Zrazená revoluce: Co jest SSSR a kam spěje?

Zrazená revoluce: Co jest SSSR a kam spěje? https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257969/mid_zrazena-revoluce-co-jest-sssr-a-kam-r7r-257969.png 4 9 4

ozzak
15.09.2023 5 z 5

Velmi Dobrá analiza vývoje soveckeho svazu pod vlivem Stalina, nárůst biokracie od hlavního kritika a hlavního revolucinare říjnové revoluce Trockeho kterého nechal stalin zavraždit.

LukasB.453
11.05.2023

minulý týden jsem nalezl při demolici části chalupy v rámci rekonstrukce v podbití stropu balíček písemností, ukrytý pravděpodobně někdy na jaře 1939 (kromě písemností k baráku je tam i několik protiněmeckých letáků datovaných mezi mnichovem a okupací). je tam též tato kniha, nikdy nečtená a nerozřezaná, akorát trošku zkrabatělá tím, jak to během týdne, kdy už nebyla střecha, lehce propršelo.

LordByron
31.07.2020 4 z 5

Možno najbrilantnejšia analýza celého fenoménu ZSSR a Stalinovej vlády vôbec.Z prísne marxistických pozícií!Ale prísne objektívne a nad autorovou inteligenciou občas žasnete.Samozrejme osobnému zaujatiu sa určite nevyhol a holt on Trockij bol veru ješitný jak hovado.Ale aj tak...
Na rozdiel od stalinistov čo neraz analýzy písali len aby racionalizovali už vopred pragmaticky daný cieľ postupuje Trockij úplne neschématicky a očividne chápe o čo ide.
Na zamyslenie sú najmä veci ako :prečo v ZSSR nakoniec neprebehla ona politická revolúcia čo by sociálnu štruktúru nechala?Prečo sa vývoj v nových socialistických krajinách po 1945 uberal tým istým smerom ako v Rusku?A nedala by sa aspon neskôr sovietska byrokracia predsa len pokladať za triedu i ked nového (nekapitalistického)ale možno ešte horšieho typu?

Lesní_chodec
11.05.2020 2 z 5

Máte-li zájem se dozvědět jaký byl Stalin reakcionář a jak moc to v SSSR bez Lva Davidoviče Bronshteina dělali špatně, tak je to kniha pro Vás.

Lev Davidovič Trockij (p)
ruská, 1879 - 1940
2011  79%Trockij: Pád revolucionáře
2010  80%Můj život
2000  60%Co je permanentní revoluce?
1937  71%Zrazená revoluce: Co jest SSSR a kam spěje?
1930  100%Moje paměti

Kniha Zrazená revoluce: Co jest SSSR a kam spěje? je v