Ztracená Kambysova armáda

Podtitul: pohřbeni v písku Dobrodružný román s tajuplnou zápletkou se odehrává v atraktivním prostředí egyptských starověkých památek. V okolí egyptských starověkých hrobek se množí nevysvětlitelná úmrtí. Po smrti archeologa Mullraye se jeho dcera Tara ocitá přímo ve středu záhadných událostí a zdá se, že klíčem k jejich rozluštění je úlomek s hieroglyfy. Se svým bývalým přítelem se vydává k místu archeologických vykopávek, kde oba tuší odpověď na všechny znepokojivé otázky. V patách je jim policista Chalífa se svými záhadnými nevyřešenými účty a uprostřed horké pouště tak dochází ke konfrontaci střízlivého pragmatismu a fanatické víry. Lidským zásahem však také ožívá děsivá minulost, která odpočívala více jak dva tisíce let v písku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38961/kambysova-ztracena-armada-38961.jpg 4.326
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Metafora

The Lost Army of Cambyses, 2002

Kniha Ztracená Kambysova armáda

čef
24.07.2019

Zvenku to vypadá jako další honba za pokladem ve starém Egyptě, ale je to hlavně o islámském terorismu a bojem s ním. Děj je samozřejmě postaven na dvojici resp. trojici hrdinů stále ohrožených na životě. Zajímavé jsou disputace okolo důvodu a účelu terorismu - asi je něco špatně. Krkolomný konec mne skoro překvapil, kdybych takovýchto a podobných románů nečetl již povícero. Celkově tedy trošinku zastaralý román s podivuhodnými detaily.

bekule
03.12.2018

Starověký Egypt, archeologie, romantika ,napětí, skvělá dobrodružná četba která nenudí. To závěrečné PROČ bylo sice trošku přitažené za vlasy, ale dobrodružný žánr snese i větší nelogičnosti.

Selinute
20.03.2014

Po dlouhé době jsem si ji znovu přečetla a opět nezklamala. Dobrodružný a napínavý děj. Je to nejlepší Sussmanova knížka.

AdaVinculin
10.07.2013

Určitě knížka která nenudí! Nenáročný děj a opravdu zajímavý a pro mě překvapivý konec:-)

Skye Isis
27.06.2013

Miluju dějiny vyprávěné formou příběhů, žádné učení letopočtů, ale napínavé a strhující čtení. Pro milovníky historie je tohle knížka jako stvořená. Starověk, Egypt, Sahara, akce, napětí... Autor si dal vážně záležet, je to taková výprava do minulosti.

Paul Sussman
britská, 1967