Zrozená z ohně

Zrozená z ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2454/bmid_zrozena-z-ohne-1e2-2454.jpg 4 223 26

Zrození série

Sestry Concannovy pocházejí ze západního Irska, ze země, z jejíhož nekonečného tajuplného ducha tyto ženy čerpají. Toto je příběh nespoutané umělkyně, která nemůže utéci před svou vlastní minulostí, stejně jako se nedokáže skrýt před láskou. Maggie - ta nadaná, svéhlavá, nezkrotná a umíněná bytost je ZROZENÁ Z OHNĚ. Umělecká sklářka, jejíž nevšední, vynikající díla nejsou jen pouhými objekty pro potěchu oka, ale doslova součástí její nejvlastnější podstaty. Muž, který otisk sklářčiny duše skrze její umění postřehne, přísahá, že této ženě musí zajistit fascinující kariéru. Sotva však galerista Rogan Sweney vkročí do Maggiina ateliéru, jeho srdce beznadějně zahoří. A rány Maggiiny temné minulosti pak zvolna zaceluje a hojí nádherná, něžná a všeodpouštějící láska...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Columbus (ČR)

Born in Fire , 1994

georginaa
12.07.2022 4 z 5

Knihu jsem četla poprvé zhruba před dvaceti lety. Nadchla mě z pohledu sklářky, která vyráběla unikátní sklo, kde se odrážela její duše, touha, láska k tomuto řemeslu. Když se Rogan setká s prvním kouskem, uvědomí si , že takovou krásu nikdy neviděl. Musí se seznámit s umělcem a pokusit se vynést toto umění na světlo. Velké překvapení pro něj bylo, když potká Maggie, která ho uchvátí na první pohled, přesně jako její výrobky. Propadne kouzlu a ví, že to je láska na celý život.

Babo
28.04.2022

Další nedočtená kniha.
Jak už jsem psala minule,té romantiky je na mě příliš. Takže potřebuji několik let na "vychladnutí" nebo detox a možná si zase nějakou Noru Roberts přečtu,ale teď potřebuju něco reálnějšího :-)

PéťaH.
09.04.2021 3 z 5

Oddechová romantika. Moc se mi líbily popisy tvoření sklářských děl, proto jsem po knize sáhla.

cukrovka
16.02.2021 5 z 5

Klasická oddechová romantika obohacená o popis sklářského řemesla. Správné jiskření mezi hlavními hrdiny a zajímavé prostředí Irska.

Kudík
17.10.2020 5 z 5

Zajímavý příběh, nejvíc se mi líbilo asi povolání hlavní hrdinky tohoto dílu, a to nejstarší ze sester Concannových Maggie Mae, která se "vyučila" uměleckou sklářkou. Popis práce, výroby vlastního skla a různých chemikálií byl pro mě něco nového. I tvorba některých jejích děl. Dále bylo zábavné číst o tom, když se dávají dohromady dva naprosté protiklady, jako samotářská, nepořádná, umíněná a náladová Maggie s tvrdohlavým a neústupným Roganem. :) Vedlejší postavy byly taky bezva, ať už ml. sestra Brianna, jeho babička Christinne, anebo Joseph a Patricie. A to až na Tomovu manželku a matku děvčat Maeve. To co Maggie s ní prožívala, ať už ve svých 12letech nebo v dospělosti je hnus. Co ještě oceňuji, je popis Irska. Uměla bych si živě představit dovolenou v penzionu Trnková chaloupka.

jinbr
25.08.2020 5 z 5

Moc hezký příběh. Často mi ukápla slza. Protože to je trilogie, některé věci jsou odkryté až v posledním díle. Ale ten celkový obrázek jde do hloubky a ukazuje i na trochu zvrácenou stranu rigidní víry.

