Žraloci a jiná děsivá mořská stvoření

Žraloci a jiná děsivá mořská stvoření https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76030/zraloci-a-jina-desiva-morska-stvoreni-76030.jpg 4 3 1

Publikace nabízí zajímavé informace o žralocích, rejnocích a jiných nebezpečných obyvatelích mořských hlubin. Představuje čtenářům svět žraloků a jejich příbuzných. Dále jsou zde informace o dalších nebezpečných mořských stvořeních, jako jsou jedovaté ryby a žhavé medúzy. V závěru knihy je faktografická část, která seznamuje nejen s přehledem třídění ryb a zařazením žraloků a rejnoků, ale také se všemi "nej" mezi těmito druhy. Nechybí zde přehled organizací a nadací, které se studiem těchto živočichů zabývají (včetně internetových adres), slovníček a rejstřík. Text doprovázen velkým množstvím barevných fotografií. ... celý text

Vydáno: , Slovart (ČR)

Sharks and other scarry sea creatures , 2000

Honey0105
18.08.2011 3 z 5

Žraloky prostě zbožňuji.. Tedy.. Jak se to vezme.. Mám z nich děsný strach a respekt, ale hodně se o ně zajímám. Přečetla jsem o nich docela dost (a poměrně mě štve, že jsou v každé knize nějaké sporné informace, ale co s tím člověk nadělá) a stále se o ně dál zajímám.
Tahle knížka měla moc hezké fotografické provedení a byla nasáklá některými opravdu dobrými informacemi. V něčem to trochu pokulhávalo za ostatními, obsáhlejšími knihami, ale stejně bych řekla, že se jedná o poměrně povedenou knížku, hlavně pro menší badatele.

2004  93%Pouště
2003  87%Žraloci a jiná děsivá mořská stvoření
2001  100%Oceán

Kniha Žraloci a jiná děsivá mořská stvoření je v