Zvěrolékař mezi nebem a zemí

Zvěrolékař mezi nebem a zemí https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93071/zverolekar-mezi-nebe-93071.jpg 5 721 64

Zvěrolékař série

Děj knihy se odehrává na anglickém venkově v části Yorkshir. Spisovatel nás provází městy Darrowby, Scarborough a Windsor. Děj probíhá ve 20. století na začátku 2. světové války. Hlavní postava je James Herriot. Jeho povolání je veterinář, ale knížkou nás provází jako člen Královského letectva.

Literatura světová , Humor

Moc krásná kniha.

mia.com
mia.com
15.01.2023 4 z 5

Ač běžně nečtu ani nesleduju tématiku se zvířaty, protože na to nemám nervy a jen brečím jak blbá, tuto sérii jsem si zamilovala, protože autor vše popisuje moc hezky. Jeho příběh mě moc baví.

hop65
hop65
27.08.2022 5 z 5

Četl jsem řadu různých vzpomínkových knih řady veterinářů, ale žádná z nich není taková jako knihy Jamese Herriota. Humor, atmosféra, lidskost a něco navíc, co má skutečný spisovatel, který píše srdcem.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
18.08.2022 5 z 5

Když je za druhé světové války James Herriot odvelen k letectvu, tak vzpomíná na svou praxi veterináře ve městě Darowby, na své případy se zvířaty, ale i na místní farmáře z okolí. Kniha plná laskavého humoru a nádherného popisu anglického venkova s jeho sytě zelenými pastvinami a vřesovišti. Kniha vás rychle vtáhne do děje a vy vnímáte tu pohodu z ní vycházející.

Vidlička
Vidlička
28.04.2022 5 z 5

Celé dílo JH je prostě moje celoživotní srdcovka.

Vilma232
Vilma232
10.04.2022 4 z 5

Úžasně milé vyprávění. Mám moc ráda styl J. Herriota, jenom ta zvěrolékařská tématika mi není blízká. Schválně jsem si vybrala díl o službě v armádě a stejně tam byla většina textu zvěrolékařská. Ale i tak super, jenom míň komplikovaného telení apod.

Marťaska123
Marťaska123
21.10.2021 5 z 5

K příběhům Jamese Herriota se po několikáté vracím a pravděpodobně i vracet budu. Je z nich cítit láska k zvířatům, lidem a své profesi. Miluju jeho popisy yorkshirské krajiny. Prostě knížky, co dokáží zahřát na duši.

Katka2382
Katka2382
23.05.2021 5 z 5

Další účinný lék proti trudomyslnosti.
Musím říct že od té doby co čtu Herroita se dívám na všechna zvířata uplně jinýma očima.

26.04.2021 5 z 5

Jen bych nadbytečně opakovala, co jsem napsala u jiné z knih tohoto autora o životě nejen zvěrolékaře a lidí a zvířat v Yorkshiru, ale o životě vůbec. Daleko hůř by se mi bez nich žilo!

Olous1
Olous1
17.03.2021 5 z 5

Moc hezká kniha. Klasický anglický humor.A zvířátka, tak to je moje parketa. A ještě bonus,knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Za mě 100%...určitě si ji přečtete.

Leona333
Leona333
12.02.2021 5 z 5

Kniha je takovým milým pohlazením po duši. Je to kniha plná optimismu a laskavé pohody. Autor v ní evokuje ovzduší farmářských usedlostí, tichých rozlehlých pastvin i rušných ulic malých městeček s jejich trhy, hospůdkami a psími dostihy. Vzpomíná na svá učednická léta, než se stal samostatným veterinářem, i na krásné chvíle svého manželství.

sara5144
sara5144
24.01.2021 5 z 5

pana Herriota bych v životě chtěla mít hodně blízko. Kolikrát jsem plakala nad jeho knihami, mudrovala co bych udělala já v této situaci a smála se tak až mi kniha spadla. Je podivné, že tak úžasné příběhy ještě nikdo pořádně nezfilmoval. Ta jediná zfilmovaná podoba se ani neblíží ke špičce u zablácené boty pana veterináře...Tady neplatí, tahle kniha je nejlepší prvotina a tahle už zajímavá není. Všechny knihy pana nespisovatele Herriota jsou úžasné a pro lidi, kteří zvířata milují a udělali by vše pro jejich záchranu, velikou oporou a povzbuzením. K tomu vtip, maličké příběhy z farem, domácnosti tří mužů nebo novomanželské etudy většinou úsměvné, někdy hodně smutné a někdy obojí, prostě vrchovina Yorkshire se pro spoustu čtenářů stává milým druhým domovem, díky pane Herriote...

kh1989
kh1989
11.01.2021 4 z 5

Moc se mi líbila pasáž o kocourovi seladonovi a kočičce, která pokadila celé auto pana Herriota... Smála jsem se, až jsem se za břicho popadala. Kniha byla velmi čtivá.

MilaMo
MilaMo
05.01.2021 4 z 5

Milá odpočinková kniha.

lenyleny
lenyleny
11.12.2020 5 z 5

Skoro všechny knihy spisovatele Herriota jsem již četla, hodně si z nich pamatuji, ale přesto se k nim stále vracím. Tak jsem sáhla i po tomto dílu. Zase ve mne zanechal pohodu, teplo, dobrou náladu a pocit jistoty, že zase bude lépe. Děkuji za takovéto knihy.

Elea
Elea
08.12.2020 5 z 5

Krásná, pohodová kniha, ke které se moc ráda vracím.

martiline
martiline
28.07.2020 5 z 5

Báječné čtení. V celé knize jsem vnímala skrytou moudrost, klid minulé doby ... ani minutka stresu dnešní doby.
"Zvěrolékař" mi silně připomíná moji velmi oblíbenou knihu Pravidla moštárny.
Tohle jsem už dlouho potřebovala ... :-)
... "Pane Herriot", pravil, když mu kouř táhl kolem uší, "taky někdy cejtíte, dyž se něco stane, že to tak mělo bejt a že je to tak nejlepší ?" ...

DanaKa81
DanaKa81
18.07.2020 5 z 5

všechny knihy od Jamese Herriota jsou mojí srdeční záležitostí. Zaslouží si právem čestné místo v knihovně. Laskavé a humorné příhody sympatického veterináře a jeho čtyřnohých pacientů vás zaručeně potěší. Moc doporučuji!

19.02.2020 5 z 5

Pro mě jsou všechny knihy autora za 5 hvězd, taková pohoda, radost ze života, humor, vztah k přírodě, zvířatům a lidem! Zaručeně navodí dobrou náladu a vůbec jaksi probouzí v člověku to dobré. Čtu opakovaně již léta, miluju je. Čtěte taky!