Zralost - zodpovědnost být sám sebou

Zralost - zodpovědnost být sám sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26508/zralost-zodpovednost-byt-sam-sebou-26508.jpg 4 19 3

Oblíbený duchovní učitel Osho mluví o zralosti jako o výsledku lidského růstu. Jedná se přitom o vertikální růst směrem k duchu, k Bohu, pryč od světa. Rozebírá zde život člověka podle sedmiletých cyklů a nemálo pozornosti se v této souvislosti věnuje otázce sexuality a jejích přirozených proměn, které mnoha lidem moderního západního světa dělají potíže.... celý text

EMANAOST
18.11.2017 4 z 5

Pro můj věk menopauza stáří a smrt fakt ještě ne, ale některé části hodně zajímavé. Určitě jsem si z ní některé nové poznatky odnesla.

Sarri
16.01.2016 4 z 5

Líbí se mi Oshův pohled na svět i vhled, který obnáší jeho vyjadřování. Čím dál tím víc mě však přestává bavit podobná moudra číst, a mnohem víc mě láká to žít. Všechno mě to skutečně zajímá a třeba někdy skutečně uzraju..., mno uvidíme =)

bytost
31.07.2014 5 z 5

Předem se omlouvám, že můj komentář nebude jistě objektivní, protože tohoto autora ,,miluju,,. Určitě, mám moto svého žití od něho cituji:
,, Stárnout, neznamená dosahovat moudrosti. Pokud jsi byl zamlala blázen a teď jsi zestárnul, pak jsi prostě stárý blázen, to je vše.,,
cituji dále,,Základem každé lásky je, že člověk nejprve dosáhne zralosti. Tehdy najde zralého partnera, protože nezralí lidé vás už vůbec nebudou přitahovat. Ja to prostě tak.,,

,,Mužství a ženství je ukryto v těle-mysl jde za stíny, za odrazy. Hlouběji ve vlastním jádru, v samotném jádru vaší bytosti nejste ani mužem, ani ženou. Musíte tuto skutečnost pochopit, a jakmile ji pozorumíte, můžete se tomu zasmát. Když pochopíte, veškerá síla hněvu a veškerá zatvrzelost zmizí. Nestanete se znovu ženou, ale nebudete ani mužem. Budete někdo úplně jiný.,,
Náboženství tomu říká transcendence, překování-člověk je jedinný tvor, který je schopen překonat sám sebe!.

Já dodávám, vůbec se nedivím že byl OSHO celý život psancem, který všem vůdcům a pohlavárům nevyhovoval, protože tzv. čeřil jejich poklidné vody....

duchovní literatura

Osho