Zvěrolékař a spol.

Zvěrolékař a spol. https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193180/zverolekar-a-spol-193180.jpg 4 100 29

Příhody z ordinace i osobního života mladého veterináře Lukea se odehrávají v městečku v jihozápadní Anglii. Luke nastupuje na zdejší kliniku jako čerstvý absolvent a součástí jeho pracovní náplně jsou noční směny i místní specialita, dojíždění na farmy. Zpestřením jsou pak autorovy „dovolenkové“ cesty – do Řecka, do Indie a do Maroka, kdy vypomáhá jako dobrovolník. Autor popisuje i kontakty s kolegy z kliniky a také pokusy navázat vztah s veterinářkou Cordelií.... celý text

Literatura světová Humor Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Vet: My wild and wonderful friends , 2011

yoshi
02.12.2015 4 z 5

Moc milá knížka, která se četla úplně sama. Historky autora jsou všechny něčím zajímavé - je neuvěřitelné, co někteří lidé dokáží a zažijí!

aneta.giraffe
09.09.2015 4 z 5

Knížka vtipně a čtivě psaná. :-) Za mě - proč ne...

kristyna2349
14.07.2015 4 z 5

Příjemná knížka, dobře se mi četla. Velmi zajímavé bylo, jak popisoval boj se slintavkou. Určitě si pořídím i "Zvěrolékař v divočině".

Romčííík
03.07.2015 4 z 5

Milé oddychové čítanie.

Adris
02.04.2015 3 z 5

Líbila se mi ale některé pasáže mi nedávaly smysl. Nebo teda dialogy. Bylo to takové nedotažené:). Ale pěkné počtení.

VeronikaZ
04.12.2014 5 z 5

Skoro tak dobré jako Herriot.

štuclinka
24.07.2014 5 z 5

Knihy o zvířatech a veterinářích mě vždy dostanou. Tato kniha je navíc obohacena i o charitativní rozměr. Velmi čtivá kniha, která místy hodně zamrazí a dojme.

Rodaw
20.06.2014 5 z 5

Veterinář a spol. je nádherná knížka, která mě chytla už od první stránky :)
Miluju zvířátka, takže tahle knížka pro mě byla jasnou volbou. Jsou tu scény, u kterých se budete smát, ale i scény, ze kterých budete smutní. Já si knížku užila celou a i když jsem někdy neměla daleko k slzám (zvlášť, když jsem četla pasáž o psím útulku v Řecku), tak vím, že si knížku někdy přečtu ještě jednou- hrozně moc ráda! :-)
Takže za mě jedině doporučení, mimochodem Luke je opravdu báječná postava a zrovna ho bych hrozně ráda potkala i v reálu (což je velmi nepravděpodobné, takže aspoň budu s radostí číst všechny jeho knihy :))

notburga
14.05.2014 5 z 5

Nádherná kniha. První, která se velmi přiblížila příběhům od Jamese Herriota. Skutečné příběhy ničím nepřikrášlené a přesto psané s nadhledem. Doporučuji všem milovníkům zvířat i budoucím veterinářům ;)

humor zvířata, fauna zvěrolékaři

Luke Gamble
britská
2014  86%Zvěrolékař a spol.
2015  80%Zvěrolékař v divočině

Kniha Zvěrolékař a spol. je v