Bažanti a ostatní hrabaví

kniha od:

Bažanti a ostatní hrabaví obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Populárně vědecká knížka přibližuje místo hrabavých ptáků v životě člověka a seznamuje s jejich domestikací a aklimatizací. Podává charakteristiku vnějších znaků hrabavých, jejich způsobu života, rozšíření a biotopů. Hlavní část publikace tvoří biologie skupin a jednotlivých zástupců hrabavých s údají o jejich rozšíření, vzhledu, hnízdění, obživě apod. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14524/zvirata-celeho-sveta-bazanti-a-ostatni-hrabavi-14524.jpg 4.613
Série

Zvířata celého světa 8.

Žánr
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, SZN - Státní zemědělské nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Bažanti a ostatní hrabaví

Přidat komentář
Ikkju
26.06.2017

Zajímavé čtení o ptácích, kteří žijí za naším plotem, i v exotických zemích. Další kniha, ze které si se ženou citujeme, je zajímavé se dozvědět, jaké předky má kur domácí, krocan, či křepelka, čím je zajímavý bažant obecný (lovný), jak ovlivňuje chování a populace různých druhů jejich pohlavní preference, nebo co všechno musí zvládnout sameček tabona, který na vejcích nesedí, ale vyrábí důmyslné inkubátory, jejich teplotu měří jazykem či hřebínkem, a aby se dočkal kuřátek a ne jenom vajec na tvrdo nebo pukavců, musí teplotu v inkubátorech i pečlivě regulovat.

Včera jsem četl knihu ještě před spaním, a v noci mě vzbudil bažantí pokřik - určitě hřadují někde pod zástavbou ve staré rokli, asi vezmu odpoledne mladého, a skočíme to tam obhlídnout - tu metodu znal už můj otec - ve dne najít strom pod kterým jsou rozprostřené bažantí cákance, večer se vzduchovkou a baterkou na stejném místě - ale doba se mění, já už mám radost jenom z toho, že tyhle úžasné ptáky občas někde zahlídnu, čtu o nich knihy, případně se jejich reálie pokouším naťukat do hardcore simulace bažantího hejna.. .

WEIL
30.10.2011

Přehledná fotopublikace o "kurech".

Je rozdělená do několika kapitol : Kurové a člověk; Domestikace kurů; Aklimatizace kurů; Charakteristika hrabavých; atd.