Ztracené dopisy

Ztracené dopisy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413289/bmid_ztracene-dopisy-f47-413289.jpg 4 91 32

Co když milovanou osobu ochráníte jen tehdy, když ji už nikdy v životě neuvidíte? Když Martin milovaný otec zemře, zanechá po sobě jen záhadné dopisy, které psal Angličance Catkins, a zmínku o domečku na pláži v anglickém přímořském městečku. Marta je v Kanadě, kde žije, ve složité životní situaci. Proto se rozhodne odcestovat do Anglie zjistit víc o minulosti své rodiny a odhalit, kdo byla otcova tajná přítelkyně. Postupně díky dopisům proniká do příběhu, který se udál v Norfolku za druhé světové války. Sylviin manžel Howard bojuje ve válce, Sylvie se pokouší sama vychovávat jejich dvě děti. Jediné útočiště nachází v chatce na pláži ve Wellsu a v kamarádství s Connii, kterou tam potkala. Mezi oběma ženami se vytváří přátelství na celý život a Sylvie Connii prozradí tajemství, se kterým se nikdy nikomu nesvěřila. O tajném milenci a o dítěti. Válka přinášela i bolestivá rozhodnutí. Slib, který si ženy dají, přetrvá roky. Může obrátit Martin život úplně naruby.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Lost Letters , 2018

Martina023
28.01.2020 2 z 5

Knihy dvou časových linií mám moc ráda,ale tady nevím proč se mi to moc nelíbilo,v ději jsem se často ztrácela a musela jsem listovat knihou pozpátku,abych si dej a hlavně postavy připomněla.Nemam ráda knihu odložit,ale tady jsem se párkrát přistihla, že už jí asi nedočtu. Dočetla jsem,ale mám z knihy zvláštní pocit, že se to moc nepovedlo.Škoda.

perpe2a
18.12.2019 2 z 5

Spíše romantický příběh, prolínání dvou časových rovin. Nebylo to špatné, taková oddechová četba, lepší průměr.

knihovnička007
10.12.2019 4 z 5

Kanaďanka Marta Rodwell se sestrou Elizabeth žijí v Kanadě. Zemře jim otec a ony zjišťují, kdo jejich otec vlastně byl.
Stopy vedou do Británie a Marta odjíždí do Norfolku a hledá jméno Catkins, které našly v otcově počítači. Obě ženy podezřívají svého otce, že měl tajnou milenku.
V městečku najde jméno svého dědečka a postupně nachází další a další stopy své historie...

Přítomnost se prolíná s historií v Norfolku na začátku druhé války, kdy se Sylvie s dětmi Lewisem a Ester seznamuje s ženou Connie a jejím bratrem Charliem, kteří žijí v Londýně. V Norfolku si užívají pár dní klidu a všichni se seznamují díky prstýnku, který Connie ztratila v písku a Sylvie jej najde... Pak nastává válka a životy všech se navždy změní.
Ten pocit, že můžete kdykoliv umřít a musíte poslat své dítě na druhý konec světa k cizím lidem a bojíte se, že ho už nikdy neuvidíte. Děláte to s láskou, že ho můžete zachránit před všudypřítomným strachem a smrtí...

První polovina mne nijak neoslovila, pořád jsem si říkala, kdy už kniha začne. Pak se to nějak přehouplo a já byla hrozně zvědavá, jak se Sylvie se vším vypořádá a zda si Marta najde svou cestu k sobě i Janey. Nakonec se mi kniha moc líbila, hezky vymyšlený příběh, který autorka dobře podala (až na pár chyb a na některé špatně formulované věty-mimochodem-už jste viděli v noci na nebi beránky??).

4xbabča
05.11.2019 4 z 5

Hlavní postava knihy Marta pátrá v minulosti po svých blízkých, záhadném domečku na pláži a lidech ,kteří to v době II. světové války neměli vůbec jednoduché a často museli řešit svá životní rozhodnutí. Je to moc hezké a příjemné čtení.

alexis818
19.10.2019 2 z 5

Mám ráda tento žánr,dvě časové roviny a nějaké to tajemství.Tady se to ale úplně nepovedlo.Nelíbil se mi styl psaní,byl jakýsi primitivní apřesto jsem se v ději dokázala ztrácet.Takže za mě slabota.Škoda.

