Ztracené město

Ztracené město https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25573/ztracene-mesto.jpg 4 223 44

Archeoložka Jillian se vydává ve šlépějích svého zemřelého otce, který ji už Od dětství zasvěcoval do tajů svého povolání. Při studiu jeho zápisníků objeví šifru, která by ji měla dovést ke ztracenému městu v amazonském pralese, v jehož troskách je podle legendy pohřben vzácný rudý diamant. Jillian se bez váhání vydává do Brazílie. rozhodnuta uskutečnit otcův dávný sen. Na cestu najímá zkušeného průvodce Bena. který sice zná všechny nástrahy pralesa, ale rozhodně se nechová jako gentleman. Naopak jí dává všemožně najevo, že zhýčkaná žena jako ona měla zůstat doma. a Jillian se k němu také nechová právě vstřícně. Expedice do dosud neprozkoumaných končin je nesmírně riskantní, a právě společně prožité dobrodružství je nakonec sblíží. Když výprava dorazí do cíle a Jillian objeví mytický diamant, nastává skutečný boj o život, protože domorodí nosiči zatouží po bohatství. Jillian a Benovi se podaří uprchnout a v lůně pralesa se mezi nimi rozvine vztah, který je pravým opakem prvotního nepřátelství. Oba dva ale ví, že se musejí především dostat do bezpečí a zachránit vzácný diamant... ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Heart of Fire , 1993

laura
13.08.2017 5 z 5

Knihu jsem četla poprvé před téměř 17 lety, takže když jsem si ji nyní vzala, abych ji přečetla podruhé, bylo to skoro jako číst ji znova poprvé... Líbila se mi, bavila mě, i když bych vyjmenovala nejméně 10 knih o této autorky, které bych postavila do řady před tuto knihu (Už neplač, Nebezpečně blízko, Nebezpečné vyhlídky, Pod ochranou noci, V náruči snů, V síti lásky, Začátek sezony, Všichni muži královny, Dokonalý muž, aj). Přesto ji řadím k těm lepším, bylo to napínavé, romantické a vtipné...

renefer
17.02.2017 3 z 5

Romantika s vtipem, ale že by to bylo něco extra... Hlavně Ben mě prudil a to co provedl ve ztraceném městě, to bych ho asi hodila mezi piraně...

Janka0702
09.08.2016

Pěkná kniha. Čtivá, dobrodružná i romantická.
Ze začátku mě teda hlavní hrdinka nebetyčně prudila, jak se za každou cenu snažila chovat "chladně". Proboha, komu vadí, když se k němu přitulí krásný chlap :) samo neznamenalo to, že s ním musí hned spát, když nechtěla. Prostě mi přišla její hra na ledovou královnu přehnaná.
Ale potom začala akce a děj nabíral pěkný spád.
Ještě bych dodala, že na začátku knihy se hodně opakovalo. Alespoň jsem měla dojem, že pár slov se muselo objevit snad v každé vyřčené větě. Např: "Zatraceně dobrá whisky. Krásná přítulná Théresa. Můj otec nebyl cvok." Ale nakonec se to ustálilo a hezky jsem si početla.
Určitě se k ní vrátím.. časem.

LiLLu
28.06.2016 5 z 5

Me se to libilo a moc, konec sice trochu moc sladkej ale budiž. Když jdu do románu musim počítat že to bude sladárna. Nevim co ostatní čekali když aurorka píše romantický romány.
Je to prostě o jiskření mezi dvěma lidmi v džungli, hezké milé zajímavé. Žádné sálodlouhé popisky o jejim otci (jak tu někdo psal níže) prostě něco na vysvětlenou aby to mělo hlavu a patu...

DadulaZ
07.04.2016 5 z 5

Tohle je první kniha co jsem od Lindy Howardové přečetla, od té doby skupuji všechny její knihy a neumím se od nich odpoutat.
Ztracené město mám opravdu velice ráda a hodněkrát se k němu vracím.

