Ztracený Thomas

Ztracený Thomas https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25035/zrtaceny-thomas-25035.jpg 4 84 12

Odd Thomas série

4. kniha série Odd Thomas. Měsíc poté, co opustil dočasný azyl v opatství svatého Bartoloměje a zamířil s přítelem Ozzie Boonem do rodného Pico Munda, procitá Podivný Thomas ze snu, v němž je všechno zalito krvavou barvou, předzvěstí nepředstavitelné katastrofy. Snad v předtuše téhle noční můry a toho, co může znamenat, zamířil mladík nadaný nadpřirozenými schopnostmi místo domů do pobřežního městečka Magic Beach. Relativně poklidný život kuchaře ve službách bývalého herce Hutche skončil v jediném okamžiku, kdy se na nedalekém molu začne děsivý sen měnit v ještě děsivější skutečnost. Jednadvacetiletý Odd pozvolna chápe, že byl vlastně od kolébky předurčen k tomu, aby se v pravý čas objevil na tomhle místě na břehu Tichého oceánu a zabránil novodobému Armageddonu. V mlze, která postupně zahaluje dosud klidný kout světa, hledá cestu ke spasení, pozvedává skutečné i pomyslné závoje, aby za nimi krok za krokem objevoval hrozící zlo i ty, kteří ho mají na svědomí. Ale i v nekonečně hrůzném scénáři nachází lidi, kteří mu dávají sílu i víru v budoucnost a nahrazují alespoň částečně přátele, jež po smrti milované Stormy zanechal doma. A Annamaria, záhadná mladá žena v pokročilém stupni těhotenství, jako by kromě nového života přinášela i nový příběh.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , BB art

Odd Hours , 2008

ThinThar
24.01.2024

Tak já vám nevím, ale jsem z toho jakože otrávený. Otevřu knížku, ještě se ani pořádně nezačtu a už se tady přes dvanact stránek trápím někde pod molem aniž pořádně vím proč.
Drahý Odde, dám ti ještě chvíli. Knih je spousta a tohle je za mne nezáživný talíř kaše.

MajklN.
14.09.2019 4 z 5

Jeden z lepších dílů ze ságy Odda Thomase, vůbec jsem se nenudil!

Richie1
21.01.2018 4 z 5

I ve čtvrtém dílu si série udržuje výbornou úroveň. Zápletka je tentokrát trochu přehnaná ve svých možných důsledcích, ale tomu jsem nevěnoval tolik pozornosti. Mnohem více jsem si užíval skvělé dialogy, které Thomas vede, ať už mluví s přáteli nebo se zločinci. Jeho přirozená inteligence, schopnost pochopit ty důležité věci, pragmatismus i umění vyjádřit všechny své neobyčejné myšlenky, mi hodně imponují. Přes svou "podivnost" je mi Thomas sympatický a já se těším na další setkání s ním. 80%

mulder
06.10.2017 5 z 5

Mě Odd prostě baví:-)

Pasadenka
08.08.2017 3 z 5

Tak je to tu. Samotné průměrné snížení hodnocení napovídá, že už to není ono. Kdyby Dean zůstal u trilogie, bylo by to lepší. Nechápejte mě zle, postava Odda Thomase, neobyčejného minutkáře, je skvělá. Autor píše vtipně a inteligentně, takže pseudointelektuálové si pochutnají na nekonečných vzkazkách na nesmrtelného Barda, a burani se zasmějí nad trapností některých situací. Také musím přiznat, že u Deana je krásně vidět, jak se dokáže postupem času autor vypsat a zlepšovat svůj styl. Jenže tím trpí to kouzlo. Je to i není Odd. Po té obrovské ztrátě jde v životě dál. Od okouzlení prvním příběhem se žánr posouvá jinam. Z Odda se stává bojovník s temnou minulostí, který si svojí upřímností a dobrotou získává lidi kolem sebe. Právě tím, jak autor píše si sám kope jámu. Odd mi nikdy nepřišel jako seriálový příběh. Pečlivost, s jakou se Dean snaží budovat jednotlivé postavy je možná až příliš. A co je nejhorší. Úplně se v knížkách ztrácí jasné tajemství, které by se táhlo všemi díly a nutilo čtenáře číst dál a dál. :(

IWINDA
20.07.2017 4 z 5

Další skvělá kniha z této série !

bezprezdivky
03.08.2015 1 z 5

Z Podivného Thomase jsem byl nadšen, teď jsem v knihovně sáhl po této knize a nestačil jsem se divit - záchrana světa před odpálením atomových bomb a pomoc Franka Sinatry při útěku z vězení - to je podle mého absolutní úlet. Jediné, co zůstalo stejné, jsou vtipné dialogy.

Solverino
01.11.2014 3 z 5

Kupodivu lepší než díly série 2. a 3. - až k závěru se to celkem dá, pak ale nastane "velké finále" s neskutečně vycucaným příběhem a záchrana celého vesmíru s přilehlýma galaxiema :( Závěr to teda celý slušně zasklil a stala se z toho skoro stejná "bejkárna" jako ze zbytku série. Ještě překoušu poslední, 5.díl a mám to naštěstí za sebou...

bukiet
11.06.2013 2 z 5

Tohle už je opravdu zklamání. Předešlé díly, snad vyjma prvního, fungovaly na principu: půl knihy nuda a pak zábava. Tento díl tu zábavu nechal někde na cestě z kláštera. Vlastně se musím přiznat, že jsem si tak trochu přál, aby Odd došel spravedlivého konce. Takhle nám hrozí ještě další pokračování

Atropos
01.04.2013

Dean Koontz je muj nejoblíbenější autor hned po Stephenu Kingovi,Líbily se mně naprosto všechny díly o Thomasovi moc pěkný,není to nuda a je tam i trocha toho černýho humoru a hlášky thomase sou super.

Teola
09.07.2012 2 z 5

Tenhle díl mě zklamal. Absolutně jsem nechápala, kam se podělo to kouzlo, které bylo v předchozích dílech.

KKK
09.01.2012 2 z 5

Tak jsem dočetla a poprvé jsem z jeho knížky zklamaná.Zdaleka nedosáhla na mé očekávání.Škoda.

Kalifornie duchové a přízraky nadpřirozené schopnosti

Dean Koontz
americká, 1945