Zubr si hledá hnízdo

Zubr si hledá hnízdo https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345692/bmid_zubr-si-hleda-hnizdo-GoU-345692.jpg 4 158 32

Co dělají zvířátka v zimě? Medvěd, veverka nebo zubr? Některá zvířátka v zimě spí. Jednoduše celou tu nelehkou dobu, kdy všechno pokryje sníh, zaspí. Ó, to by byla krása, zasní se zubr. A vydá se k tukoňům, kouzelným lesním bytostem, které pomáhají zvířátkům uložit se k zimnímu spánku. Podaří se zubrovi přesvědčit tukoně, že i on by rád celou zimu prospal a probudil se až s prvními paprsky jarního slunce?... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky , Pro nejmenší

Vydáno: , Host

Зубр шукає гніздо , 2016

cyril.gando
cyril.gando
16.02.2024 5 z 5

Byla to moc hezká knížka a bylo to docela vtipný, protože ten zubr se nezeptal, že zubři nespí v noře ani v hnízdě.

kaja77
kaja77
09.10.2023 5 z 5

to jsou totálně nádherné obrázky. já i náš syn jsme se nad těmi obrázky přímo rozplývali. ono se tak dá krásně s dítkem pokecat o tom které zvíře kde jak a proč spí ... velmi doproučuji

Sandalkar
Sandalkar
07.03.2023 4 z 5

Moc hezke ilustrace, hlavni hrdina zubr alias "chlupata brambora" pritahl pojem umelecka nadsazka. Malo textu vybizi k popisu mimo nej, coz se ve vekove kategorii 2-6 let hodi. Konec a za nim jeste stranka? Neobvykle, ale proc ne. Tesim se az se synem vrhneme na dalsi Tukoni pribehy.

Zuzvil
Zuzvil
23.02.2023 4 z 5

Já i dcera jsme se nad knížkou úplně rozněžnily, velice se nám líbily ilustrace (ano zubr v reálu vypadá jinak, ale proč ne, nám se to líbilo), velice se nám především líbili Tukoni a jejich poselství a úloha v říši zvířat, báječný nápad. Jen konec byl kapánek takový uspěchaný či nedotažený, ale nám to nevadilo, dovyprávěly jsme si jej samy, jak nás napadalo, že by to mohlo být dál. Za nás můžeme doporučit a přečteme od autorky určitě i další její knížky.

Culina68
Culina68
30.01.2023 5 z 5

Musím reagovat na "useknutý konec" - nechte jej dovyprávět děti , třeba podle těch obrázků... a nebo děti vymyslí jiný.... rozvíjíme představivost, vysuzování, shrnutí....

Briv
Briv
19.01.2023 3 z 5

* Ač jsem se na Zubra těšila, tak jsem byla docela zklamaná. Ilustrace jsou pěkné, no nemyslím si, že pro malé děti úplně vhodné. Syn zná všechny zvířata, které v knize vystupují, ale rušilo jej, že vypadají jinak - Zubr přece nevypadá jako divná brambora... Konec to nemělo žádný, tak jsme oba trochu vykuleně koukali, když jsem dočetla. Jediné, co je dobré je nápad, ale pojmout to určitě chtělo jinak.

Bubo19
Bubo19
09.01.2023 4 z 5

Roztomilá knížka pro děti, ve které si chtěl zubr dopřát zimní spánek. Jen ten závěr mi přišel useknutý, klidně tam ještě na posledních dvou stranách s obrázky mohl být i text.

Nenwen
Nenwen
02.01.2023 4 z 5

Ve srovnání s knížkou Jak tukoni zachránili strom, kterou jsem četla nedávno, je zde podstatně ucelenější příběh… a moc pěkný… až na ten konec: nemá to pointu, závěr, nic. Přitom za KONCEM jsou ještě dva krásné obrázky, kde by se pěkný konec dal napsat. Ale dám autorce ještě šanci... Ty obrázky jsou opravdu kouzelné.

misssicccka
misssicccka
05.11.2022 5 z 5

Jojo, zubrovi ilustrace sice neodpovida, ale to detem nevadi a miluji to a dospeli zjihnou nejpozdeji na posledni strance ;)

Viky007
Viky007
18.01.2022 5 z 5

Jako možná bych úplně nepoznala, že to je zubr, ale je to celkem originální pohádka. Prostě proč by se zubr nemohl uložit k zimnímu spánku, že jo? Já bych to brala hned :-D.

muchomurka
muchomurka
28.07.2021 3 z 5

Ilustrace byly zajímavé a celkem se mi líbily. Bohužel příběhu chyběla pointa, nebo mi unikla. Jinak nápad super, akorát to celé pojetí je nedotažené. Škoda.

Elenče
Elenče
05.05.2021 4 z 5

Knihu jsme se synem včera půjčili v knihovně a už ji 2x četli před spaním. Protože v naší domácí knihovničce máme Medvěd nechce jít spát, byl nadšený. Upřímně mě překvapilo, že v necelý třech letech sám říkal, že k tomu máme doma ještě modrou knížku. Ilustrace jsou natolik charakteristické, že si je k sobě okamžitě přiřadil. Textu sice není mnoho, ale u obrázků se dá zavést hovor i mimo něj. Těším se na další výpravu do světa Tukoňů. A vzhledem k tomu, že ilustrace zda vlastně hrají prim nad textem, zařazuji i do čtenářské výzvy 2021.

