Ztracená

Ztracená https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317341/bmid_ztracena-fTh-317341.jpg 4 175 59

Brilantní dánský thriller o chamtivosti, vraždě, podvodu a osudových rozhodnutích zavede čtenáře do malebných dánských rybářských vesnic, ale i do majestátních sídel a nebezpečného podsvětí Kodaně. Louise je mladá žena, které žije s přítelem Joachimem na malém ostrůvku Christianso, kde také provozuje kavárnu. Jednoho letního dne, během nejrušnějšího období roku, za ní přijde muž s tvrzením, že Louise je jeho manželkou Helene, která se beze stopy ztratila před třemi lety. Žena na fotografiích, které jí ukáže, se Louise skutečně velmi podobá. Policie se pouští do vyšetřování, při němž vychází najevo, že Louise má na hlavě jizvy po zranění. Mohlo by to být příčinou ztráty paměti? Louise je skutečně Helene Söderbergová, dědička obchodního impéria, Edmundova manželka a matka dvou dětí. Musí se rozloučit s Joachimem a začít „nový" život či spíš se vrátit k tomu starému, na který si však vůbec nevzpomíná. Co se skutečně přihodilo té noci, kdy Louise/Helene zmizela? Děj intenzivního thrilleru je neustále dva kroky před čtenáři a zápletka nezadržitelně spěje k překvapivému rozuzlení.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Metafora

Den Hemmelige Kvinde , 2016

essene
15.07.2023 4 z 5

Zajímavé,napínavé,čtivé)

iška
31.12.2022 3 z 5

Zajímavá zápletka - tedy vlastně více zápletek, které se prolnou. Ale úplně mi nesedl styl napsání.

Havrnka
31.12.2021 5 z 5

Napínavá, velmi čtivá kniha. Doporučuji.

milena9798
11.04.2021 2 z 5

(SPOILER) četlo se to dobře, ale některé momenty knihy jsou vcelku neuvěřitelné, a ať neprozrazuji zápletku, tak například ono potápění na nejhlubší místo jezera pro...?, a pak samotný závěr, kdy bohatá dědička odchází za svojí láskou, řekněme, s prázdnou kapsou :-)

JessieEx
24.02.2021 4 z 5

4,25*
Tentokrát mě moje oblíbené autorské duo malinko zklamalo. Hlavně první polovina, kdy jsem sice tušila zajímavou zápletku, ale děj byl hrozně rozvláčný.

Styl psaní autorů je nezaměnitelný, ale tentokrát jsme si museli počkat až do půlky knihy na první zvrat. A ten byl skvělý. Nečekaný. Dál už jsem knihu více hltala, byť byl děj stále velmi pomalý. Pomohly mi ale krátké kapitoly zakončené v tom nejlepším, to mě nutilo číst dál a dál.

Když zhruba od půlky začali oba hlavní hrdinové na vlastní pěst pátrat po dávných vraždách, bylo to těžko uvěřitelné. Téměř nabyli supermanských schopností a kočičích životů. Navíc Joachim mi ani moc nesedl. Naopak s Helenou jsem soucítila, byť i ona udělala několik pro mě nepochopitelných rozhodnutí.

Označení "milostný thriller" tak úplně nechápu, ale i tady najdeme jak sexuální scény, tak popisy násilí a nechutností - jak už je pro Annu Ekberg typické.

Knihu doporučuji, pokud jste od tohoto autorského dua četli obě předchozí knihy a líbily se vám. V opačném případně určitě nedoporučuji začínat Ztracenou, protože je z těch tří nejslabší. Přesto stále velmi povedený psycho- thriller, na který jen tak nezapomenu.

alabra
10.10.2020 3 z 5

Zápletka nebyla špatná, mám ráda knihy s prolínáním historie, tady se mi to až tak moc nelíbilo, všechno bylo překombinované, méně uvěřitelné - dosavadní život, způsob pátrání a úniku, vztahy s lidmi v okolí, a ten konec....Přesto dávám tři hvězdy, první třetina se ukazovala zajímavě.

konicekbily
10.09.2020 4 z 5

Pěkně napsaná fikce, určitě by se to stát nemohlo, ale duo autorů pod ženským pseudonymem se vytáhlo a svými kombinačními schopnostmi rozvinulo původní jednoduchou zápletku v poutavý thriller, s minimem erotiky ale s mnoha život ohrožujícími scénami u obou hlavních hrdinů. Chvílemi mi to připomínalo pokus o sociální román s porovnáváním životních hodnot a o nacházení způsobů života.

lucie2371
30.08.2020 4 z 5

Kniha nebyla špatná ale čekala jsem od ní možná malinko více. Závěr knihy se mi moc líbil.

