Ztracený princ Margarín

Ztracený princ Margarín https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350978/bmid_ztraceny-princ-margarin-YpP-350978.jpg 4 26 5

Jednou večer, bylo to ve vzdálených 80. letech 19. století, se zrodil pohádkový příběh, který na své objevení čekal více než celé století. Tehdy, v jednom pařížském hotelu, si Mark Twain povídal se svými dcerami, když ho vyzvaly k vyprávění pohádky. A tak dnes již světoznámý autor sáhl po jednom z obrázkových magazínů, které měl po ruce, a nechal se inspirovat k příběhu o chudém a odvážném chlapci Johnnym, který rozumí řeči zvířat a nebojí se postavit samotnému králi. Příběh však zůstal nedopsán a ukrytý v archivu přečkal desítky let – až donedávna, kdy rukopis objevil Philip Stead a tvůrčím způsobem a s respektem k jeho autorovi příběh dovyprávěl do pohádkového konce. Knihu doprovázejí nádherné ilustrace oceňované výtvarnice Erin Steadové a knižní vydání znovuobjeveného rukopisu je v Twainově vlasti považováno za literární událost roku. Kniha je určena dětem od 5 let.... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Pikola

The Purloining of Prince Oleomargarine

broskev28
24.06.2022 5 z 5

Koupila jsem ve slevách a když jsem pročetla pár prvních kapitol, napadlo mě, zda to nebyl omyl. Raději jsem proto knihu odložila a začala jsem číst Nimbus, a potom Kouzla vzhůru nohama.
Jenže pak přišel den našeho školního výletu a já jsem se probudila příliš brzo, ježto jsem byla nervózní, abych na nic nezapomněla a aby všechno klaplo. Když jsem měla všechno sbaleno a pořád ještě hodinku k dobru, sedla jsem si k Princi Margarínovi a dočetla jsem ho.
A najednou jsem si připadala, jako bych spolkla tabletku štěstí - rozhostil se ve mně úžasný klid a já jsem si uvědomovala, jak je na světě krásně, jak venku cvrlikají ptáci, otevřeným balkónem fouká příjemný větřík, všechno je zelené. A to vše mi tak skvěle ladilo s textem Marka Twaina, se zajímavými obrázky i se správně zvědavými otázkami Philipa Steada. No a pár slov na vysvětlenou moji pohodu tak nějak korunovalo. Paráda!

Mark Twain spokl poslední doušek čaje a postavil prázdný hrnek na stůl. "Jsou lidé, kteří neslyší řeč zvířat," řekl. "A pak jsou lidé, kteří neslyší vůbec nic."

E_Lan
01.03.2022 3 z 5

Zvláštní knížka, to je třeba říct. Příběh, resp. jeho námět není zlý, trochu nedomyšlený, spoluautoři se snaží dílko sepsat docela originálně, ale pointa je vcelku slabá. Co stojí za velkou pochvalu je ilustrace, ta je krásná. Bohužel táhne knihu maximálně k průměru.

petra1394
05.02.2022 5 z 5

To je tak překrásná kniha. Koupila jsem ji původně pro dceru kamarádky, ale náhodou jsem se do ní začetla a hned zkraje mi bylo jasné, že tuhle si nechám a objednám ještě jednu. Je to má první zkušenost s Markem Twainem a věřím, že ne poslední. A ty ilustrace? Nádhera!

Dominica4
26.05.2021 5 z 5

nádherné ilustrace, velmi krásná kniha

cathyblack
12.11.2017 5 z 5

To jsem si takhle prochazela regaly v knihkupectvi...a zamilovala se. A nebyla to laska na jeden vecir. Protoze neobycejne ilustrace a krasna slova Twainova cini z teto knizky krasny pribeh nejen pro deti a jejich rodice, ale I bezdetne dospele. Nechte se unest do zvlastni zeme, kde beha kure jmenem Mor a Nestovice a kde vas na kazde strance ceka obrazkove prekvapko. Bozi.

Autoři knihy

Mark Twain (p)