Ztraceni - Boj o přežití

Ztraceni - Boj o přežití https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49553/ztraceni-boj-o-preziti-49553.jpg 4 16 1

Ztraceni (Lost, 2004) série

Když se mladá bioložka Faith vracela leteckým spojem z Austrálie, kam se vydala s tajemným Oscarem a kde zažila věci přímo neuvěřitelné, myslela si, že víckrát se jí nic tak nebezpečného nepřihodí. Jak hluboce se mýlila, zjišťuje už ve chvíli, kdy se probouzí v bezvědomí na opuštěném ostrově kdesi uprostřed Tichého oceánu, tisíce kilometrů od civilizace...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Alpress

Endangered Species , 2005

Kalper
Kalper
13.11.2021 3 z 5

Boj o přežití vypráví příběh Faith, naivní mladé bioložky a ekologické aktivistky. Kniha střídavě sleduje krátký úsek života hlavní protagonistky na neznámém ostrově a události v jejím životě, které předcházely letecké katastrofě, která ji na něj přivedla. Obě dějové linie se pravidelně střídají kapitolu po kapitole, přičemž zajímavější a ucelenější příběh přináší právě vyprávění z jejího běžného života před ztroskotáním. Ani to však není nijak objevné a velice brzy je jasné, co se dál bude dít a k čemu vyprávění směřuje.

Události na ostrově, kde se Faith snaží bezprostředně po neštěstí zorientovat, jsou spíše drobnými příhodami bez ambice jakkoliv rozvíjet děj. Což je vzhledem k faktu, že tahle kniha vyšla v době, kdy byl seriál Ztraceni (Lost) v plném proudu, celkem pochopitelné.

Tuhle knihu četl 17 let od premiéry seriálu, a tudíž jsem se nevezl na vlně diváckého nadšení, které ho provázelo. Navzdory tomu jsem si ji užil jako přijatelně průměrné zpestření sobotního dne.

Cathy Hapka
americká, 1950
2006  65%Ztraceni - Falešná identita
2007  71%Ztraceni - Boj o přežití
2014  72%Její Výsost Sofie
2012  70%Lepší než med?
2010  72%Shrek 4 - Zvonec a konec aneb Jak to bylo (ve filmu)

Kniha Ztraceni - Boj o přežití je v