Lucien1
22.07.2020 5 z 5

Velmi povedena kniha, napinava, doporucuji

ddkk
22.04.2020 4 z 5

Po delší době opět kniha, která mne chytila a nepustila, dokud jsem ji nedočetla. Promyšlený příběh, skvělá zápletka a překvapivý závěr - tak, jak to má být. Pro mne výtečná zábava a příjemně strávený čas před spaním. Autoři jsou profíci se vším všudy a těch pár nesrovnalostí jim ráda odpouštím. Tentokrát za čtyři a doporučuji.

bekule
18.04.2020 2 z 5

Ne, nebavila,nudná zdlouhavá.Už si začínám myslet že severské literatuře nerozumím.Škoda peněz i času s touto knihou.

Ishir
29.03.2020 3 z 5

Kniha mě nijak zvlášť nenadchla.

zdenaR
15.03.2020 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy (kniha od dánského autora) a nebyla jsem zklamaná.
Detektivní příběh kombinovaný s románovou zápletkou, napínavý, čtivý.
Připomínal mi knihy J. Fielding.

EvaUrban-Novak
13.02.2020

Anna Ekbergova - společný pseudonym dánských autorů Anderse Rønnow Klarlunda a Jacoba Weinreicha. Již dříve společně pracovali pod pseudonymem A.J. Kazinski a tyto jejich drivejsi knihy (Zrozeni vraha, Posledni dobry muz, Spanek a smrt s titulni postavou Nielsem Bentzonem) mely uroven. Tahle je za me naprosty odpad.

broskev28
21.01.2020 4 z 5

Poněkud pohrdavě jsem shlížela na poslední komentář zadní strany přebalu:
"Pusťte se do Ztracené jen v případě, že máte příštích pár nocí volných. Jen tak se od ní neodtrhnete."
Dočetla jsem a dávám mu za pravdu - četla jsem, kdykoli jsem vyšetřila volnou chvilku. Práce mi stála a já věděla, že nestíhám, ale četla jsem dál. (A dál nepokračuj, kdo jsi nedočetl!)
Místy mě však zarazily určité detaily - třeba proč se někdo diví, že jméno spoluzakladatele firmy z názvu v roce 1942 vypadlo? Anebo: není to moje první kniha, v níž hlavní hrdinka ztratila paměť, a poté se probrala jako osoba po všech stránkách lepší; je to vůbec možné? Ale ani to mě nezastavilo a dokud jsem nedočetla, nebyla se mnou řeč. Jen teď, když o knize zpětně přemýšlím, tak pevně doufám, že něco jako deep web byla fikce, jenom fikce a nic než fikce . . .

Vlaďkaa4
30.11.2019 5 z 5

Nenazvala bych to uplne milostnym thrillerem????. Nic mene to ma spad a a nic neni tak jak vypada + jeden poradny silenec....

ZetHolda
07.10.2019 5 z 5

Po prvnich nekolika strankach jsem chtela knihu chtela odlozit. Ctive, ale prilis pozvolny dej. Zdani klame. Najednou obracite stranku za strankou, zvraty maji svou logiku, nic neni bez souvislosti, pribyva akce. Svizny zpusob psani, casto v pritomnem case.

janina66
24.08.2019 5 z 5

Sice jsem četla už před rokem, ale jedním slovem super. Napínavé až do konce. Čte se jedním dechem

knihomolkadorfa
30.06.2019 4 z 5

Přečteno za dva dny. Dobré to bylo.

ArwenAragorn
03.06.2019 5 z 5

Tak tohle bylo něco! Intenzivní milostný thriller, kde se spolu mísí kromě lásky, vášně a nenávisti, zločin, lži, podvody a chamtivost. Výborně vymyšlená zápletka.
Dozvěděla jsem se, že autoři vystupují i pod pseudonymem A.J.Kazinski, chystám se na knížku od něj. A tento thriller samozřejmě doporučuji.