Ztracená brána

Ztracená brána https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127544/bmid_ztracena-brana-JHD-127544.jpg 4 176 53

Runa, Šímová a Sumara série

Ve spletitém podzemí Starého Města řádí záhadné monstrum. Jeho oběti mají na těle zvláštní škrábance. Ke všem napadením došlo poblíž rotundy svatého Kříže. Podle pověstí podobné stvoření útočilo na stejném místě již počátkem 15. století. Pokouší se pachatel napodobit sériového vraha z minulosti, nebo se tajemné zlo vrací? A proč vzápětí umírají další lidé? Souvisí jejich násilná smrt s Voynichovým rukopisem, který se pokoušeli rozluštit? Je na stránkách této nejzáhadnější knihy světa ukryto nějaké strašné tajemství? Nachází se právě zde mapa mystického bratrstva Sat Bhai, zachycující nejtajnější místo neviditelné Prahy?... celý text

Janadvorackova
08.02.2020 5 z 5

To ale vůbec není špatné :).
Vlastně je příběh napínavý, čtivý, zábavný, tajemný, zajímavý. A dost dobrý od začátku do konce.

emilieselden
28.01.2020 4 z 5

Velmi napínavá a zajímavá.

Miky88
03.01.2020 5 z 5

Arnošt Vašíček je skvělý záhadolog - příběh byl hezky vymyšlen a já ho přečetla jedním douškem. Jakmile se člověk odprostí od filmového zpracování a bere Ztracenou bránu jako zcela neznámý příběh, užije si vše, co dobrý příběh má mít - napětí, tajemno, kladné i záporné postavy. A jako bonus bylo prostředí Prahy - vždycky je příjemné číst knihu z “domácího hřiště”.

Jiřina18
05.12.2019 2 z 5

První díl Ďáblova lest se četl daleko lépe než Ztracená brána. Rozhodně filmové zpracování bylo o hodně lepší

moničina
11.10.2019 2 z 5

Seriál Ztracená brána bol vynikajúci, ale kniha ma sklamala. Na rozdiel od knihy Ďáblova lesť tu autor tentokrát použil trochu ťažkopádny štýl a dosť chaotické prevedenie. A ten záver bo o ničom.

Vesmich
02.09.2019 4 z 5

No pěkný to bylo. Viděla jsem seriál, byl tedy docela jiný i Šímová se Sumarou byli trochu jiní, jinak to dopadlo a byli tam jiné postavy, prostě je to docela jiný příběh, akorát Runa je pořád Runa...

sgjoli
09.12.2018 2 z 5

Tematicky zajímavé, ale zpracování bohužel dost slabé. Nevím, jak to autor dělá, že vždycky přijde se zajímavým nápadem, ale nedokáže ho pořádně zpracovat do psané podoby? Ach jo. Tohle je jeden z těch případů, kdy se mi filmové zpracování zdá nesrovnatelně lepší než ta knižní verze. A to neříkám často.

AaronŠvec
24.10.2018 4 z 5

Pohodová oddechovka pro milovníky záhad, kterou jsem slupnul jedním dechem. Nesmí se ale brát příliš doslova.

Lukin2
20.08.2018 4 z 5

Přečteno, inu, po dlouhé době vzpomínám, na začátku úžasná zápletka, ale potom to trochu víc bylo propletené s více událostmi doby, času, prostoru. Ne że bych si s tím neporadil, ale doporučuji přečíst před tím asi ještě jinou mystery knihu, abyste se vyznali, ať Vám to dává význam. I trochu toho vhledu do okultna získáte aspoň ale ;) Takže super.

VladiKlaisner
05.08.2018 4 z 5

Minimálně zajímavý příběh záhadologa Arnošta Vašíčka. Kniha byla jiná než TV zpracování, líbilo se mi obojí. Detektivní příběh, kde člověk musí uvažovat trochu jinak. Zajímavé pojetí Prahy s jejími historickými stavbami a podzemními chodbami, odkazy na historické postavy. Např. Gustav Meyrink mě zaujal natolik, že si od něj určitě něco přečtu.

daPhytCZ
20.05.2018 4 z 5

Povedené propojení mystiky a detektivního žánru. Na škodu je jen zbytečně velké množství postav, které komplikuje orientaci v ději.

