Zvěrolékaři na cestách

Zvěrolékaři na cestách https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47530/zverolekari-na-cestach-47530.jpg 3 13 4

Co se stane, když se parta českých veterinářů, věkem k padesátce, rozhodne vyrazit do Latinské Ameriky? Za Indiány a za zvěří z džunglí, stejně jako za kondory z And? Mnohdy i za dobrodružstvím, kterému se říká adrenalinové? Všichni to nakonec nějak zvládnou, i když jde často o zdraví a někdy i o život. Plahočí se celé dny deštným pralesem v Guatemale, v Belize se potápějí mezi mořskými dravci a dorazí nakonec až do zapadákova v Bolívii, kam kdysi uprchli gangsteři Butch Cassidy a Sundance Kid. A nikdy se jim při tom nevytratí z hlavy jejich zvěrolékařská praxe a občas si vzpomenou, co všechno už zažili se svými pacienty, ať už to byli psi, tygr nebo královská kobra.Autor svižně zabrousí občas do zajímavostí zoologie, od jaguára až po plameňáky, stejně jako do dějin, v nichž sebevědomí Indiáni podlehli dobyvatelům ze Španělska. Z minulosti pak vyrostl dnešní svět Střední a Jižní Ameriky, kde stále žijí indiánské tradice včetně prazvláštních znalostí šamanů. Vyprávění Jana Herčíka i jeho přátel zaznamenala opět Alena Hrachovcová. ... celý text

Literatura česká

Vydáno: , Daranus

knihoun
10.03.2021 odpad!

Zcela tuctový cestovní deníček. Obdobnou literární kvalitu by vyplodil úplně každý o úplně jakékoli své dovolené a víc poutavých informací je i v katalogu kterékoli cestovky. Chápu, že psát o všeobecně známých věcech - jako že v těchto končinách konzumují morčata, že jsou tam pyramidy, atd ., atd., a čtivě zpracovat cestovatelskou "prózu" jako že člověku někdy není dobře nebo je vyčerpaný, je těžké, ale však autory nikdo nenutil se do toho pouštět a vydávat to. Normálně si ráda přečtu o místech, která jsem navštívila, říkám si, jé, přesně tohle jsme viděli taky. Ale toto mě nudilo na 95%

cori
30.08.2015 4 z 5

Parta zvěrolékařů cestuje po Mexiku,Guatemale, Peru, Belize a Bolívii, na vlastní kůži poznávají džungli, mayské pyramidy, planinu Nazca, jezero Titicaca, cestování místní dopravou i šamany. Nejvíc mě dostala pochoutka děsu: morče s kůží a drápky obalené v těstíčku. Cestopis přímo vybízí k tomu, aby si čtenář koupil letenku směr Jižní Amerika.

katty.k
12.03.2015

Pokud čekáte sérii historek z veterinární praxe, budete zklamaní. Nicméně kniha je skvělá, popisuje Jižní Ameriku pohledem normálního člověka a představí místní zvyky i kulturu. Po přečtení této knihy mám chuť se rozjet a také navštívit tuto část světa

soukroma
06.01.2012 5 z 5

Pánská jízda po střední a jižní Americe; sice nic moc o zvěrolékařích, ale o pár zvířatech a hlavně divoké přírodě, nástrahách cestování i odměnách za "útrapy" v podobě netušených dobrodružství i shlédnutí světoznámých míst na vlastní oči.

zvířata, fauna zvěrolékaři Jižní Amerika

Autoři knihy

Alena Hrachovcová
česká, 1947
Jan Herčík
česká, 1957

Kniha Zvěrolékaři na cestách je v