petraj30
14.11.2019 5 z 5

Velmi zajímavý a netradiční příběh. I když žijeme v moderním světě, stále někde - především ve velkých městech můžeme vidět rozdělení společnosti - boháči a obyčejní lidé, kteří nic nezdědili a na život si vydělávají poctivou prací a právě toto zažila hrdinka Maggie.
Maggie neměla lehké dětství, proto se chovala velice nevyzpytatelně, jako taková neřízená střela a vlastně chápu, proč se tak chovala k Roganovi. O takové hrdince jsem ještě nečetla a bylo to příjemné zpestření, proto taky docházelo k mnoha vtipným dialogům.
Velmi se těším na další díl, na příběh Brie i hrdinů z minulého dílu a taky tak trochu doufám pokračování vztahu matka - dcera.
Nora Roberts krásně popisuje přírodu a okolí, i teď mám chuť tam s rodinou zakotvit:-)

caldap
24.10.2019 5 z 5

Opravdu velice povedená trilogie. První a druhý díl byl radost číst, takzvaně jedním dechem. Dvě sestry, které spolu vyrůstají, ale obě tak povahově odlišné. Stojí za to si přečíst tyto knihy, určitě nezklamou.

Skalara
15.11.2018 3 z 5

Jednoduché čtení, kniha zajímavá přečtená jedním dechem. S radostí jsem se pustila do druhého dílu.

munka
25.05.2018 4 z 5

Pekný príbeh na odreagovanie. Čo ma však zaujalo,boli opisy práce sklenára. Postava Maggie má veľmi nenadchla, ale asi taká mala byť, aby mal príbeh tú správnu atmosféru.

moudivlacek
19.03.2017 5 z 5

Přede mnou se otevřela zase jedna skvělá série, ano je to klasika červená knihovna, ale pro mne zase skvělé autorčino vylíčení postav. Nádherně vtipné a živé dialogy hlavních hrdinů, z Maggie je opravdu cítit živý oheň, který zahřeje, zachrání život, ale dokáže i pěkně sežehnout. A taková je přesně Maggie. Její pravý opak se zdá být Rogan. Ale od první chvíle jsem měla pocit, že prostě ti dva patří k sobě. Velice mě překvapila jeho babička a její vitalitu jsem obdivovala ve všech směrech. Nakonec klobouk dolů i před Patricií, že nezahořkla a dokázala poznat svou lásku. A také můj obdiv rádoby k tiché Brie, i když tuším, že její povaha v dalších dílech ještě ukáže své.
Miluji příběhy z Irska a tento mohu na odreagování jen a jen doporučit.

vikimi
09.06.2016 5 z 5

Ani mi v tehle knizce zadna detektivni zapletka nechybela, ale zase mi to melo vetsi naboj a napeti.
Cetla se lehke a pribeh byl moc zdarily!

aralka
07.03.2016 3 z 5

Červená knihovna jak vyšitá... ale relax dobrý, nejvíc mě zaujaly ty popisy sklářských výrobků a jejich tvorba...

zuzana1107
06.10.2015 5 z 5

Odpočinkové čtení)

bizonka
04.10.2015 5 z 5

Pro relax a zasnění jako stvořená:-)

Safrika
07.09.2015 4 z 5

Další příjemná knížka, mám ráda styl psaní Nory Roberts :), akorát je to další knížka, která je svou pointou celkem dost podobná, alespoň pocitově.

Laf
29.08.2015 3 z 5

Hezký příběh, který nenudí a styl psaní je oddechový, takže z toho vznikla kniha pro odpočinek. Ovšem něco navíc by tam ještě být mohlo pro větší zážitek.

lifeoptimist
28.04.2015 4 z 5

zajímavá, skvělá pro večery za deště nebo toho kdo si chce trošku oddychnout u romantiky, zároveň jsem se některými dialogy skvěle pobavila, prostě Nora nezklamala

vaili
26.06.2014 4 z 5

Hmm líbily se mi popisy jak vyráběla skleněné výrobky...jinak klasická příjemná oddechovka :)

Aracely
21.11.2013 5 z 5

Moc hezká kniha, doporučuju :-)

milostné romány Irsko

Nora Roberts
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Zrozená z ohně je v