Zrcadlo, zrcadlo

Zrcadlo, zrcadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402359/bmid_zrcadlo-zrcadlo-Ce9-402359.jpg 4 238 54

KAMARÁD, MILENKA, OBĚŤ, ZRÁDCE. Když se podíváš do zrcadla, koho vidíš? Debutový román supermodelky a herečky Cary Delevingne. Šestnáctiletí kamarádi Zrzi, Leo, Rose a Naomi tak docela mezi své vrstevníky nezapadají. Stále ještě nepřišli na to, kým chtějí být. Jejich život není dokonalý, ale spojuje je muzika a jejich kapela Zrcadlo, zrcadlo… Až do chvíle, kdy Naomi zmizí a po pár týdnech pátrání je vytažena z řeky v bezvědomí. Naomi v kómatu bojuje o život. Policie tvrdí, že to byl pokus o sebevraždu, její přátelé o tom však silně pochybují. Probere se Naomi někdy? Co její stav zavinilo? A jak je možné, že si Zrzi, samozvaná ochránkyně skupiny, nevšimla varovných signálů? Každý se se složitou situací vyrovnává po svém. Zatímco Rose se opíjí na večírcích a Lea obestírají temné nálady, Zrzi se rozhodne zjistit pravdu. Svět se jim rozpadá a odhaluje jejich nejtemnější tajemství. Nic už nikdy nebude jako dřív, protože když se zrcadlo rozbije, nejde ho nikdy úplně spravit.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Yoli (ČR)

Mirror, Mirror , 2017

Annkag
Annkag
02.03.2024 3 z 5

Nevím či budu jediná ale místama jsem nechápala souvislosti. Postavy byly jakoby plastické, necelistvé a někdy přehnaně emoční.
Ale pro mladší ročníky to může být to pravé ořechové. Je to nakonec tahle generace která se vždy hledá a snaží se pochopit svou mysl a tělo.

Janík511
Janík511
13.07.2023

Odloženo, je to blbost o ničem.

Tess.96
Tess.96
07.03.2023 5 z 5

Jedná se o povedený thriller, který mě nechal napjatou do poslední chvíle. Moc mě překvapilo, jak čtivě je kniha napsaná. Nemohla jsem se od ní odthrnout, chtěla jsem pořád číst a číst a vědět, co bude dál. Sice jsem záporáka knihy uhodla docela brzy, ale ve výsledku to nevadilo. Takže i když jsem věděla, o koho se jedná, stejně mě kniha bavila, protože hlavní příběh byl o tom, co se stalo Naomi, ale zároveň je tam spousta vedlejších dějových linek, které jsou taky zajímavé a tím pádem to mojí pozornost udrželo.

Byla to super oddechovka, která se snadno četla a vím, že se budu opakovat, ale jsem fakt mile překvapená, jak hezky napsané to je a hlavně čtivě! A budu doufat, že se Cara pustí, co nejdřív do pokračování.

That_lil_Suzz
That_lil_Suzz
12.02.2023 3 z 5

(knihu jsem četla v anglickém originálu)

Tuto knihu jsem četla už ve třeťáku na střední (a cca rok a půl poté jsem se k ní konečně vrátila), avšak odložila jsem ji při nedočtených cca 30 posledních stránkách, což byla škoda, jak jsem později zjistila. Kniha poutavě a drásavě vypráví příběh teenagerů, kteří mohou být jako vy, vaše děti.... Ačkoli by mne hodně zajímalo, kolik z této knihy doopravdy napsala Cara a kolik napsala Rowan Coleman. Jestli tam jenom nešoupla Cařino slavné jméno, aby knize zajistili komerční úspěch, jak to slavní lidé často a s oblibou dělají.

