Zvěrolékař má namále

Zvěrolékař má namále

J. Herriot opět vypráví zejména o lásce, přátelství a oddanosti - k lidem i ke zvířatům. Vtipně vykresluje krušný život veterináře ve tvrdé yorkshirské krajině. Zvěrolékař už dokonale srostl s drsnou krajinou yorkshirských blat a získal si oblibu zdejších svérázných obyvatel. Oblíbili si ho však nejen lidé, ale také jeho zvířecí pacienti. V Darrowby už má zavedenou veterinární praxi a neustálé trampoty se zvířecími pacienty a někdy i s jejich lidskými majiteli už bere s laskavým humorem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31700/zverolekar-ma-namale-31700.jpg 4.7136

Zvěrolékař (3.)

Let sleeping vets lie

Vydáno:, Baronet

Ani tato knížka od Jamese Herriota nezklamala. Super zábavné čtení, které mohu jen doporučit.

Dagros

Další skvělá knížka od Jamese Herriota. V komentářích k jeho knížkám bych se opakovala :) . Úžasné pohodové čtení.

Phoenix16.cz

Povídky jako takové jsou opět skvělé. Co mi ale na knize vadilo jako takové je, že jsem prakticky všechny příběhy četla už v jiných knihách.

kní
30.05.2017

Tuhle knihu jsem si naordinovala jako první pomoc - měla jsem totiž taky namále - depresi jak Macocha - kterou jsem si navodila přečtením knihy Zlomek celku... Herriot je živá voda: ..."A když Carmody projížděl po hlavě, obličejem dolů, skrze třetí kravinec, začal jsem ho mít rád."... Ne, ještě není čas se vším skoncovat, ten provaz i rozviklanou stoličku sousedům vrátím a zajdu radši do knihovny!

MissiPippi
15.12.2016

Tyhle miniepizodky ze života zvěrolékaře jsou plné lásky ke zvířatům, lidem i přírodě. Běžné obyčejnosti, kterých si málokdy všímáme, jsou rozmanitě a krásně popsány laskavým slohem. Je to psaní, které vás pohladí na duši i v nejtěžší melancholii. Žádně sladkobolné řečičky, kterými se dá rychle otrávit, to v žádném případě nejsou. Jedná se o plynulá slůvka, který se vám pomalu, ale jistě dostávají pod kůži.

Mé druhé setkání s vyprávěním pana Herriota. A ačkoliv se nějaké epizody opakovaly, vůbec jsem neměla problém to s chutí přečíst znovu. Opět se k němu ráda vrátím a rozhodně plánuji pořízení do knihovničky. Knihy o zvěrolékaři jsou jedny z mála věcí, které na mě platí pro zahnání chmur.

Madi
04.03.2015

Moje první setkání s panem Herriotem a jeho veterinární praxí.
Ideální čtení pokud máte blbou náladu a nechce se vám nic dělat, protože tyhle příběhy vám zaručeně náladu zvednou a vykouzlí přiblblý úsměv na tváři.

SalomeH
02.09.2014

Další pokračování zvěrolékařských historek. Tentokrát byl poměr sentimentálních a veselých příběhů trochu víc ve prospěch těch sentimentálních.

zuzlajs
05.03.2014

Prostě James Herriot. Nikdy nezklame! Úžasné čtení pro pohlazení na duši a úsměv na rtech.

J.angel
21.03.2013

Před 5 roky se mi do ruky dostala tato první kniha ze série "Zvěrolékař" ...Mohu s klidem říci, že knihy z této serie patří k mým nejmilejším a nejoblibenějším, na které nedám nikdy dopustit! Číst tyhle všechny knihy byl pro mě neskutečné ohromující a vtipný zážitek, který si doufám, ještě zopakuji!