Zvěrolékař a kočičí historky

Zvěrolékař a kočičí historky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45424/zverolekar-a-kocici--45424.jpg 5 336 60

Zvěrolékař série

Deset veselých i dojemných povídek o kočkách, které vybral autor ze svých dříve vydaných knih.

Literatura světová Povídky Příroda, zvířata
Vydáno: , Svoboda

James Herriot´s cat stories , 1973

SabinaSip
16.04.2024

Milé čtení, hlavně pro mě, milovnici koček.

skark
30.03.2024 3 z 5

Milá oddechovka s příběhy z pracovního života veterináře. Nepobavi, nemá napětí ani hluboké myšlenky, ale příjemně si u čtení člověk odpočine.

Boruvka.cerna
25.03.2024 5 z 5

Knížku jsem už četla tak před 20 lety, je to krásné milé povídání o kočičkách. Člověk se musí usmívat u každého příběhu. Takový balzám na duši.

babystar
28.02.2024 4 z 5

Milé čtení, či ještě lépe poslouchání, při němž dostanete chuť pořídit si domů koťátko.

ivoiro
25.02.2024 5 z 5

Parádní knížečka na rychlé přečtení. Je z ní cítit láska k těm úžasným a hrdým tvorečkům, kteří si nás všechny tvrdě podmaňují.

Renatka11
16.02.2024 5 z 5

Milé, něžné a hebké jak kočičí kožíšek. Při čtení jsem vzpomínala, jak rádi a často jsme tyhle kočičí historky poslouchavali s dětmi při cestách na dovolenou a jak měla Herriota ráda moje babička.

Jessica007
30.01.2024 5 z 5

Milá knížka, stejně jako ostatní od autora. Vybrala jsem si ji do čtenářské výzvy. Jsem sice člověk tzv. psí, ale to nevadilo. Ostatně knížku Zvěrolékař a psí historky už jsem četla dříve. Knížka je prostě příjemná.

Sova15
20.01.2024 5 z 5

Mezi dvě knihy s náročnou tématikou jsem si vložila Herriota. A to kočičí příběhy, aby to šlo do výzvy. Podle očekávání to bylo pohlazení a a potěšení.

Mabie
15.01.2024 4 z 5

Kratičká kniha, kterou jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě a tak jako i jiné knihy od J. Herriota, pohladila po duši.
Jsem sice podle základního členění na "psí a kočičí lidi" jednoznačně člověk psí, ale zvířata mám ráda obecně (většinou raději než lidi). Autor dokázal svým laskavým vyprávěním přinést ke mě domů pohodu a harmonii, stejně jako když vedle vás spokojeně přede kočka.

Renike
01.11.2023 5 z 5

Ano, taky super historky. A tentokrát kočičí :)

Hoblinka
19.10.2023 5 z 5

Něžná knížka.

uzivatel6305
15.10.2023 4 z 5

Pana Herriota jsem četla poprvé, resp. poslouchala a musím říct, že to byly opravdu krásné příběhy, některé mě opravdu vzaly. Je milé poslouchat i o ostatních ještě posedlejších milovnících zvířat než jste vy a tak se ujistit, že jste vlastně úplně normální. Moc pěkné, už se těším na další. Doporučuji.

1bublina
20.08.2022 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu - čte moc pěkně Michal Pavlata. Sice už jsem všechny tyto kočičí historky znala z knih o Zvěrolékaři, ale i tak to bylo pohlazení po duši. Herriot nikdy nezklame.

pablito
17.06.2022 5 z 5

Herriot nikdy nezklame :)

Han-nah
01.05.2022 5 z 5

Po knize "Moje nejlepší psí historky" pokračuji u kočiček a kocourků. Tak, jako pejska, tak i kocourka Muráška jsme dostali na hlídání a už u nás dožil. Tak, ač jsme před tím v bytě neměli zvířátko, najednou byly dvě. Každý jiný a přesto oba skvělí parťáci.
J.H. ve svých povídkách vyjadřuje vše. Tak, jako lidé, i naši zvířecí mazlíčci mají své povahy, nálady apod. Důležité ale je, že jsou tu pro naše potěšení, pomazlení i lumpačení.
Za vše cituji z knihy :
Naše milovaná zvířata nežijí pro nás dost dlouho.

Martiiiik
22.12.2021 5 z 5

Miluji kočky, jednoho rošťáka mám doma, takže mě to moc bavilo.. jako vždy byly někdy příběhy smutné, někdy veselé a jindy dokonce velmi povznášející .. :-) ale autor je ve vyprávění prostě špice a bavilo mě to od první minuty do poslední, kde mi to bylo moc líto, že je konec :-) Ale už se nemohu dočkat další knihy :-)

Štěpinambura
17.11.2021 5 z 5

Nejlepší knížka jakou jsem kdy četla! I když všechny knihy od pana Herriota jsou planetárně úchvatné!

Ladis777
12.11.2021 4 z 5

Herriota jsem hltal, když mi bylo asi jedenáct, teď jsem sáhl po jediné nepřečtené knížce, a to kvůli výzvě. No, styl mi nesedí, připadá mi to moc jako slohové cvičení, ale jinak jako oddechovka dobré, přečteno za chvíli.

Hebrey
14.09.2021 5 z 5

MIlé příběhy.

JezinkaJ
28.07.2021 4 z 5

S radostí jsem si po letech přečetla jednu z knih pana Herriota. Protože mám ráda kočky a doma dvě nalezenkyně (ony si nalezly mě), vyhrály kočičí historky.
Užila jsem si skvěle dovolenkovy den, blahořečila svému výběru, usmívala jsem se i dojimala. I na slzu došlo. Chudinka Debbinka.
Odpočinku bylo třeba, chystám se, inspirovana jedním z čtenářů, na "Chceli bysme Vám oznámiť...."