KAŽDOPÁDNĚ Cara Delevingne byla tak pět let mým velkým vzorem a velmi jsem k ní vzhlížela. Snaží se nastínit situaci každého z nás, kdo si procházel bolestným a těžkým dospíváním. Nemusí to být vůbec snadné, jednoduché... a Cara to zde dává velmi očividně najevo. Což je samozřejmě úplně skvělé a úžasnééé. Punk rock, teplá holčička, holka, která se trápí svými problémy a touží se zabít... první lásky a problémy, které každý z nás prožil, prožívá nebo ještě bude... a kdo ne, tak ten je asi lhář. Výborná sonda i do začínající hudební kapely mladých studentů, kteří se snaží prorazit ve škole, mezi rodiči, kamarády a možná i ve světě či aspoň v té jejich Anglii. Anooo, tohle moc dobře znám z vlastního života. Všechny tyhle věci... asi proto je mi kniha tak blízká a ještě třešničkou na dortu je FUCK YOU hudební playlist s Nirvanou a dalšími "edgy teenagerskými" super kapelami.

Samozřejmě kniha je psaná v rámci mezí a limitů dnešní doby, soc. sítí a Cařina a Rowanina rozhledu o světě. Což nemusí být špatně ani dobře, jenom říkám... Moje celkové hodnocení je spíše pozitivní. Sice ještě mám svoje výhrady ohledně internetu, soc. médii a influencerů, slavných lidí apod..... ale v rámci své věkové kategorie a adekvátních problémů je kniha skvělou sondou do našich životů a citlivých srdíček.

DominaCZ
DominaCZ
05.02.2023 1 z 5

Knihy o tom, kde šestnáctky přemýšlejí o tom, KÝM CHTĚJÍ BÝT...???

Co je to vůbec za téma?? My v tom věku lítali venku a přemýšleli leda, jestli tomu klukovi (pusu) dáme nebo ne...holt Cara je jiná generace už no.

Takže ne no.

roman9276
roman9276
04.10.2022 2 z 5

A já se na to tak těšil. Tady se narvalo do jedný knihy tolik věcí, že jsem ty vole opravdu nechápal, jak se to tam vlastně mohlo vrazit všechno naráz. Postavy jsem absolutně nepochopil, bylo to všechno strašně zmatený a na sílu napsaný, že mi to chvílema nedávalo smysl. Detektivní linka byla naprosto zbytečná, všechny postavy mi strašně lezly na nervy, prostě parta malejch děcek, co se snaží bejt nejvíc cool dospělí, meh. Dvě hvězdičky za to, že to nebylo moc dlouhý a za to, že Caru mám rád.

Teri_book
Teri_book
26.08.2022 3 z 5

Dlouho jsem ji měla v knihovně neprečtenou a teď nadešel konečně její čas. Takové ideální čtení na dovolenou , taková trosku nereálná slataninka , ale četla se poměrně dobře. Hodnotim tak 2,5 a kniha poputuje do knihobudky

Kate3003
Kate3003
07.06.2022 3 z 5

Knihu jsem četla v rámci štafety a sama bych po ní zřejmě nesáhla.
Nakonec mě ale kniha celkem příjemně překvapila. Začátek knihy mě až tak nezaujal a obávala jsem se jednoho velkého utrpení, ale postupně se děj změnil a začalo to být zajímavé. Kniha je napsaná čtivě a i pasáže, které nebyli až tak zajímavé tak se dobře četli. Příběhem provází Zrzi, která řeší jak svoje problémy s dospíváním, ne úplně ideální rodinou a zároveň se snaží přijít na to co se stalo její kamarádce Naomi. Kdybych byla mladší asi by mě celkově téma dospívání, které má v knize velký prostor oslovilo víc, celkově bych řekla, že je kniha určena pro mladší čtenáře, ale vedlejší thrillerová linka s vyšetřováním Naomini “nehody” se mi líbila. Knihu bych tedy hodnotila jako mírný nadprůměr.

wolfka44
wolfka44
07.05.2022 5 z 5

Miluju, moje nejoblíbenější kniha.

