Ztracené děti

Ztracené děti https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95390/ztracene-deti-95390.jpg 5 5 1

Kniha novináře Romana Schustera popisuje dva kriminální případy, které vzrušily celou republiku a právem vstoupily do dějin české kriminalistiky. Když se v červnu 2001 ztratila v Kladně čtyřletá Terezka Čermáková, nikdo nepředpokládal, že za jejím záhadným zmizením není nikdo jiný než její vlastní matka. Zpočátku to netušili ani policisté, a tak se rozjelo nejrozsáhlejší pátrání v naší historii. Druhým případem je pátrání po sourozencích Dáše a Honzíkovi Vosmanských z Hranic na Moravě. Stejn ě jako Terezka, i Dáša s Honzíkem byli nakonec nalezeni mrtví. Objevením jejich těl však oba případy teprve začínají. Autor sám detailně sledoval jako reportér deníku Blesk obě pátrání a v knize o nich podává vyčerpávající výpověď. Hovoří se svědky, s rodinami, ale i s policisty, kterým připadl nelehký úkol obě tyto veřejností ostře sledované záhady vyřešit ... celý text

Vydáno: , Hart

Elis1528
06.08.2017 5 z 5

Všechny příběhy, které jsou v knize napsaný jsou otřesné, bestie, které způsobily bolest všem těm ubohým, bezbranným tělíčkum, by si zasloužily smrt. Autor píše vše do posledního puntíku, popisuje každý příběh zřetelně . Skoro u každé věty mi běhal mráz po zádech, velice silné a dojemné příběhy dětí, které si takový osud nezasloužily. Nemůžu uvěřit tomu, jak až takový mohou být lidé zrůdy. Zdrcující příběhy ztracených dětí, které se nenašly ba v horších případech našly, ale bohužel zesnulé. Knihu bych spíše doporučila čtenářům, kteří mají na takové příběhy velkou odvahu a sílu.
Mít dítě je pro mě, dar, který milujeme a chráníme celý život i pro to jaký je či bude.