Ztracená manželka

Ztracená manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172307/bmid_ztracena-manzelka-kHV-172307.jpg 5 513 155

Z předválečné Prahy až do New Yorku zavádí čtenáře mimořádně silný příběh velké lásky Lenky a Josefa, jejichž vztah měl nečekané rozuzlení. Úspěšný newyorský porodník stále sní o své první ženě Lence, která zůstala v nacisty okupovaném Československu. Lenka Maizelová žila v milující, dobře situované pražské rodině, a když se dostala na Akademii výtvarných umění, splnil se jí životní sen. Zvláště od chvíle, kdy se zamilovala do nadějného studenta medicíny Josefa, s důvěrou hleděla do budoucnosti. Jenže napětí v Československu narůstalo a báječný život v předválečné Praze se změnil v noční můru ghett a koncentráků. Jaký byl osud malířky Lenky? Svede osud dávnou dvojici opět dohromady?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Lost Wife , 2011

Sarah01
22.01.2021 5 z 5

Moc pěkně a poutavě napsaná knížka s válečným příběhem, je vidět, že autorka si vše velice dobře nastudovala, v knize vystupují i skutečné postavy. Co mě nejvíc dostalo, tak ohromná soudržnost rodiny. Ať byla povaha jednotlivého jejího člena jakákoliv, rodina držela pohromadě. Dnes řeší lidi malichernosti.

Lka
19.01.2021 5 z 5

Krásný příběh, plný emocí v nelehké době. Přikláním se k názoru, že bych také přidala pár stran...

EvikU.
19.01.2021 5 z 5

Krásná kniha, silný příběh. Tato kniha o válce mi přišla hodně věrohodná. Četla se sama a moc se mi líbila. Opravdu se děli strašné věci. A i když už nejsem tak překvapená jako u první knihy s touto tématikou, stejně mě opět zasáhla. Autorka ty hrůzy popsala moc čtivě. Jak jsem se do knihy jednou začetla musela jsem číst a číst.

Škoda, že se nepotkali o trochu dřív po válce, ale to by asi zase poškodilo jejich současný protějšky.

A klidně bych brala i pár stránek navíc jestli spolu prožili aspoň nějaký čas, který jim ještě zbýval. Ale to už je asi na každém z nás a já věřím, že ANO. Knihu doporučuju.

Liana
03.01.2021 5 z 5

Silný príbeh, pri ktorom som mala knedlík v krku. Ťažko nájsť slová. Veľmi pekne autorka spracovala text, je to napísané s láskou a úctou k nespočetným obetiam hrôz vojny.

Annannas
01.12.2020 5 z 5

Těžko se hledají slova, bylo to velmi nádherné, silné a emotivní čtení.
TaLu tvůj komentář je tak naprosto výstižný, že nemám více co dodat. Ano neměli bychom zapomenout!!!

TaLu
23.10.2020 5 z 5

Právě takové knihy by měly být součástí současné povinné literatury k maturitě. Jsme již několik generací ( Bohu díky) od válečných let, přesto se nás tento příběh zmocní a emotivně zasáhne. Citlivě a hluboce lidsky odvyprávěný děj začínající na svatbě vnoučat, kde dojde k neuvěřitelnému shledání. Postupně se čtenář skrze vzpomínky Josefa a Lenky seznámí s předválečnou Prahou a dvěma židovskými rodinami. Věřila jsem autorce každé slovo. Válka je obludnost, která ničí a rve nejen současnost, ale i budoucnost těch, kteří ji zažili. A ve všem tom temném probleskuje nezdolnost lidství a osobní statečnost bezejmenných hrdinů. Autorka vycházela částečně ze skutečnosti.
V poslední třetině knihy se vystupňuje vnitřní napětí natolik, že jsem měla pocit, že se ocitám na hraně a balancuji nad propastí.
Neměli bychom zapomenout ! A kéž by i nás vzal někdo za ruku, až našich let bude mnohem více za námi, než před námi.

Ivana11
03.09.2020 5 z 5

Krásný a silný příběh plný emocí.

