Zvěrolékař v Kentucky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vtipným způsobem zachycuje to, co je na práci venkovského zvěrolékaře zajímavé a zábavné: že pro veterináře není jeho povolání jen prací za účelem výdělku, že jeho pracovní doba nekončí nikdy, neboť jeho pacienti neuznávají víkendy ani státní svátky. Že každé zvíře má vlastní osobnost, která se naplno projeví právě v kritických situacích, kdy potřebuje lékařskou pomoc. Zvěrolékařův svět se ovšem neomezuje jen na kontakt se zvířaty, ale i s majiteli zvířat. Kendallovy příběhy ukazují, že právě člověk, který za zvíře odpovídá, je někdy pro zvěrolékaře tvrdším oříškem než čtyřnohý pacient. Tohle všechno se dozvíte v barvitých a vtipných líčeních, v nichž se poprvé představuje českému čtenáři zajímavý americký autor žijící mimo známá kulturní centra....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50689/big_zverolekar-v-kentucky-IsA-50689.jpg 4.412
Žánr:
Literatura světová, Humor

Vydáno: , Baronet
Originální název:

The animals in my life


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Zvěrolékař v Kentucky

Lessana
24.11.2021

Príjemné čítanie na pár večerov, zvlášť pre milovníkov fauny, samozrejme. Momentálne máme doma šteniatka (sučka nás prekvapila), tak asi to bol dôvod, prečo som si vybrala knihu so zvieracou tematikou. To jednoducho inak nejde, keď sa roznežníte pri deviatich malých labradoroch :)).
Ale späť ku knihe. Pán Kendall popísal svoje zážitky (nielen so zvieratami, ale i ľuďmi) vtipne a pútavo. Mnohé sú úsmevné, iné smutné, všetky však zo života a teda autentické.
Plný počet bodov nedávam však preto, že z diel J. Herriotta (nemôžem to totiž neporovnať) prýšti lepší pocit, láskavejšie srdce a obdiv k Stvoreniu.