Zubr si hledá hnízdo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co dělají zvířátka v zimě? Medvěd, veverka nebo zubr? Některá zvířátka v zimě spí. Jednoduše celou tu nelehkou dobu, kdy všechno pokryje sníh, zaspí. Ó, to by byla krása, zasní se zubr. A vydá se k tukoňům, kouzelným lesním bytostem, které pomáhají zvířátkům uložit se k zimnímu spánku. Podaří se zubrovi přesvědčit tukoně, že i on by rád celou zimu prospal a probudil se až s prvními paprsky jarního slunce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345692/zubr-si-hleda-hnizdo-GoU-345692.jpg 4.458
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky, Pro nejmenší
Vydáno:, Host
Orig. název:

Зубр шукає гніздо (2016)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Zubr si hledá hnízdo

Přidat komentář
Greena
25. června

Ukrajinská ilustrátorka a autorka knih Oksana Bula si vymyslela půvabný svět tukoňů, kouzelných bytostí, které se starají o les. Seznámíte se s nimi v knize Medvěd nechce jít spát a v knize Jak Tukoni zachránili strom.
V knize o Zubrovi se bude řešit jeho touha být také uložen ke spánku. Zubr, který na ilustracích vypadá jak roztomilá obrovská houbička na mytí nádobí bude zjišťovat, kdo se v zimě ukládá ke dlouhému spánku. Zjistí, že to je čmelák, plch, svišť, ježek, netopýr a medvěd. Jak to asi dopadne s jeho ukládáním ke spánku…

kristeen
21. června

Krásně ilustrované, milý příběh...Škoda, že tak krátký, ve světě tukoňů by se jistě dalo vydržet i déle.

Aknel26
01. dubna

Je mi líto, ale zde půjdu proti hodnocení ostatních. Příběh byl celkem prima a sváděl k dalšímu povídání (hlavně kvůli otevřenému konci), ale obrázky nás nezaujaly. Zubr vypadá jen jako hnědá skvrna...

haha_ja
19. března

Kniha je krásně ilustrovaná, má svůj nápad. Jde o něžný příběh pro malé děti. Není nutné se držet striktně dle textu, ale díky bohatým ilustracím je možné vyprávět dětem příběh dle obrázků. Ano, konec se zdá být ne úplně dokonalý, ale tím že je otevřený, může rodič s dítětem příběh dovyprávět dle svých úvah a fantazie. Vždyť to není jen o tom přečíst dětem knihu, ale zamyslet se nad ní, popovídat si s dětmi co si myslí, že bude následovat apod. Určitě synovi seženu i další knihy od této autorky.

Dragell
04. března

Kouzelná kniha pro budoucí malé čtenáře, kterým tuto knihu bude číst maminka. Bohaté celostránkové ilustrace, nový svět tukoňů - skřítků starajících se o les.
Kniha předává dítěti informaci o zimním spánku zvířat skrze vtipný příběh, kdy si zubr usmyslí, že chce jít přes zimu spát jako medvěd a snaží se uvelebit v pelíšku jiných zvířátek.

aydam
06. února

Úplně mě rozněžnila!

lenkaBajza
24.10.2018

Bože,to jsou parádní ilustrace, budu si knížkou ještě několikrát listovat a stále se smát:D
"Tukoni" je úžasný název-překlad pro tvory, kteří ukládají zvířata k zimnímu spánku...a jak chodí s peřinama na zádech:)
Ilustrace jsou prostě ty nej´žasnější,škoda, že pohádce chybí konec☺️

Hoshi
16.05.2018

Jsem nadšená! Tohle je jedna z nejroztomilejších knih, kterou vlastním. A ten konec.. vždyť tam je :) Myslím, že ji budu otvírat často, jelikož stále nacházím něco nového. Doufám, že se od autorky dočkáme další takto krásně ilustrované knihy.