veverrka11
veverrka11
01.05.2022 3 z 5

Sama od sebe bych po této knížce nesáhla, zvláště díky tomu, že se mi nelíbí provedení obálky, kde pořádně není vidět název knihy, zato jméno autorky jí vévodí.
Když se po dvou měsících najde ztracená Naomi ve velmi zuboženém stavu, začne její kamarádka Zrzi pátrat po tom, co se jí stalo. Byla to sebevražda nebo pokus o vraždu?
Děj knížky se odehrává ve spoustě časových rovin a vyskytují se zde časté skoky v příběhu. Ze začátku je to velice matoucí. Dlouho mi trvalo se zorientovat a začíst.
Zrzi i její kamarády jsem si docela oblíbila, naproti tomu jsou i postavy, bez kterých bych se v příběhu obešla. Některé postavy byly pro hlavní příběh celkem zbytečné.
Já osobně bych knihu zařadily mezi heavy contemporary. V příběhu se řeší vážná témata, tím ústředním je pak dysfunkční rodina. Ta Zrziina je pak docela na facku. Jako další se zde řeší alkoholismus a to nejen ten mladistvých. Což v knížkách úplně nevyhledávám.
Celkově nebýt pár hluchých mást, kde jsem se musela do čtení vysloveně nutit a několikrát jsem chtěla s knížkou seknout úplně, se to četlo docela dobře, hlavně posledních cca 150 stran, kde najdete rozuzlení celého příběhu a pár dobrých zvratů.

maky1702
maky1702
24.04.2022 3 z 5

Ze začátku jsem problém se začíst, posledních cca 100 stran jsem se už ale nemohla odtrhnout. Příběh nebyl celkově špatný, ale přišlo mi, jako by sama autorka nevěděla, co vlastně chce psát. "Detektivní" linka byla málo promyšlená, romantická taktéž. Párování na konci bylo totální klišé. Šlo hlavně o hledání sebe sama a zbytek byly vlastně jenom takové kulisy, mohlo se tam odehrávat prakticky cokoliv a hlavní myšlenka by zůstala stejná. Celkově však byla kniha zajímavá, něco jí však chybělo.

insta.kniha
insta.kniha
19.12.2021 4 z 5

Kniha je o dospívání a o všem co s ním souvisí. S náznaky thrilleru
Navíc jsem už od mala byla malé očko a tak si pomalé odkrývání nových vodítek užívám. A samozřejmě mám už nějaké tušení.
Začetla jsem se bez velkého očekávání. A byla mile překvapena. Jestli se ti anotace líbí a říkáš si, že to může být něco pro tebe. Tak neváhej. Je jedno jestli je ti Cara sympatická, nebo ne.
Příběh má pomalejší start, ale od druhé poloviny vás příběh tak přenese do děje, že nemůžete přestat číst.
Poznáme "Já" vypravující Red, dozvíme se více o přátelství mezi členy skupiny "Zrcadlo, zrcadlo".
A stejně jako Red, Lea a Rose se pokusíme pochopit co se s Naomi stalo.
Nepočítala jsem s tím, že mě kniha tak dostane. Mé emoce se střídaly jak na horské dráze. Cara vytvořila postavy do kterých se vcítíš a soucítíš s nimi.
Autorčin styl mi sedl a ráda bych se o této čtyřce dozvěděla více (je možné, že bude pokračování).
Obálka je geniální. Stejně tam barevná a bláznivá jako Cara sama. Líbí se mi, že je do hloubky zpracována a příběhu sedí perfektně.

ještěrka38
ještěrka38
20.11.2021 3 z 5

Pro věkovou skupinu Young adult asi fajn, ale mě se to moc nelíbilo.

