Zrazená královna

Zrazená královna https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118787/zrazena-kralovna-118787.jpg 3 26 9

Anchesenamon, dcera božské Nefertiti a faraóna Amenhotepa IV., byla provdána za mladičkého Tutanchamona, aby po jeho boku vládla egyptské říši. Tutanchamon však v osmnácti letech umírá a svou milovanou nechává napospas dvorským intrikám a sporům o moc. Anchesenamon jim musí čelit, nezkušená, všemi opuštěná...

Raszkulce
09.09.2017 3 z 5

Nebylo to až tak špatné jak jsem si myslela podle hodnocení na databázi :) kniha je poměrně špatně napsaná ( z hlediska používaných slov, oslovení, obratů), popis historických události také není přesný ale je to aspoň taková oddechovka na léto :) Ale aspoň to není úplně červená knihovna, protože v této knize láska nezvítězí :D

Blanchi
15.01.2017

oddychové čtení tak na pláž.

GabrielleE
08.06.2016

Kniha je dobrá pro milovníky červené knihovny, kteří o opravdové Anchesenamon nic nevědí. Vůbec nic neodpovídá realitě. Hodně mě štvaly stále se opakující výrazy. Samá bábrlinka, dušinka atd... Děj je o ničem.

braunerova
28.05.2016 odpad!

Kniha by měla být zařazena do červené knihovny, jako historický román řadím do odpadu. Iritovalo mě už to, jak staří Egypťané v knize mluví - "hrom aby do toho třísk", "bábrlinko", "ubohá dušinko". Dostalo mě ale to popíjení pomerančové šťávy (str.43) - pomeranče pochází ze subtropické Asie a antika je vůbec neznala. Dočetl jsem do půlky, dál už to nešlo.

milunka21
08.04.2015 5 z 5

tak smutný konec :-( ale jinak velmy pěkná kniha

zuza.floderova
11.03.2015 3 z 5

Četlo se to dobře a mě stále zajímalo jak to skončí, doufala jsem že dobro zvítězilo, ale nakonec to bylo jako u H. Ch. Andersena to mě tak naštvalo, že dostala jen 3* uvažovala jsem i o 2* ale na to se to četlo moc dobře :D

Merlinit
21.07.2014 3 z 5

Na ten minimální děj zbytečně dlouhá, neustále se opakující (a stále stejné) úvahy hlavních postav. Kladem lze označit fakt, že se rychle a snadno četla.

lena_itf
17.05.2014 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala, ani na začátku, ani na konci ... 3* má za společnost ve vlaku :-)

oolinkaa
18.04.2013 5 z 5

Historický román s minimálním osazenstvem historicky podložených osob, a navíc děj vůbec neodpovídá skutečnosti.. Je to opravdu oddechové čtení.. ale 5hvězdiček dávám za to, že jsem si u toho odpočinula, a je to fakt krásně napsané a čte se samo!!

Autorovy knížky

2011  61%Zrazená královna