Ztracené střípky

Ztracené střípky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462447/bmid_ztracene-stripky-tYU-462447.jpg 4 372 119

NEZNÁ SVÉ NEJTEMNĚJŠÍ TAJEMSTVÍ. ALE NĚKDO JINÝ ANO. A CHCE SE JÍ ZBAVIT… Rebeka Murphyová je od rozchodu s manželem na všechno sama a náročná práce v nemocnici a výchova dvou malých dcer si na ní začíná vybírat svou daň. Proto se Rebeka rozhodne na jeden den všeho nechat a doprovodit bratra Johnnyho na pracovní výlet na odlehlý ostrůvek sto šedesát dva kilometrů od pevniny. Jenže jeden den se protáhne na pět měsíců. Rebeka s Johnnym se hodinu po příjezdu na ostrov stanou oběťmi útoku. Po bratrovi se slehne zem a Rebeku nechá útočník na místě v domnění, že je mrtvá. Než se jí podaří dostat zpět do přístavu, je už pozdě… Sezóna skončila, poslední trajekt odplul a ostrov zůstal opuštěný. Na pět měsíců. Rebeka si záhy uvědomí, že bratrovo zmizení je pouze jedním z jejích mnoha problémů. Nemá loď, telefon ani na koho se obrátit, a návratem do civilizace její noční můra ani zdaleka nekončí. Někdo tam na ni totiž čeká – a ten někdo si nepřeje, aby se vrátila domů živá… _____ Samostatný krimi thriller od autora bestsellerové ságy s Davidem Rakerem.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Missing Pieces , 2021

ydnac
ydnac
15.08.2021 5 z 5

NAPROSTO FANTASTICKÉ !!!

Pro mě zatím nejlepší kniha od Weavera a možná i nejnapínavější co jsem letos četla :-)
Hlavní hrdinka Rebeka zůstává po nečekaných okolnostech uvězněna sama na odlehlém ostrově.
Zde musí přežít pět měsíců než se k němu na jaře opět vrátí trajekt
Přemýšlí proč se to všechno stalo, čelí divokému počasí, samotě a strachu z lidí, kteří se ji snaží zabít...
Opravdu strhující thriller, nechtěla jsem ho ani odkládat, abych už věděla jak to dopadne :-)
Doporučuji !!!

ela1972
ela1972
06.08.2021 4 z 5

Kniha je celkem super, jen mi připadal začátek nějak zbytečně dlouhý, ale potom se to rozjelo.

Holly.W
Holly.W
03.08.2021 5 z 5

Weaver nikdy nezklame. Mám všechny jeho knihy a kdykoliv vyjde nová, hned kupuji. A nikdy jsem nelitovala. Když jsem si přečetla anotaci k této kníze, řekla jsem si: bez Davida Rakera? No to snad ne! To mě nebude bavit! Naštěstí jsem se mýlila. Opět výborný, napínavý děj, který vám nedovolí knihu odložit. Plné nečekaných zvratů. A hlavně výborné postavy, které jsem si velice oblíbila. Doufám, že o Rebece a Travisovi ještě uslyšíme. Pro mě je Weaver jeden z nejlepších současných spisovatelů thrilleru a už teď se těším na další knihu.

lenka.g
lenka.g
02.08.2021 5 z 5

Za mne jedna z nejlepších knížek od autora, neotřelý námět u mne přebil i jistou rozvláčnost (zeštíhlení o čtvrtinu by knize slušelo), líbilo se mi, jak jsou dávkovány informace, ačkoli hlavní záporák vysvítal už tak v půlce knihy, nebyl jasný motiv a celá skládačka se vyloupla až na konci. Mně se Střípky rozhodně líbily!

Turante
Turante
01.08.2021 3 z 5

Od Weavera jsem ještě nic nečetla a upřímně zrovna tento samostatný příběh by mě moc nenavnadil k četbě jeho série s Davidem Rakerem. Děj knihy je hodně rozvláčný, střídá se vyprávění z minulosti a přítomnosti, více akce se dočkáme až na konci, i když by mohla být určitě ve více částech. Chybí mi tam více popisů, co vše musela hlavní hrdinka zvládnout během těch 5 měsíců, co byla nezvěstná. Za mě bohužel spíše průměr.