Kattie
Kattie
12.09.2020 2 z 5

Až v komentářích se dozvídám, co jsou to tukoni, chtělo by to nějaký úvod nebo odkaz. Kniha nás nezaujala. Myšlenka možná pěkná, ale pojetí... Některá zvířátka jsem nepoznala, vracela jsem se na stranu, kde mají tukoni seznam. Závěr mi přijde nedotažený.

broskev28
broskev28
08.09.2020 3 z 5

V zásadě se shodnu s komentářem Osice. Nejsem malé dítě (ale přesto, resp. právě proto splňuju doporučení 2+) a své komentáře k dětským knihám píšu z hlediska knihovnice. Zatímco kniha Kdo roste v parku mě nadchla, tak u zubra jsem jaksi nevěřícně listovala . . .
Ten zdejší zubr je totiž opravdu jen hnědá skvrna (nejlépe to vynikne třeba při srovnání s medvědem, kdy jsou oba na téže stránce), běhá jen po dvou tenkých tyčkách a navíc ani nepozná prázdnou noru!
Tak příště zkusíme třeba tukoně a uvidíme.

Osice
Osice
03.03.2020 3 z 5

Knížku Zubr si hledá hnízdo jsme si vypůjčili na doporučení kolegy knihovníka, který na ni opakovaně pěl ódy a navíc je zařazena do doporučených knih v rámci projektu Bookstart (S knížkou do života). Je na ní označení 2+… První stránka mě hodně zaujala, třetí zmátla a pak u mě už převládal pocit „to je ale divná knížka“. Oceňuji nápad. Zubr chce prospat zimu po vzoru medvěda. Proč ne. Nejvíc mi vrtá hlavou, proč autorka zařadila do příběhu tukoně. Mimochodem v příběhu samotném není vůbec vysvětleno, kdo tukoni jsou, to je až vzadu na deskách knihy. Kladu si otázku: Co chce vlastně autorka dětem sdělit? S odpovědí mám problém: Jak různá zvířátka přečkávají zimu? (nemyslím si, že čmelák spí v nějaké ořechové skořápce) Popravdě bych s touto knihou nechtěla s dětmi pracovat. Největší potenciál knihy vidím v tom, že na ní lze krásně demonstrovat, jak se může příběh v knize odchylovat od reality. Akorát si nedovedu představit, že tohle probírám s dvouletým dítětem. Dceři budou brzy čtyři roky a na podobnou diskuzi už je zralá. Po přečtení jsem si nemohla pomoct a zeptala jsem se jí, zda ví, jak se připravují zvířátka na zimu ve skutečnosti a věděla:-) Příběh mi přijde pro nejmenší děti zbytečně matoucí. Nebýt krásných obrázků (autorkou je taktéž Oksana Bula), které svou barevnou atmosférou navozují příjemný podzimní pocit, dala bych snad ještě míň hvězdiček. A to ráda štědře rozdávám...

Sorry, Vláďo, tvé nadšení nesdílím:-)

zinon
zinon
25.01.2020 3 z 5

Mě a moje děti knížka moc nezaujala. Vlastně se divím té oblíbenosti.

kristeen
kristeen
21.06.2019 4 z 5

Krásně ilustrované, milý příběh...Škoda, že tak krátký, ve světě tukoňů by se jistě dalo vydržet i déle.

Aknel26
Aknel26
01.04.2019 2 z 5

Je mi líto, ale zde půjdu proti hodnocení ostatních. Příběh byl celkem prima a sváděl k dalšímu povídání (hlavně kvůli otevřenému konci), ale obrázky nás nezaujaly. Zubr vypadá jen jako hnědá skvrna...

haha_ja
haha_ja
19.03.2019 4 z 5

Kniha je krásně ilustrovaná, má svůj nápad. Jde o něžný příběh pro malé děti. Není nutné se držet striktně dle textu, ale díky bohatým ilustracím je možné vyprávět dětem příběh dle obrázků. Ano, konec se zdá být ne úplně dokonalý, ale tím že je otevřený, může rodič s dítětem příběh dovyprávět dle svých úvah a fantazie. Vždyť to není jen o tom přečíst dětem knihu, ale zamyslet se nad ní, popovídat si s dětmi co si myslí, že bude následovat apod. Určitě synovi seženu i další knihy od této autorky.

Dragell
Dragell
04.03.2019 5 z 5

Kouzelná kniha pro budoucí malé čtenáře, kterým tuto knihu bude číst maminka. Bohaté celostránkové ilustrace, nový svět tukoňů - skřítků starajících se o les.
Kniha předává dítěti informaci o zimním spánku zvířat skrze vtipný příběh, kdy si zubr usmyslí, že chce jít přes zimu spát jako medvěd a snaží se uvelebit v pelíšku jiných zvířátek.

pro děti zvířátka

Oksana Bula
ukrajinská, 1989
2017  86%Zubr si hledá hnízdo
2018  83%Medvěd nechce jít spát
2019  81%Jak tukoni zachránili strom
2019  80%Jedlička se narodila
2023  97%Vřesová můrka

Kniha Zubr si hledá hnízdo je v