Iki1
28.02.2018 4 z 5

Celkově se jedná o dobrou detektivku, ovšem jako skeptika mne příliš neoslovily historické výklady propojenosti Čech s Indií a líčení tajných bratrstev přetrvávajících do dnešních dnů.

Riccia
17.02.2018 4 z 5

Po Ďáblově lsti, která byla téměř přesným kopírováním televizní trilogie, jsem očekávala opáčko seriálu i ve Ztracené bráně. Ouha - chyba lávky. Děj, postavy, vazby, vztahy - všechno jinak. Třicet stránek mi trvalo, než jsem se srovnala s tím, že bude nejlepší na seriál zapomenout a začít se soustředit na knížku. Četlo se to pěkně, ale bylo to na mne místy až moc pohádkově neskutečné a trošku přitažené za vlasy. I když kdoví, třeba je na autorových teoriích opravdu nějaké to zrnko pravdy.

Rea_Rea
25.11.2017 5 z 5

Moje první knížka od Arnošta Vašíčka a myslím, že to byla super volba :) knížka je čtivá, napínavá a má spád.

jaruva
21.11.2017 4 z 5

Pro mě ideální četba na dovolenou. A konečně mi došly některé souvislosti, které mi u seriálu unikaly...

Romanka89
10.11.2017 4 z 5

Volně navazující pokračování Ďáblovy lsti. Velmi čtivá, nenáročná detektivka, do poslední chvílie napínavá.

Atlantis
07.07.2017 2 z 5

"Dobrý večer." řekl Pavlota.
"Dobrý." řekl Skruh.
Co se stalo potom, je oba překvapilo.
Konec kapitoly.

"To tedy nevím." řekla Skormová.
"Ale já ano." řekl Brun.
A to ještě nevěděli, co přijde dál.
Konec kapitoly.

"Můžete se na to podívat?" zeptal se Dron.
"Ano." odpověděla Šmondová.
A pak to přišlo.
Konec kapitoly.

Tak nějak takhle vypadá Ztracená brána. Kapitoly mnohdy na půl strany, počet postav se očividně rozhodl překonat všechny díly Game of Thrones dohromady. Jména prakticky nezní česky a jsou si neskutečně podobná, takže mnohdy budete v této ani ne dvousetstránkové knize tápat.
Zakončování kapitol je pak naprostý odpad. Takhle se prostě kniha nepíše. Možná scénář k seriálu, tady to nemá co dělat.
Příběh najednou skončí a vy čekáte na zodpovězení asi sto třiceti dvou otázek, které se ale nedostaví.
Přečteno jen a pouze kvůli čtenářské výzvě.

evickakyticka
12.03.2017 3 z 5

Docela hodně odpočinková kniha. Trocha tajemna, mystiky, Prahy, nějaké to vyšetřování... Dokážu si knihu představit v brožovaném ohmataném výtisku někde na dovolené, kde se nemusíte příliš soustředit na děj. Ono to nějak plyne i bez vás.

mynamail
06.02.2017 2 z 5

Tak jsem začala číst.. a ztrácím se, ztrácím...Nějak se nemohu zorientovat a je to zatím příliš tajemé a nejasné... Na tohle čtení zřejmě budu potřebovat absolutní klid a soustředění. Knížku vyřazuji z Čtenářské výzvy a uvidím, jestli se k ní někdy vrátím.
Teď prostě nedočteno.. :-(

mari.seri
01.02.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala nejom díky letošní čtenářské výzvě (kniha odehrávající se v Praze). Po přečtení knihy Ďáblova lest jsem věděla, že chci přečíst další knihu od tohoto autora. Opět vůbec nezklamala. Akční děj střídá zajímavý vědecký výklad symbologa Runy, dozvídáme se řadu historických faktů, fikcí, dohadů, nejastností, magie,... Kniha napínavá a čtivá od začátku až do konce, ráno jsem ji začala číst (málem jsem přišla pozdě do práce) a večer něšlo jinak než ji dočíst. Že se liší od seriálu, lépe řečeno že se seriál liší od knihy, mi vůbec nevadilo. Chápu, že pro filmové účely musel být příběh poněkud upraven.