Fialka78
28.08.2020 5 z 5

Neskutečně emotivně napsaný silný příběh. Brečela jsem od začátku do konce..

tittanie
24.07.2020

Neuvěřitelný příběh. Krásné čtení. Děj knihy se mi vybaví i po roce čtení. Super. Velice dojemné. Kniha podle mě dobře vykreslila vztahy ve válce, jejich sílu a přerušení.

JaninaV.
10.07.2020 5 z 5

Dojemný příběh, "hezké čtení:, krásný obal knihy. Četla se velice dobře (u mě skoro jedním dechem). Dočítala jsem v půl druhé ráno - nedalo mi to. Akorát mi dělalo problém střídání osob Josefa a Lenky ....ale to je spíše problém u mě. Určitě doporučuji.

veriszv
01.07.2020 5 z 5

Jedna z těch knih, co vám zlomí srdce. V knize nejsou do detailu rozebírány válečné krutosti, takže ji zvládnou přečíst i ti, kteří to nedávají, jako já. Ocenila jsem i to, že se střídají vypravěči, Josef a Lenka. V příběhu je sice pár nepřesností, ale pokud se chcete nechat rozložit, tak tahle kniha to zaručeně zvládne.

Jjala1
01.07.2020 5 z 5

Kniha mě velice zaujala svým námětem, dobře se četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zase jedna z těch, na které jen tak nezapomenu.

pydla
14.06.2020 4 z 5

Knihu jsem četl na doporučení. Nejsem zastáncem lovestory, kde se dva milují celý svůj život, potažmo, když se neviděli přes xx let. Ale něco do sebe to má. Jistě by každý muž rád zažil tak silnou lásku k ženě, že by žádnou jinou nechtěl a usiloval a snil o ni až do svého stáří. Realita je však, bohužel, jiná.
Příběh je hezky napsán, vtáhne vás do děje, popisy jsou autentické a snad, snad i slzička ukápne.
Doporučuji.

sladkovka
22.05.2020 5 z 5

Nádherný čtivý příběh. Předpokládaný konec je známý hned od začátku knihy, ale o to autorce zřejmě šlo, aby čtenáře ještě více zaujalo čtení a zvědavost jak došlo ke shledání hlavních hrdinů příběhu. Hodně těžká doba, ale přes všechno špatné láska zůstala. Jedním slovem nádhera. Sedl mi i styl psaní autorky.

Katka2382
13.05.2020 5 z 5

Moc pěkně napsaný a čtivý příběh.Jen jsem jí měla malinko za zlé že neodjela se svým manželem,ale člověk nikdy neví jak by reagoval on sám v té situaci.

Monika-Pavli.
30.03.2020 5 z 5

Knížka je moc krásně napsaná. Dojemný příběh, který chytne za srdce. Více než děj jako takový, mě zaujalo to, co hlavní postava zažívala v koncentračním táboře. Nemám slov a klaním se všem osobám, co takovéto zvěrstvo přežili.

DanaKa81
26.03.2020 5 z 5

Nečekané rozuzlení bylo zřejmé od prvních stran knihy, ale to vůbec nevadilo. Musela jsem číst pořád dál a dál, dokud jsem neznala všechny souvislosti. Moc doporučuji! Je to příběh na který se jen tak nezapomíná

baty
10.03.2020 5 z 5

Krásná kniha, děj mě úplně pohltil. Určitě doporučuji přečíst.

Květ
05.03.2020 5 z 5

Smutný příběh mladé lásky z období druhé světové války. Hlavní dějová linka je fikcí, ale román je i plný skutečných jmen a osudů. Tak jako jiné z této doby, vezme za srdce, dojme, rozpláče. Román je čtivý a krásný, válečné hrůzy nejsou do detailu rozpitvány, takže ho snesou i slabší povahy, přesto dokáže zasáhnout. Můžu doporučit.

Jana-Marie
08.01.2020 5 z 5

Krásná kniha; smutný a dojemný příběh; četla jsem jedním dechem.