Ztracený stín / Případ profesora Körnera

Ztracený stín / Případ profesora Körnera https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27806/pripad-profesora-kornera-27806.jpg 4 27 6

Kniha líčí osudy profesora s komplexem méněcennosti, který se snaží překonat volbou přátel a manželky, vyhledává silnější osobnosti. Jeho snaha ztroskotá a on podléhá ještě větším depresím.

nevermore3
17.11.2022 4 z 5

Ne, není to vůbec špatné, ale dechberoucí nebo objevné v dnešní době za mě taky nějak zvlášť ne. Nicméně chápu, že soudobou optikou v čase napsání knihy, to bylo mílemi napřed, a to v mnoha ohledech. Cizinec hledá byt za mě rozhodně daleko lepší :

maxik123
09.04.2022 3 z 5

Genialní kniha, konec nic moc. Trošku připomnělo Jarmilu Glazarovou.

E_Lan
30.01.2022 4 z 5

Přiznám se, že nakonec pro mě malinko zklamání. První příběh vcelku zajímavý, trochu povrchní, ale zábavná psychologická próza. Druhý příběh už zajel do Hostovských stop. Počátek příběhu pana Kornera je fantastický, závěr znovu trochu do ztracena. Přesto krásná psychologická sonda o nitra jednoho nešťastného a nevyrovnaného člověka. Zajímavé.

DonPax
11.10.2021 4 z 5

Mnohem víc se mi líbil Ztracený stín, Hostovský mě v něm opět překvapil, své určitě vykonala i velmi sugestivní ich-forma. Případ profesora Körnera se mi četl o poznání hůře, zvlášť přibližně jeho poslední třetina, která byla na mě až příliš pozvolná. Ovšem konec byl opět strhující.
Tato dvě díla mi potvrdila, že Hostovský je výjimečnou postavou české psychologické prózy, a utvrdila mě v tom, že chci tohoto autora číst a poznávat i dál.

EmiClare
14.12.2019 5 z 5

Jednoduše geniální. Někdy se mi nechce vracet ke starší literatuře, ale Hostovský mě přesvědčil, že jsou tam stále netušené poklady.

Lenka4
26.10.2014 2 z 5

Ze čtyř hlavních postav si nejde nikoho oblíbit. Všichni jednají nervózně, až hystericky. Nebo tak působí autorův přepjatý styl líčení jejich duševních traumat. Čtení to není nudné, ale zneklidňující. Neklid hlavních hrdinů jako by se přenášel na čtenáře.

Egon Hostovský
česká, 1908 - 1973