Chaninka
14.12.2015 5 z 5

Byla to moje první "odvážná" knížka v -náctiletém věku :) A doteď nelituji.. Pěkný příběh a čte se to samo :)

dubakm
13.07.2014 4 z 5

Indiana Jones v sukních a Alfa-samec naplněný testosterónem hledají ztracené město s mordpartou v zádech. Jak tohle může skončit? Hezká, čtivá, ale série s CIA agenty se mi líbila víc.

Samira
12.07.2014 4 z 5

Hodnotím to jako letní oddychovku, které splnila účel a strávila jsem s ní příjemný čas. Howard má rozhodně lepší knihy, které nejsou tak přitažené za vlasy, ale já mám tato dobrodružná témata ráda od dětství, takže mi to nevadilo a bavila mě. I když tam samozřejmě byly úsměvné pasáže.

tejinka7
03.07.2014 4 z 5

Boží knížka ale Jillian byla čůza :D

mrvikovak
21.04.2014 3 z 5

Mám ráda knížky od téhle autorky.Tahle byla dobrodružná, napínavá nechyběla ani romantika, ale musím říct, že posedlost hlavního hrdiny sexem už mi byla protivná a ubíralo to knížce na romantičnosti. Proto dávám jen tři hvězdičky.

Evaevelína
12.01.2014 4 z 5

kniha se mohla jmenovat ALFA-SAMEC A ZTRACENÉ MĚSTO.Nikdo mě nevymluví že v některých případech byl sex vynucený.Jinak kniha je čtivá,napínavá a ''romantická''

Virusek
26.08.2013 4 z 5

Hezká knížka, čtivá, zajímavé téma :-)

jluky
12.05.2013 5 z 5

Autorka patrí medzi moje najobľúbenejšie,ale ten názov sa mi veľmi nepozdával,takže som nejaký čas vzdorovala....., ale ked som ju raz chytila do rúk/a to na základe nižšie napísaných komentárov/, už som ju nedokázala odložiť a prakticky som len čítala a čítala. Takže áno, kniha je určená náááááám romantičkááááááám.

zoja
28.01.2013 5 z 5

Tak v první řadě bych chtěla poznamenat, že ti, co označili knihu jako odpad, čímž zhoršili její hodnoceni pravděpodobně vůbec nevěděli co čtou. Pokud čekali nějaký dobrodružný román o hledání Ztraceného města, vůbec se jim nedivím, že se jim kniha nelíbila, protože se jednoznačně jedná o červenou knihovnu. Kdo si však tuto knihu vybral právě pro toto její zařazení a zná knihy od Lindy Howard, určitě nebyl zklamaný. Rozhodně se dá zařadit mezí její nejlepší díla. Čte se dobře, je vtipná a romantiky plný kopec. Kritika, že na 50ti stranách autorka popisuje, že otec Jillian nebyl blázen je trochu přehnaná.
Pro romanticky založené duše určitě doporučuji!

Ulrika
16.01.2013 5 z 5

knihu jsem stejně jako vše od Lindy H. přečetla jedním dechem. Napínavé, dobrodružné, ale hlavně romantické. Linda prostě umí

Argony
13.11.2012 4 z 5

Vzala jsem si ji na dovolenou a neurazila. Původně jsem si dle popisu představovala něco alá Indiana Jones. No, nakonec se první půli nesnášeli a druhou půlku strávili "v posteli", tam tedy často ne, ale obrazně. Ona něco jako hl. hrdinka ve filmu Mumie, včetně bratra mizery. Tuto knihu dokonce čtou i chlapi, asi je jako mne upoutal obsah na záložce :-)

ladyKristyn
12.04.2012 5 z 5

tuto knihu jsem již četla 4x....tak se mi líbila :-)

ina77
16.03.2012 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná já mohu pouze doporučit v knize je vše a nádherně se čte.

modroocko
04.03.2012 2 z 5

Ještě jsem nečetla knihu, ve které by se slovo penis objevilo více, než 20x a to na pouhých 290 stranách! Přišlo mi to dost fádní a nezajímavé. Dokonce horší, než "harlequinky".

Handulenka
25.01.2012 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.Napjetí a láska nechyběla.