Ztracený slib

Ztracený slib https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329383/bmid_ztraceny-slib-6ua-329383.jpg 4 407 149

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro. O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost. Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lake House , 2015

Ivis01
16.08.2018 5 z 5

Je to druhá kniha(první-Zapomenutá zahrada)od této spisovatelky a opět skvělé čtení,moc jsem si to užila,těším se na další :-)

martiline
10.08.2018 5 z 5

Když jsem začala číst a děj se neskutečně vlekl přidanými popisky všeho a všech (až jsem se ztrácela), nevydržela jsem a přelítla celý konec knihy :-).
Teprve po rozuzlení dlouhého příběhu jsem se do knihy začetla a užívala si i květnatých popisů.
Závěrem musím přiznat, že kniha je pěkná ... ale pro mne se pěknou stala až jsem ji přečetla. :-)

EvkaB7
30.07.2018 5 z 5

Krásný příběh s tajemstvím. Ten začátek se trošku táhne, ale mě tato autorka baví. Chce to vydržet a dát tomu šanci. Já byla nakonec nadšená a doporučuji!

Marika Vanova
16.07.2018 3 z 5

Na knihu od Kate Morton jsem se velmi těšila, ale ouha, nějak to nešlo číst. Měla jsem zmatek ve jménech, v době a strašně se to táhlo, za mě trochu zklamání.

otesánek
09.07.2018 3 z 5

Jednu hvězdičku dávám sobě za vytrvalost. Prvních 150 stránek jsem se přemlouvala a přesvědčovala pokračovat..... Ona čekala u zídky porostlé břečťanem a pak stránku a půl na něco vzpomíná a myslí po stránce půl se někdo další objeví a .... a teď čtenář tápe kdo a jestli se objevil v té vzpomínce a nebo teda už jako normálně a komu se vlastně objevil?!...No druhá polovina knihy je o něco svižnější, ale některé podružné příběhy mi přišly až zbytečné. Nápad dobrý, ale zpracování nic moc a ten konec ve stylu limonádový joe..... "padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina" mi teda taky moc nesedl.

helenah
01.07.2018 5 z 5

Jak tu už bylo napsáno-trochu rozvláčně se táhnoucí úvod. Pak mě to ale vtáhlo...a konec je opravdu bomba. Jo-určitě doporučuji

SelenaDemi428
24.06.2018 4 z 5

Zprvu jsem se stále nemohla začíst, měla jsem problém se vymotat z dějových linií, které se do sebe neustále zaplétaly a celkově jsem v tom byla zamotaná. Nakonec jsem se ale úspěšně vymotala a knihu dočetla během dvou dní. Příběh se mi moc líbil, mám ráda takové záhady. Na konci mi to už přišlo trochu přehnané a že těch "náhod" je moc, ale i tak knihu hodnotím převážně pozitivně, strávila jsem s ní příjemné chvíle.

boeink
04.06.2018 4 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst, ale myslím, že to bylo spíš mým rozpoložením. Pak jsem se zakousla a dočetla asi 200 stran na jeden zátah. Líbil se mi styl, jakým je kniha napsaná a tajemná atmosféra, která z ní dýchá. Jsem ráda, že jsem knihu neodložila, nezklamala mě.

sabca
24.05.2018 3 z 5

Tak jak tady někteří psali, první polovina bylo zdlouhavá. Ve druhé polovině už začínal děj být zajímavý a tak jsem byla zvědavá jak vše dopadne. Pochopitelně konec jsem neodhadla.