Sixtinka144
Sixtinka144
14.08.2021 5 z 5

Než jsem se do knihy pustila, měla jsem velké pochybnosti. Už jen kvůli obálce, kde je velkým písmem napsaná jedna z autorek jen kvůli tomu, aby si to lidi kupovali. Takže jsem se bála, že byla kniha vydaná jen kvůli Care a příběh bude o ničem. Naštěstí to tak vůbec nebylo. Do knihy jsem se začetla okamžitě, líbilo se mi, jak kniha začala a že už i na začátku se hned něco dělo. Postavy byli podle mého názoru zpracované velice dobře, každý měl svůj vlastní charakter a problém, který řešil. Příběh se četl opravdu dobře a rychle, jen se zatajeným dechem jsem se snažila přijít na to, kdo to mohl Naomi udělat, a jak se to mohlo stát. Já jsem si knihu neskutečně užila, trochu mě zklamal konec, nemám ráda, když má autor či autorka potřebu všechny hrdiny spárovat do sebe. Jinak ji ale velice vřele doporučuji a hodnotím 4,5/5.

Janinkniznisvet
Janinkniznisvet
30.07.2021 4 z 5

Knížku jsem četla v rámci knižní štafety. Ze začátku se mi kniha vůbec nelíbila ale postupem času se mi začala líbit. Ukazuje nám jaké nebezpečí může na internetu číhat. Nikdy nevíme co se může stát. S hlavní hrdinkou máme hodně společného. Knihu bych doporučila dospívajícím a taky i dospělým, aby se zajímali o své děti více.

Nemám.jméno
Nemám.jméno
07.07.2021 2 z 5

Detektivní vyšetřování bylo vedlejší zápletkou. V knize vlastně nešlo tolik o to najít toho, kdo ublížil Naomi, ale najít sebe samého. Hlavní postavy bojovaly s vlastní identitou, rodinou i minulostí. Autorky chtěly ukázat všem puberťákům a adolescentům, že cítit se divně není nenormální. Samotná myšlenka zní moc hezky, ale...
Ale realizace se zadrhla. Trvalo mi, než jsem se do knihy začetla a zvykla na vyjadřování členů kapely Zrcadlo, Zrcadlo. Navíc snad každá postava, která měla v knize ve svém věku koncovku -náct, byla prezentovaná jako potetované individuum, které má piercing nebo nabarvené vlasy a pije alkohol či užívá drogy. Nejlépe všechno z toho. A pokud někdo takový není, tak je určitě introvertní počítačový expert, který se umí nabourat snad i do NASA.
Kdo je viníkem a může za všechno, jsem uhodla asi ve třetině knihy a nepotěšil mě ani až moc šťastný konec, kdy se všechny nešvary vyřeší v jednom okamžiku a každý začne chodit s každým.

Eliška13
Eliška13
24.06.2021 3 z 5

Řekla bych, že docela dlouhou dobu se řešilo pořád to samé a konec byl poměrně předvídatelný.

martina5069
martina5069
29.04.2021 2 z 5

No knihu jsem přečetla za dva měsíce, to asi vypovídá o tom jak moc mě nebavila. No nebavila bude slabý slovo, trpěla jsem, opravdu moc jsem trpěla. Bože můj tolik ohlasů a tolik očekávání. Omlouvám se ale asi jsem na tento žánr moc stará, pro náctileté "asi" super, za ně ne. Na 352 stránkách se více méně dozvíte prd, stačilo by tak 100 staránek ani né a víte celej příběh i s případným happy endem. Chápu, že je kniha zaměřena na násilí mladistvích, o lgbt (tentokrát jde o homosexuálky), o hudbu a všeobecně o vzájemně spojené přátelství. Jo potenciál měla ale chtělo by to víc hloubky a né řešit jednu věc celou knihu a vlastně na konci necítit ani ten haló efekt, na který u každé knihy čekáte.

Kolombus
Kolombus
22.03.2021 2 z 5

príbeh je písaný pútavo, téma je jasná, velké a zbytočné halo okolo knihy :D :D

petkasable
petkasable
11.01.2021 3 z 5

Nějak jsem tušila kdo za tím vším stojí, a ono to tak i bylo. Kniha spíš pro mladší čtenáře a čtenářky.