Zrod německého nacionalismu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cílem monografie je analýza geneze německého nacionalismu a jeho vývoje do počátku roku 1848. Německý nacionalismus zde však není pouze objektem zájmu, ale také prostředkem k přehodnocení mnohdy černo-bílého výkladu událostí první poloviny 19. století, který je v českém prostředí stále hluboce zakořeněn a není již kompatibilní se závěry výzkumu zahraničních historiků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/198476/zrod-nemeckeho-nacionalismu-ThE-198476.jpg 3.73
Žánr
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Západočeská univerzita
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Zrod německého nacionalismu

JulianaH.
02. února

Na jednu stranu autor sleduje mnoho aspektů tématu: hospodářský, sociální, umělecký, náboženský. Dozvěděla jsem se odtud hodně zajímavých faktů (třeba o pozitivní roli nacionalismu v překonávání sociálních rozdílů mezi vlastenci nebo o tom, že buršenšafty nebyly antisemitské, nýbrž nanejvýš antijudaistické). Mladší spolužák, jemuž jsem poslala své výpisky, si knihu přečetl celou a pochvaloval si její stručnost a zábavnost. Mně zase pomohla s referátem.

Na druhou stranu z díla čiší zaujatost proti nacionalismu a náboženství. Šedivého jazyková úroveň je tristní. A co je nejdůležitější, vyfouknul překlad H. von Kleista z brožurky Vítězslava Tichého "Literatura německého boje za osvobození (1806-1813)" bez sebemenšího odkazu na zdroj. Fuj, pane Šedivý, to je akademická čuňačina.