Zrcátko pro Markétu

Zrcátko pro Markétu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26695/bmid_zrcatko-pro-marketu-26695.jpg 4 85 21

Třináctiletý Medard Koukol má trápení se svým jménem, někdy se sestrou a občas i se školou a s rodiči. Zvlášť to jméno. Hrůza! A přece se postupně ukáže, že to vlastně ani taková hrůza není. Vždyť Markétě to nevadí... Úsměvná knížka o radostech a strastech dospívání pobaví nejen dívky, kterým je určena především, ale i ty starší, kteří si rádi své první lásky připomenou.... celý text

simca9342
22.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha o mladém chemikovi- školákovi, který si chce změnit jméno , protože to své nemá rád. To samé se dá říct o jeho sestře Anděle. Ale Medard se zamiloval a protože jak se říká to je jen chemie, zkouší v kůlně různé pokusy. Jak to dopadne ?

Allla9
01.01.2023 3 z 5

Sourozenci Medard a Anděla nejsou spokojeni se svými jmény. Knížka je určena pro nižší věkovou hranici.

Knihomolka506
02.03.2022 5 z 5

"Z doby kamenné " přečteno v dětství
Hrdinou románu je navzdory dívčimu jménu v názvu kluk. Medard se trápí nejen kvůli svému jménu, které se objevuje ve známé pranostice takže je terčem různých posměšků. Trápí ho také ségra Anděla, která je někdy dost otravná a ještě jedna věc. Holky. Zjistí, že kromě jeho oblíbené chemie existují také jiné zábavy :)

rozina351
09.01.2021 3 z 5

Oddechovka pro puberťáky, oceňuji pozitivní vyznění, ale na můj vkus poněkud povrchní.

XenasChakram
27.07.2020

tohle jsem četla jako dospívající a vím, že se mi to fakt líbilo. Půjčila jsem si ji v knihovně myslím dvakrát..... větu " Ho hiho hehva" si pamatuju ještě teď :)

attila1
13.03.2020 4 z 5

Krátké, hezké, vtipné ...

smardice
03.10.2019

Kraťoučká, usměvná a nenáročná knížečka pro mládež.

Zlatinka.Emilly
09.08.2019 4 z 5

Pěkně se to poslouchalo, je to taková oddychovka, zvláště pro náctileté.

jaja4
15.10.2018 4 z 5

Je to milé, normálny život. Spisovateľka má talent, výborne pracuje s češtinou. Na Slovensku by sme to mohli čítať ako slovník zriedkavých českých slov. Březinová presne vie, o čom a prečo píše. Až sa zdá, že to písala na objednávku ministerstva školstva. Zámerne v deji nie je nič dramatickejšie, preto len 4 hviezdy.

Eliška12
29.06.2018 3 z 5

Pěkná kniha o dospívání , kdyby to šlo , dala bych 3 , 5 hvězdičky . O d této spisovatelky jsem četla už dost knih a většinou se mi dost líbily . Obal byl taky moc pěkný a proto můžu jen doporučit .

bookwoman
06.01.2018 4 z 5

Pěkná kniha,pohodový děj,z běžného života.Občas byla kniha i vtipná.Teenagerům doporučuju...

TerezaJágrová
26.12.2017 5 z 5

Knihu bych si nikdy sama od sebe nepřečetla,ale jelikož jsem jí měla v povinné četbě,tak jsem si jí přečetla. Oddechová a čtivá kniha,která neurazí ani nenadchne.

Teribookoholik
06.01.2016 2 z 5

Knihu jsme měli loni v povinné četbě a ... hrůza!!

asanita
02.11.2014 5 z 5

Mně se tato kniha celkem líbila, docela se divím, že ji někteří komentátoři pode mnou měli za povinnou četbu. Co já bych za to dala! Mnohem raději bych četla tuhle skvělou knihu než to, co musíme číst my!

Abych se ale vrátila ke knize, příběh byl celkem pohodový, vtipný a hlavně z běžného života. Myslím si, že pokud hledáte nějakou pohodovou knihu s nenáročným dějem, tak jsou Pomeranče v podprsence přesně pro Vás.

Roselunda 1928
31.05.2014 3 z 5

Tak jo, ušlo to, ale není to můj typ knih, no nevim. Holky na vodítku byly lepší.

kiková
31.03.2014 5 z 5

tahle knizka byla moje prvni kdyz jsem byla mala nikdy na medarda nezapomenu :-) ma misto v mem srdci.

-markéta-
05.02.2014 2 z 5

Knihu jsem četla z důvodu toho, že jsem ji měla v povinné četbě. Nikdy by mě nenapadlo po takové knize šáhnout dobrovolně. Děj byl sice zajímavý, chvílemi i vtipný, ale určitě bych ji nechtěla číst podruhé. Nenatchla mě natolik, abych ji mohla doporučit.

DitaV
07.09.2013

Snad nejlepší knížka kterou jsem kdy četla,doporučuji přečíst :)

acnalb
25.09.2012 5 z 5

knížku jsem koupila mým puberťákům a před pár dny po ní sáhla, že si jí taky přečtu........ moc se mi líbila, čtivá, vtipná

Sára.V
06.01.2012 5 z 5

Zní to sice komicky ale je to dobrá kniha... vtipná doporučuji teenegrům ...