Arwen777
15.05.2018 4 z 5

Pro mě první kniha této autorky a mile mě překvapila. Prolínání současnosti a minulosti, dávné tajemství, nejasné vzpomínky dítěte a hledání skutečné pravdy. Kniha mě bavila a doporučuji pro ty, co mají rádi příběhy s trochou romantiky, tajemství a nádechem historie.

harena
27.04.2018 3 z 5

Měla jsem chuť si odpočinout u příjemné romantiky a sáhla jsem po Kate Morton, ale tak první polovina byla hodně zdlouhavá a postavy malinko nepřehledné. Druhá polovina se už četla lépe, ale závěr byl přeci jen hrozně přehnaný, tak tohle už opravdu ne:))))) Podle mne nejslabší kniha autorky.

marimari
25.04.2018 4 z 5

Mám ráda knihy této autorky. Zase nezklamala.

danipos
12.04.2018 5 z 5

Mírně rozvleklý začátek, dělalo mi potíže se orientovat v čase a v postavách, ale po první třetině knížka dostala neuvěřitelý spád, dočetla jsem jí jedním dechem .. až k naprosto nečekanému rozuzlení.

Gabrinela
06.04.2018 4 z 5

Jako vždy úžasně propracované s postavami prokreslenými, jako to umí málokdo. Když se člověk zorientoval v postavách a časech, bylo vyhráno a mohl se soustředit na napínavý děj. Nádherná obálka. Jen tedy ten závěr byl na mě moc, to bylo určitě zbytečné...

Ila117
05.04.2018 1 z 5

Četla jsem na doporučení a byla velmi zklamána. Příběh by mohl být bez té velké omáčky, která mě dost nudila od začátku knihy až po konec, kde jsem už přeskakovala, abych to dočetla. Celou knihu autorka nutí čtenáře myslet si o velkém tajemství jedné z postav...a na konci se vlastně dozví, že to nebylo nic. Chybělo mi tam napětí, šmrnc, detaily, které tvoří příběh, když do sebe pěkně zapadnou. Zde nic takového nebylo. Jen povrch a přílišný popis krajiny, kdyby čtenář neměl fantazii. A to, co zapadlo bylo sice hezké, ale vůbec ne poutavé, musela jsem se do čtení nutit.

Jaruš7
03.04.2018 5 z 5

Moc hezký příběh s dávkou něhy pro přírodní scenérie, s dávkou nostalgie pro zašlý čas, s tajemstvím pocitů pro vztahy v mnohačetné rodině, v detektivním slohu s napětím, tak jak to Kate dokonale umí, až do konce.
Citát: "Kéž je Tvá minulost příjemnou vzpomínkou , Tvá budoucnost naplněná radostí a tajemstvím, Tvá přítomnost zářivým okamžikem. To vnese do Tvého života hlubokou spokojenost."
Parádní styl, polapí a ponoří čtenáře do literární čistoty. Obálka je excelentní.

miseb
01.04.2018 4 z 5

Začátek se mi zdál trochu rozvláčný, ale potom se příběh rozběhl. Vždy, když jsem si myslela, že vím, jak to bude dál, objevily se nové skutečnosti a kniha mě opravdu bavila. Konec už mi přišel opět přehnaný, moc sladký. Ale jinak knížka nebyla vůbec špatná.

ArwenAragorn
27.03.2018 5 z 5

Další krásná kniha od Kate Morton. Poutavá, napínavá, dojemná, tajemná. Okamžitě vás vtáhne do děje a i vy, stejně jako postavy v románu se snažíte zjistit, co se tehdy v roce 1933 na oslavě letního slunovratu na sídle Edevanových stalo. Nebojte se, v závěru knihy se všechno dozvíte.
Příběh je vyprávěný ve více časových rovinách, jak bývá u autorky obvyklé.
Kate Morton je skvělá vypravěčka, jsem z jejich knih nadšená a těším se na další tituly, které si určitě nenechám ujít.

bookcase
26.03.2018 5 z 5

Hodně zamotané, i když jsem tušila, pořád se autorce dařilo mě trochu mást. Mám ráda střídání časových rovin, tady jsem si to užila dokonale.

kathla
22.03.2018 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem... tento styl psaní mi prostě vyhovuje, napínavé, člověk přemýšlí nad spoustou možností "jak to tedy bylo", aby byl na konci opět překvapen. Samotné rozuzlení v závěru prostě nemá chybu, nejenom v tomto titulu.