Ztracený slib

Ztracený slib https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329383/bmid_ztraceny-slib-6ua-329383.jpg 4 406 149

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro. O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost. Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lake House , 2015

bibi.r
19.03.2018 4 z 5

Toto byla první knížka od této autorky.
Tak trochu vlastně nevím proč jsem si ji půjčila, když nesnáším příběhy, kde se něco špatného děje malým dětem. Vždycky to neskutečně ořvu a toto nebyla výjimka, protože mám doma jen o něco málo staršího chlapečka než byl Theo.
Začátek se opravdu docela hodně pomalu rozjížděl, ale konec byl určitě strhující.

Bablu
14.03.2018 3 z 5

Všechny předchozí knížky mě moc bavily, ale teď už mi to přišlo trochu jako přes kopírák. Dvě časové roviny, detektivní zápletka atd. Ale nebyla špatná, jen se mi prostě asi netrefila do nálady :-)

rosalindaaa
07.03.2018 5 z 5

Knížka mi přišla spíše jako detektivka... A Eleanor mě přišla jako pěkná pipka :)

Danago
05.03.2018 5 z 5

V červnu 1933 se na venkovském sídle ztratí chlapec.
O sedmdesát let později seržantka londýnské policie narazí na opuštěný dům a dozví se o chlapci, který beze stopy zmizel. Při pátrání v minulosti rodiny malého chlapce se objeví složité tajemství.
Kate Mortonová je moje oblíbená spisovatelka. Zpočátku se zdá že se knížka rozjíždí trošku pomaleji , ale jen chvilku vydržte a dostanete velice poutavý příběh , od kterého jsem se já nemohla odtrhnout.

cmelda26
04.03.2018 4 z 5

Pri cteni prvnich kapitol jsem to chtela vzdat ,ale nelituji ,ze jsem to nevzdala ,pekny pribeh , dobra zapletka , konec prekvapujici, i kdyz jsem mela trochu jiny tip. Za ten zacatek strhavam jednu hvezdu, ale jinak fajn cteni.

Atanone
01.03.2018 4 z 5

Věděla jsem,že je Kate Mortonová ceněná a vyhledávaná autorka,a tak jsem se na některou z jejích knih velmi těšila. Musím uznat,že umí popsat děj tak sugestivně,že jsem měla pocit,že její příběh i vidím a slyším. I přes počáteční roztříštěnost,kdy jsem měla pocit,že čtu několik knih najednou,mě to celé bavilo - až do posledních dvou kapitol. Nechápu,proč tato Paní Slov musela sáhnout k rozuzlení,které se rovná laciné červené knihovně. Pro mě se tím celý příběh zpětně posunul ještě dál,než k pohádkám,protože u pohádek čekáte,že konec bude neuvěřitelný.
Dávám **** protože si dvěma kapitolami nehodlám nechat zkazit celkový dojem.
Romantickým duším doporučím ,ale za sebe- pokud se v budoucnu s jejími knihami setkám,možná zkusím další,ale cíleně je vyhledávat asi nebudu.

Januletta
13.02.2018 4 z 5

Prvních pár stránek mě úplně nebavilo, abych pravdu řekla. Takové zbytečné natahování, než se něco začalo dít. Ale pak kniha nabrala na obrátkách a byla perfektní :-)

Dajine
09.02.2018 3 z 5

Ze začátku trochu chaos, než jsem se zorientovala v časových přesunech, potom napětí se snahou odhadnout konec, nakonec happy-end, na mě až trochu dost. Celkově ale milé čtení před spaním.

Ywonek
27.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Tak jako každá od této autorky. Na konci jsem přes slzy neviděla na písmenka.

janasim
25.01.2018 5 z 5

Kate Morton je autorka, která mě nejspíš nikdy nezklame. Knížka Šepot vzdálených chvil, přestože se mi líbila, mi místy připadala vleklejší, proto jsem byla zvědavá, jaký bude Ztracený slib a musím napsat, že tato kniha patří k lepším autorčiným knížkám a Mortonová je pro mě prostě špička a žádná její kniha mi nesmí chybět.