EsterR
02.09.2019 3 z 5

Pribeh je skvely, zan je hviezdicka naviac. Spracovany je do zufalo priemernej knihy. Slovensky preklad mu tiez nepridal, skolacke gramaticke chyby dost rusia.

Šánka
21.08.2019 4 z 5

Obálka knihy je překrásná a dává tušit, že to bude další z řady love story. Ne, nenechejte se zmást!
Příběh je vyprávěný ve dvou časových linkách, to já můžu :-). Ve válečných kulisách minulosti se odvíjí velmi silný příběh dvou kamarádek, které pro bezpečí svých dětí musí učinit těžká a bolestná rozhodnutí, jež zasáhnou i ovlivní životy mnoha lidí a prolínají se do současnosti. Líbila se mně i ta současná linka, ač to nebyla (jako vždy) ta tolik chytlavá část.
Povedený debut!

Danago
15.08.2019 5 z 5

Nečekejte v žádném případě oddechovku ani romantiku. Knížka je něco úplně jiného než by se dalo na první pohled očekávat.
Hlavní hrdinka Marta se vydává z Kanady do Anglie, pátrat po tajemství svého zesnulého otce. Postupně spolu s ní odhalujeme životní příběh jejího otce, jeho rodiny a nejbližších přátel, který se odehrává v době druhé světové války v Anglii. Příběh se opírá o pravdivé historické události té doby. Popisuje těžká rozhodnutí, která byla nutná k přežití v hrozné době války.
Příběh je velmi opravdový.
Poslat dítě do vzdálené neznámé země nebo jej raději vystavit nebezpečí války? Pro každou matku je to velmi těžké rozhodnutí.
Knížka mě nutila k velkému zamyšlení a rozhodně se nedala přečíst na jeden zátah. Příběh mě velmi zasáhl.

Ladasom
07.08.2019 3 z 5

Anotace navnadila k přečtení (což byl její účel), ale výsledek mě zklamal. Úvodní část v letadle pro mě postrádala smysl, záhada v minulosti a milenec hlavní hrdinky také zklamali. A to už vůbec nemluvím o názvu - nějak jsem nepostřehla, že by v knize byla zmínka o ztracených dopisech, ale to už je jen mála vada, která na celkové hodnocení stejně nemá vliv. To si totiž kniha zcela vysloužila sama za svůj obsah.

bookcase
27.07.2019 5 z 5

Přesně podle mého gusta - dvě časové roviny, tématika i reálie.

slečna.k
26.07.2019 3 z 5

Možná bych dala knize i vyšší hodnocení, kdyby ovšem neměla tak neuvěřitelně přeslazený konec.

Knižní střípky
14.07.2019 4 z 5

Máme zde Martu, kanadskou ženu ve středním věku, která žije sama. Její dospělá dcera odjela studovat do Cambridge a ona sama stojí na pomyslném rozcestí a přemýšlí, co dále se svým životem. Když jí zemře otec, který ve své pozůstalosti zanechal v počítači své nedokončené paměti a zaheslovaný soubor s názvem Catkins, rozhodne se Marta vydat po jeho stopách, které ji zavedou až do daleké Anglie.
Druhá dějová linie nám představuje dvě mladé anglické ženy Constance a Sylvii, které se jednoho dne na začátku druhé světové války potkají na pláži a společné hledání po ztraceném prstenu jedné z nich je doživotně spojí tak, jak si žádná z nich na počátku jejich přátelství ani nedokáže představit.
Obě dějové linie se nakonec protnou a čtenáři se tak dostane krásného příběhu.
Kniha je spojením všeho toho, co mám ráda. Dvě dějové linie, zajímavý příběh z minulosti, která vždy ovlivní budoucnost, ať se nám to líbí či nikoliv, prostě to je koloběh života. A v neposlední řadě musím vyzvednout nádhernou obálku, která se mimořádně povedla.

druhá světová válka (1939–1945)

Autorovy knížky

2019  75%Ztracené dopisy