Zvěrolékař a jeho přátelé

Zvěrolékař a jeho přátelé https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2680/bmid_zverolekar-a-jeho-pratele-Oty-2680.jpg 5 499 45

Zvěrolékař série

Další knížka podmanivých příběhů Jamese Herriota vypráví v dvaapadesáti zastaveních nejen o jeho čtyřnohých pacientech, ale také o jeho blízkých, o manželce Heleně, synkovi Jimmym a dcerce Rosii, oddaném kolegovi Siegfriedovi, stejně jako o mnoha dalších barvitých postavách a postavičkách z yorkshirské vrchoviny. Potěší nás ironická historka se šťastným koncem o kolapsu nádherného koně pana Ketlewell, a naopak zarmoutí tragický příběh kocoura Ollyho - jenže tak už to v životě zvěrolékaře a ostatně i nás všech chodí. Autor své příběhy vypráví s nepřekonatelným, jedinečným, hřejivým humorem, který je opravdu nadčasový - a proto si získal srdce čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Baronet

Every Living Thing , 1993

1bublina
16.03.2024 5 z 5

Herriota miluju a mohla bych ho číst pořád dokola. Vždycky se při čtení začnu usmívat. Je to jako lék na duši. Tenhle díl je asi ten nejlepší ze série.
ČV 2024 - Kniha s měkkou/brožovanou vazbou.

hana4834
10.03.2024 4 z 5

Zase super čtení

Venda32
20.02.2024 5 z 5

Když jsem kdysi dávno dostal knihu Zvěrolékař a kočičí historky nevěřil jsem, že mě bude bavit kniha o léčení zvířat. Teď jsem v rámci čtenářské výzvy sáhl po tomto skvostu, který na mě doma v knihovně čekal a pořád ho předbíhaly jiné knihy :-). Výborně jsem se opět pobavil. Pan Herriot dokáže i poměrně smutné věci podat skvělým způsobem. Kniha je poutavá od začátku do konce. Vypráví nejen o pracovních historkách, ale jsou zde informace také o rodině, zákaznících, kolezích...

katerina3502
01.01.2024 5 z 5

Poslední díl série, už teď mi vyprávění venkovského veterináře chybí, jeho povídky jsou skvělé, plné lásky ke zvířatům a k anglickému venkovu. Celou sérii jsem si zopakovala po několika letech a rozhodně nelituji, Herriot bude pro mě navždy srdcovka.

Kopretina
28.06.2023 5 z 5

Super, super, super. Odpočinková kniha, u které se usmíváte od začátku do konce. Některé příběhy jsem dala k dobru ve společnosti a myslím, že měly úspěch.

Mrňous1
06.03.2023 5 z 5

James Herriot je prostě klasika, která nikdy nezklame, jeho láska k životu, lidem i zvířatům je bezbřehá, jeho životní nadhled a pokora jsou příkladná, prostě dokonalé čtení, zvlášť do dnešní doby.

mia.com
15.01.2023 4 z 5

Ač běžně nečtu ani nesleduju tématiku se zvířaty, protože na to nemám nervy a jen brečím jak blbá, tuto sérii jsem si zamilovala, protože autor vše popisuje moc hezky. Jeho příběh mě moc baví.

pablito
12.06.2022 5 z 5

James Herriot kdyby napsal telefonní seznam, tak pro mě bude vždy za plný počet hvězdiček.

maky.orel
15.04.2022 5 z 5

James Herriot je postava snad univerzálně sympatická - tak lidská, empatická a navíc s životními trablemi, které jsou leckomu vlastní.
To není jen o čtivě a laikovi srozumitelně popsané veterinární praxi, velmi rozličných líbivých zvířátkách s pestrou plejádou diagnóz a byť chudém, tak malebném romantickém yorkshirském venkovu 50. let. Je to v mnohém o lidských příbězích a osudech, jejichž témata jsou zcela nadčasová.
Krátké a dobře vypointované příběhy zvířecích pacientů doprovází linka autorova vlastního života, která nabídne mnoha lidem osobně az příliš dobře známé situace. Péče o nijak ideální bydlení, snaha být dobrým rodičem a partnerem v časově komplikovaném zaměstnání, osobití přátelé a spolupracovníci občas zvláštně ovlivňující klidný běh našeho dne, těžké a vysilující hledání vysněného bydlení... a do toho složité vztahy s klienty i sousedy, jejichž osobnost je kolikrát opravdu o nervy hrající hádanka. Přesto všechno se autor ale přenáší stejně tak s každému známým vnitřním zoufalstvím a vyčerpáním jako i zároveň s hlubokým pochopením, vlídností a diplomacií.
Způsob, jakým pak Herriot umí i velmi smutné lidské a zvířecí tragédie nakonec srdečně vykreslit a najít na nich přece jen něco pozitivního, jakousi naději v tom občas marném světě... to je tak zvláštně uklidňující a příjemné oddechove čtení před spaním, že se mi až loudí to kýčovité: "To úplně zahřeje u srdce."

Merlinit
07.07.2021 5 z 5

Laskavé a krásné.

RMarkéta
02.07.2021 5 z 5

Zábavné, ale i smutné příběhy jednoho veterináře. Jsou plné lidskosti a lásky ke zvířatům. Anglický venkov se svými figurkami a jejich zvířaty je opravdu neodolatelný. Věřím, že to bylo Herriotovo poslání. Příjemné čtení.

Katka2382
31.05.2021 5 z 5

Zas a opět nádherný laskavý humor.Každá kapitola je pohazením po duši.
Žadná kniha od Herriora prostě nemůže zklamat.

betička
07.05.2021 5 z 5

Knížku jsem četla už podruhé a to asi s 20 letým rozestupem. A opět z ní mám stejný krásný a pohodový pocit. Příjemné čtení o krásném anglickém venkově v 50.letech, o lásce ke zvířatům, k lidem, k práci.

mol378
26.04.2021 5 z 5

James Herriot je ztělesněním pravdy, že šťastný člověk dokáže udělat šťastnými všechny, jichž se dotkne. I já mám to štěstí, že jsem ho potkala.

pavčape
20.04.2021 5 z 5

Panebože, po tolika letech a stále skvělé. Pokud si chcete v jedné knížce užít smích i slzy, je tohle ta nejlepší volba. Dojemné i veselé příhody jednoho zvěrolékaře, který žije pro své povolání, pro své pacienty a pro své blízké. Skvělé, doporučuju všemi deseti!

Čtenářka73
21.03.2021 4 z 5

Pohodová knížka plná humorných příhod, díky níž se opět ocitneme v prostředí yorkshirksého venkova a prožíváme úspěchy i nezdary místního veterináře. James Herriot nikdy nezklame, ale jeho předchozí knížky mají pro mě o něco větší šmrnc, proto ta jedna hvězdička dolů. Omlouvám se, pane Herriote, nasadil jste si laťku moc vysoko.

Zojka
10.03.2021 5 z 5

kniha naplněná humornými příhodami

kh1989
23.01.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha. Kapitola o blechach ve mě vyvolala souvislé drbání... :)

palka452
02.01.2021 5 z 5

Musel to být kouzelný člověk

Liana
18.12.2020 5 z 5

Skvelá kniha! Nádherné príbehy, ktoré potešili, rozosmiali a spríjemnili deň. Z príbehov srší láska a pokora s akou autor pristupoval k svojej práci a zvieratkám. Veľmi sa mi páčil miestny dialekt ľudí. Dotváralo to celkovú atmosféru. Vrelo odporúčam.