rm
rm
30.07.2021 5 z 5

No jo, kritici se najdou vždy a všude, ale mě osobně se to líbilo, přestože tam nevystupoval David :-) A propo, není to manuál na přežití...
Jasně, že se někdy zachovala divně, ale nikdo nejsme stejní, a chyby děláme všichni (no jo, fakt:). Takže za mě super! Trochu netradiční cesta střídáním časových rovin, ale zvykl jsem si. A už se těším na další knížku.

renefer
renefer
26.07.2021 2 z 5

Tak to byla nuda. Během čtení jsem si několikrát přála, aby tu potrefenou Rebeku už někdo sejmul a vypěstovala si averzi ke slovům prosiiiiiim, holčičky a kruci. Vůbec nechápu, jak někdo může být takový mimoň a cestou na smrt se místo snahy utéct rýpe ve vzpomínkách. A tím, že opustí psa, aby si zachránila vlastní zadek, u mě úplně skončila.

Gaeberys
Gaeberys
25.07.2021 3 z 5

Před přečtením:
Urputně jsem v rychlosti listovala náhodnými stránkami ve snaze zachytit tam něco jako "Raker", "Healy", ... Marně. Přepadla mě panika, zjistila jsem, že se jedná o samostatný román. Jakmile panika ustoupila, začala se obracet stránka za stránkou...

Pochybnosti:
Sem tam jsou na místě. Román je v rozuzlení určitě slabší, dynamika občas pokulhává, napětí jsem se nějakého dočkala. Některé pasáže by určitě zasloužily zkrátit. Na druhou stranu alespoň mi prodloužily, tentokrát průměrný, weaverovský knižní zážitek. Přesto vše mě děj nutil otáček stránky dál a dál.

Závěrem lehký spoiler:
Dalo by se o této knize říci, že se jedná o nejdelší prolog ke knize, jaký jsem kdy četla. A rozhodně si tu knihu, další Rakerovku, nenechám ujít!

iveta3689
iveta3689
25.07.2021 3 z 5

Jako by to ani nepsal Weaver. Je to rozvlážné, zdlouhavé, stále se opakují situace. Přeskakování v čase v duchu "předtím, ještě předtím, potom, ale ne teď" bylo otravné. Děj se rozběhne, až když se Rebeka dostane z ostrova a věci se začnou vyjasňovat. To je bohužel až v poslední čtvrtině knihy, takže těžko můžu knihu hodnotit nějak závratně dobře. Důvod, proč se všechno dělo, je dost podivný a závěr tak přeplácaný, že se z toho staví rozum. S chutí se vrátím zpět k sérii s Davidem Rakerem.

Warty
Warty
20.07.2021 3 z 5

Přestože mám autora opravdu ráda, tohle se moc nepovedlo. Bylo to takové utahané, více méně nenapínavé. Zápletka super, ale její rozuzlení nic moc.

VasnivaCtenarka
VasnivaCtenarka
20.07.2021 3 z 5

Poutavá obálka knihy Ztracené střípky vyloženě nutí člověka, aby po knize sáhl. Kor, když si na obalu můžeme přečíst: “Nová hvězda moderního thrilleru.” To vše značí, že se máme na co těšit, pokud se do knihy pustíme.

Kniha je rozdělena do několika částí a kapitol, ve kterých se prolíná současnost, minulost a také vyprávění z pohledu policisty. Přestože mám ráda, když má kniha dvě dějové linky, zde to na mne působilo poměrně rušivě. Střihy v kapitolách způsobovaly, zejména v první třetině knihy, jistou dezorientaci, která mi komplikovala čtení. Pak jsem si už zvykla na střídání dějových linek a orientace se mi vrátila. Přesto jsem se necítila při čtení příliš komfortně.

Musím přiznat, že jsem se do čtení musela trošku nutit. Celý děj mi přišel poměrně táhlý. Thriller je pro mne synonymem napětí, které jsem však při čtení necítila snad ani jednou. A pokud je tohle “nová hvězda moderního thrilleru”, tak opouštím svět thrillerů a začínám číst sladké romanťárny.

Kniha pro mne postrádala spád, děj se mi táhnul, měla jsem pocit, že je to nekonečný příběh. Vlastně celé mi to přišlo takové nějaké zmatené. Ano – rozporuplný a zmatený pocit po přečtení v sobě pociťuji.

