Zrození republiky – Národní revoluce 1918

Unikátní a graficky nadstandardně zpracovaná publikace vycházející ke stému výroční založení Československé republiky. Přehlednou a srozumitelnou formou provází čtenáře nejvýznamnějšími okamžiky českých dějin na počátku 20. století, které vyvrcholily obnovou státnosti. Je určena pro všechny zájemce o moderní dějiny. Mapuje činnost zahraničního odboje vedeného T. G. Masarykem i nejdůležitější domácí události v revolučním roce 1918, zejména na podzim. Přípravy a průběh národní revoluce navíc dokumentuje také na četných unikátních fotografiích, které jsou vkusně provázány s textem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384967/big_zrozeni-republiky-narodni-revoluce--P4W-384967.jpg 4.77

Kniha Zrození republiky – Národní revoluce 1918

DennisMoore
13.08.2020

Překvapilo mě, kolik jsem se toho dozvěděl z knihy, o níž jsem se domníval, že bude především obrazová. Ano, dobové fotografie, pohlednice, stránky novin i významné dokumenty - od Washingtonské deklarace po Masarykův dopis Kramářově ženě - jsou sice na první pohled v přesile, jenže Františku Emmertovi se do "doprovodného" textu podařilo nahustit kvanta nejrůznějších informací. Každá kapitola je díky tomu tak zajímavá, že by vydala na samostatnou knihu, ale zároveň nemáte pocit, že Emmert bere zakládání republiky letem světem. Jde na to totiž přístupem chytrého historika, který chce čtenáře zaujmout, ne nudit.

petr4927
11.11.2019

Kniha je poměrně krátká, ale obsahuje v podstatě všechny informace, které by každý Čech a Slovák měl znát. Pokud chcete studovat podrobnou historii událostí 1918, zkusil bych sáhnout po něčem jiném. Ale jak zmiňuje Eigis, kvůli vazbě nejsou vidět některé obrázky.

Eigis
17.12.2018

Kniha není příliš podrobná a dává spíše základní přehled, ale to bohatě stačí. Největší mínus (za které ovšem nemůže autor) je vazba. U některých obrázků, které jdou pře dvě strany, není vidět prostředek, protože je svázán ve hřbetu knihy.