TamaraKrejčí
24.01.2018 5 z 5

Jedna z nej knížek co se mi dostala do ruky. Sice se musím přiznat, že jsem se ztrácela v čase a vadilo mi přeskakování o témeř století tam a zpět. Tak jsem to vyřešila po svém a nejdříve jsem si přečetla udalosti z roku 1933 a potom jsem se vracela k ostatním kapitolam...jeste mi tam vadil ten novodobý případ, seržantky, ale jinak, úžasné čtení, mám za sebou prostě pár probdělých nocí a víc vám neprozradím

švédka538
19.01.2018

Řekla bych , že prvních sto až sto padesát(což je dost) stran jsem se ztrácela. Ale po rozlousknutí kdo je kdo a kam patří, byl příběh velmi poutavý a naprosto mě pohltil, dělalo mi problém knihu odložit :-) Líbí se mi to, že odhalení bylo opravdu až na konci, přesto že verzí bylo opravdu spousta. A happy end byl opravdu krásný...

gossipavlina
15.01.2018 5 z 5

Opět super čtení od Kate Morton. Své fantazii popustila uzdu sice až příliš, chování Eleanor opravdu bylo nepředstavitelné, ale je to přeci jen fikce, pohádka, tak jí to můžeme odpustit. Příběh mě bavil a knížka se mi četla dobře.

zazvorka
14.01.2018 4 z 5

Její romány čtu ráda, krásně popisuje prostředí i postavy, je člověk úplně jako by tam byl... I tato kniha se mi líbila, hezky jsem si početla. Jen mi připadalo opravdu hodně za vlasy přitažené chování Eleanor - její "řešení" problému se mi zdá hodně za čarou. Nepravděpodobné, nesmyslně a navždy zasahující okolí - něco jako hodit na mravenečka atomovku. Nevěřím, že by se tak máma zachovala, šlo to řešit jinak.

matula1977
11.01.2018 5 z 5

Autorku mám ráda, četla jsem všechny knihy, tato určitě stojí za přečtení, rozzuzlení bylo nečekané, možná až neuvěřitelné, nechci toho moc prozradit, ale takové konce pohladí po duši.

MisaK81
10.01.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Kdo má rád romány s prolínajícím se dějem, nebude zklamán.

HNEDOOCKA
01.01.2018 5 z 5

Líbila se mi moc :)

Lokina
31.12.2017 5 z 5

Moje první seznámení s autorkou. A mohu říci, že jsme okouzlena. V první polovině jsem se trochu ztrácela, ale nakonec v těch propletených vztazích, situacích, mě kniha pohltila. Od druhé poloviny už to bylo dynamičtější, záhadnější a jedna nevídaná zápletka za druhou, knize dodávaly správnou atmosféru.
Nejvíce se mi líbily kapitoly z minulosti. Pohled z mnoha úhlů postav, jejich chování, činy a těžká rozhodnutí, které je dohnaly udělat věci, kterým budou čelit celý život.
Autorka bravurně vše tak propletla, až nakonec z toho vzešlo opravdu šokující, ale dojemné odhalení.
Já osobně jsem s knihou Ztracený slib velmi spokojená. Vřele doporučuji :-)

PavlínaAlžběta
27.12.2017 5 z 5

Ano romantika, už jen z obálky děj voní romantikou. Nevěděla jsem co od knihy čekat, anotace ale byla pro mě velmi slibná. Počátek příběhu mě ne doslova otravoval, ale byl příliš vleklý a já nedočkavá čekala, nějaký pohyb, zápletku, abych se mohla začíst. Povedlo se, protože kniha konečně spád dostala a hezký poutavý příběh se četl sám, zaujal mě děj, tajemství, popisy všeho, vykreslené postavy, vše se mě začalo velmi líbit. Román spjatý s romantikou, přátelstvím a rodinou se zajímavým pro nečekaným závěrem. Doporučuji moc

LejcaS
24.12.2017

No tak nevím...začátek celkem o ničem. Říkali mi,,vydrž, po sté straně se děj rozjede!" na 150 straně jsem to vzdala. Možná jsem nebyla správně naladěná, možná mi hvězdy nebyly příznivě nakloněný ...;-)možná jsem měla počkat na 151 stranu, každým pádem jsem se v postavách ztrácela a ani děj mi nepřišel ničím zajímavý. Třeba někdy v jiném čase a v jiném rozpoložení dám ještě šanci...