A jestli bych knihu doporučila? Ano, pro méně náročné čtenáře, kteří nemají laťku nastavenou příliš vysoko. Pro nás, co čteme thrillery často, je tohle opravdu slabé kafe.

kristie
kristie
13.07.2021 3 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ale když to porovnám s jinými thrillery, které jsem hodnotila na 4, musím dát 3. Námět skvělý, uvěznění na opuštěném ostrově na několik měsíců? Pecka. Ale ta zápletka a motiv? Nevím, ale mě to přišlo hrozně uměle vytvořené, jako by autor přišel se super námětem, ale nedokázal už vymyslet dost dobrý motiv. Čekala jsem, že nakonec dojde k nějakému velkému odhalení. Tenhle motiv mi přišel prostě málo, žalostně málo a kvůli tomu můj z počátku nadšený postoj ke knize, klesl po odhalení pravdy na 3/5. Škoda.

berila
berila
11.07.2021 3 z 5

Ač se jedná o mého oblíbeného autora, tak tuto knihu nemůžu řadit k těm nejlepším. Neříkám špatná, ale zdaleka ne nejlepší a vůbec ne kvůli tomu, že jméno David Raker padne až na konci. Hodně mi vadilo přeskakování v ději a úplně nejvíc mi vadil výraz "předtím". Už jsem si říkala, tak předtím už skončilo a děj bude plynule pokračovat, ale ouvej, ono najednou bylo zase "předtím" před předchozím předtím. Ale jinak se určitě těším na další pokračování Davida Rakera.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
08.07.2021 4 z 5

80%
Jmenuju se Rebeka.
A nevzdávám se.

Výborný thriller. Bála jsem se, když v něm nevystupoval můj oblíbený David Raker, ale zbytečně. Dobrodružný, napínavý, s neodhadnutelnou zápletkou. Trochu se mně tam nezdál motiv. Rebeku jsem si oblíbila hned od začátku. Potěšilo mě její setkání na konci knihy.
Znovu musím doporučit!

Pavlína2019
Pavlína2019
07.07.2021 5 z 5

Pecka, paráda!!! Tento autor je výjimečný! Knihu jsem přečetla za den a půl, je šíleně napínavá, zajímavá, prostě světová. Těším se na další díl! A všem doporučuji!

EmilieJF
EmilieJF
07.07.2021 5 z 5

Kniha Ztracené střípky se mi líbila .
Bylo to něco nového, co Tim Weaver vyzkoušel, a podle mě, se mu to povedlo.
Líbilo se mi to z pohledu oběti, která se snaží přežít.
Knihu jsem nemohla odložit, bohužel v práci jsem musela , ale jinak za mě 5*.
A že další kniha s Davidem Rakerem bude, je již jisté a už teď se těším .

pch1976
pch1976
05.07.2021 5 z 5

Kniha byla napínavá, nemohla jsem ji odložit. Potřebovala jsem vědět, jak to dopadne. Jen nakonec ten motiv byl na tolik mrtvých dost fádní.

Ajuszka
Ajuszka
03.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Hele, jedno velké významné minus.. Jakože kniha bez Davida?.. To je jako kdyby Angela Marsons nedala do své knihy Kim Stoneovou.. :D Tohle už prosím nikdy ne..

Ale ke knize. Příběh mě moc bavil, víc tedy ta část, kdy byla Rebeka na ostrově. Paradoxně po jejím návratu už mě to tak moc nebavilo.
Pořád jsem na toho Rakera čekala.. Dobře, dočkala jsem se, na posledních stránkách..
Doufám, že v příští knize už zase bude. On ty příběhy totiž dělá tak skvělými :)

Dela111
Dela111
29.06.2021 3 z 5

Tady jde o renomovaného a oblíbeného autora, takže se leccos přehlédne a hodnocení budou většinou vysoká. Já jsem ale celkem dost zklamaná. Tim Weaver se pustil do jiných, pro něj nových vod, napsal příběh o přežití, ale nepovedlo se to.
Dvě třetiny knihy, kdy hlavní hrdinka běhá nebo jezdí po ostrově a shání jídlo, oblečení a úkryt a nic jiného se neděje, byly až nudné. Poslední třetina byla už živější, ale motiv a celé rozuzlení je divné, o uvěřitelnosti a logice chování pachatele by se dalo s úspěchem pochybovat.
Nad thrillerovým a detektivním dějem výrazně převažuje děj dobrodružný a je to slabé a zdlouhavé.
50 %

hs777
hs777
28.06.2021 3 z 5

Trochu zklamání po bezvadné sérii s Davidem Rakerem. Zbytečně zdlouhavé, natahované, zdánlivě nesouvisející postavy a linky, které se sice protnou, ale žádné wow se nekonalo - 3,5 hvězdy.