Zvědavé ženy

Zvědavé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158788/bmid_zvedave-zeny-Tq0-158788.png 4 14 2

Komedie, která se vysmívá žárlivosti manželek. Jejich podezření se ukáží jako bezdůvodné, když vyjde pravda na povrch a dozvědí se, proč vlastně jejich muži chodili jejich muži k pěkné vdově - paní Lucrezii. Komedie o třech dějstvích.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Dilia

Le donne curiose

lucie.dc
21.02.2020 5 z 5

Takove jsme my zeny :D
Doporucuji jako povinnou cetbu muzum, aby vedeli, ze za to, jake jsme, nemuzeme.... je to proste dane :D

Gweny
18.06.2019 4 z 5

Komedie, která má velmi rychlý spád. Líbily se mi dialogy, které měly šťávu, nebyly nudné a zbytečně dlouhé a rozvláčné. Žádné zabíhání do detailů a zbytečné protahování - hurá rovnou na věc. Tak by mohlo znít motto dramatu.
Úplně nejvíc mě pobavilo připodobnění ženských nálad k počasí v rozmluvě Ottavia s Florindem: "Drahý příteli, moje dcera je prostě žena jako každá jiná. Má dobré chvíle a má špatné chvíle. Musíte se zařídit podle počasí. Radujte se z jasného nebe, utíkejte při zahřmění a když začnou lítat blesky, schovejte se a doufejte, že zas vyjde sluníčko."
Za mě skvělá oddechovka na jeden večer.