Ztracený příběh

Ztracený příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406377/bmid_ztraceny-pribeh-s9f-406377.jpg 4 81 30

Zachránit druhému člověku život může spasit ten náš Věci, které pohřbíme hluboko, nás zraňují nejvíc. A někdy kvůli nim zcela ztratíme cestu. Ale zatímco se slavná a pohádkově bohatá hollywoodská herečka Katie Quinnová právě ocitá v nejhlubší krizi, muž skrývající se pod přízviskem Sunday se už delší dobu straní lidské společnosti v prostředí floridských bažin a poddává se zatrpklosti. Jeho jediný přítel otec Steady ho přiměje, aby se o Katie staral, jel s ní do Francie a odhalil její skutečný příběh, který zatím před celým světem skrývala. A stane se něco zvláštního. Je možné, aby si dva zlomení lidé začali navzájem pomáhat a nalezli znovu odvahu a chuť žít?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Unwritten , 2013

alnahu
alnahu
01.09.2019 4 z 5

Příběh Katie úspěšné herečky a Sundaye samotářského rybáře,které spojí dohromady přátelství ke knězi Steadymu,který jim oběma pomáhá.Tyto dva rozdílné lidi seznámí a oni naleznou jeden ve druhém oporu .Hluboký příběh o přátelství,sdílení bolesti a vzájemném porozumění se mi líbil.

ave55
ave55
24.07.2019 1 z 5

Snažila jsem se. Moc. Ale nedočetla jsem. Na můj vkus hodně filozofické. Ostatní knihy Ch.M. se mně líbily víc.

JessieEx
JessieEx
12.07.2019 3 z 5

3,5*
Moje první knížka od Charlese Martina, i když Horu mezi námi jsem viděla jako film - a ten se mi moc líbil. Takže jsem měla od knížky, a to i vzhledem k vysokému hodnocení, velká očekávání. Nemůžu říct, že by se mi Příběh nelíbil, ale že by to byl nějaký trhák si nemyslím. Jednak jsem se dlouho nemohla začíst...to filosofování mě moc nebavilo. Když jsem se konečně začetla, skončila 1.část a ocitli jsme se ve Francii a tam mě to také moc nebavilo. Katie se mi nejvíce líbila zlomená a vyřízená, u Sundaye v chatě. Ve Francii mi přestala být sympatická. Jinak to byl ale docela čtivý příběh, s drobnými nedostatky a hrozně neuvěřitelnými zápletkami. Pár míst bylo silnějších, to mi i slza ukápla.
Nechápu ale, proč se do anotace píše něco, co se stane až v druhé polovině knihy...to hraničí se spoilerováním a nemám to ráda, celkově mám často chuť autory anotací kopnout víte kam ;)

capricornus
capricornus
08.07.2019

Hledání (a ne vždy) nalezení sebe sama je složité. Pěkně napsané. Hluboká myšlenka na str. 77, krásné metafory a personifikace. Autor sám nádherně píše o knihách.

ladyka
ladyka
01.07.2019 5 z 5

Ani třetí román od autora nemohu hodnotit jinak než plným počtem. I když jsou knihy dějově jiné, mají jedno společné - jakousi hloubku, ryzost a čistotu, a to jak hrdinů, tak příběhu i emocí. Nám nadšeným čtenářům nezbývá než doufat, že dostaneme brzy další dávku autorova umu :o)

Ivana11
Ivana11
25.06.2019 5 z 5

Právě dočteno, a moc se mi kniha líbila, i ta slza ukápla. Vše o knize bylo v řečeno v předchozích komentářích, se kterými naprosto souhlasím.

zuzana2599
zuzana2599
21.06.2019 5 z 5

Neskutečně procítěný příběh o záchraně života, o sblížení, o pomoci druhému. Příběh o bouři citů a také o nalezení sebe sama. Tento příběh je o dvou zcela odlišných lidech, které nespojí láska, ale pochopení a porozumění. Knihy z pera Charlese Martina jsou vždy dojemné, plné citů a skutečného lidství.

Šánka
Šánka
10.06.2019 5 z 5

Na románech Ch. Martina se mi líbí ta pestrost témat, vůbec se neopakuje, děj je pokaždé originální, zasazený do jiného prostředí a je zapamatovatelný.
Ona je slavná, bohatá...a vyhořelá, on tajemný samotář. Katie a Sunday, dvě roztříštěné bytosti, které náhoda nebo snad osud svedl dohromady. Nechejte si vyprávět jejich příběh, není to žádná rychlojízda, ale má v sobě hloubku, dokáže vyvolat slzy dojetí, a je prostě krásný....
Doporučuji !!!

iška
iška
02.06.2019 5 z 5

Romantický příběh ve vyšším levelu. Je to třetí kniha autora, kterou jsem četla a musím napsat, že případnou příští si určitě nenechám ujít. Byly tu chvilky, kdy se mi daly slzičky do oči.

JanaDor
JanaDor
29.04.2019 5 z 5

Autor krásně vystihl pocity smutku, lítosti a bezmoci z tragické ztráty někoho či něčeho důležitého. Zároveň do příběhu vetkal nitky porozumění a naděje. Zaujal nejen postavami, ale i okolím, kde se část románu odehrává na Floridě a část v Paříži. Příběh je plný emocí, které mě vtáhly a pořádně se mnou zatřepaly, v závěru ale už jen tak hezky jemně pohupovaly a nakonec jsem se nechala ukolébat závěrem skutečným, nikoli přeslazeným či přehnaným. Knihu jsem zavírala s povzdechem, že to bylo moc pěkné, a že si knihu zase někdy přečtu. Což se mi stává málokdy.