výborná kniha od Torey L. Heyden. Připadá mi velmi důležité přečíst si o lidech, které mají nelehký životní osud a velmi důležité přečíst si o lidech, kteří svůj život obětují tomu, aby ten nelehký životní osud postižených krutým zážitkem alespoň v rámci možností "znormálnili" (strašné slovo). Hned si potom člověk začne vážit toho, že má jen takové problémy, které se dají řešit. Doporučuji všem, hlavně pedagogickým pracovníkům.

Alca007
30.03.2013 5 z 5

Opět nádherná knížka.Nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Jen je mi hrozně líto, kolik dětí trpí, co všechno musí prožít.A nedokážu pochopit, že člověk který za to může zůstane bez trestu a nebo ten trest je spíše výsměchem.

mončičák
01.02.2011 5 z 5

Tuto knížku, jako všechny ostatní knížky od Torey Hayden, jsem přečetla jedním dechem. Píše velmi poutavě. Doufám, že se u nás brzy objeví další její kniha.