Zvířata hrdinové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí svazek díla vynikajícího spisovatele, zálesáka, přírodovědce a malíře Ernesta Thompsona Setona Zvířata hrdinové obsahuje povídky o zvířatech, která se proslavila svými neobyčejnými schopnostmi a výkony. Příběh kočky z městské periférie, která dokázala najít cestu k domovu z neuvěřitelné vzdálenosti, kam byla dopravena vlakem. Byprávění o dramatickém setkání chlapce a statného rysa. Neobyčejné příběhy obyčejného zajíce. Dobrodružství bullteriéra Štěka. Příhody vlků z divočiny. Krásná severská legenda o bílém sobu. Tyto napínavé povídky, doprovázené autorovými kouzelnými matginálními kresbičkami, bez nichž se Setonovi knihy neumíme představit, jsou napsány mistrovsky, že je s chutí čtou jak děti, tak dospělí milovníci dobrodružství i náročnější čtenáři....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93619/zvirata-hrdinove-93619.gif 4.610
Žánr
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, LepreZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Zvířata hrdinové

Přidat komentář
roman9739
03. května

Začnu zeširoka, protože se nejdřív musím vrátit k Pavlu Hoškovi a jeho Evangeliu, o němž jsem psal nedávno; totiž díky Pavlovi jsem objevil tvorbu páně Setona, u něhož jsem do té doby měl zařazené jen Dva divochy. Chyba lávky! Povídkové celky, které vyšly u nakladatelství LEPREZ v rámci Sebraných spisů, jako Blesk (svazek 2), Zvířata hrdinové (svazek 3) a Král vlků (svazek 7) jsou fantastickými průniky do života zvířat. Proto uvedu tento komentář u všech tří knih.
Ernest měl opravdu výjimečný pozorovací talent a díky Bohu byl nadán i literárně, a tak zaznamenal neuvěřitelné osudy poštovního holuba, divoké kočky, zajíce, psů, medvědů, jelenů, vlků a dokonce i potkana.
Všechny texty jsou nesmírně čtivé, dech beroucí a poučné. A drsné jako příroda sama.
K našemu rodinnému srdci nejvíce přirostl Pírko, šedý veverčák, povídka, kde je mnohé ze Setonovy lesní moudrosti.
Scéna, kdy Pírko pozoruje Zrzouna (ten se mimochodem stane i hrdinou samostatné povídky, kde se opět věnuje své vášni pro červené houbičky), jak vláčí červenou muchomůrku dokládá výše řečené o pozorovacím a literárním talentu.
Ale i ostatní povídky nezůstávají pozadu a odhalují bohatý zvířecí život, jeho veselá i temná zákoutí.
Mimochodem psát povídky o krvelačných vlcích, řekl bych, ve vší úctě, jde samo, ale napsat poutavou povídku o pouštním klokánkovy nebo poněkud alternativně pojatý noční výjev s mývaly, tam spočívá Setonova velikost, zde zhodnocuje hodiny strávené v divoké přírodě.
Takže, Pavle, opět díky!

Marekh
07.04.2018

Líbí se mi knihy, kde hlavními hrdiny jsou zvířata. V těchto povídkách vystupuje například kočka, holub, vlk, rysice, zajíc, pes. Nachází se zde také Legenda o bílém sobu. V knize se vyskytují také ilustrace, které nakreslil sám autor. Kniha je výborná a určitě knihu doporučuji. Knihu hodnotím na 100 %.


Doporučujeme

Lotta z Rošťácké uličky
Lotta z Rošťácké uličky
Harry Potter a Kámen mudrců
Harry Potter a Kámen mudrců
Přístav volá
Přístav volá
Děti z Bullerbynu
Děti z Bullerbynu