Zrádný anděl

Zrádný anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145122/zradny-andel-145122.jpg 4 133 31

Leonie tráví prázdniny společně s rodiči, kamarádkou Maike a malým bratrem. O nejmladšího člena rodiny se má během dovolené postarat místní dívka Sonja, ke které se Maike začne od začátku chovat podezřívavě. Leonie to nechápe a považuje za přehnané. Sonja však něco tají. Jaká je její minulost? Co je vůbec zač ta dívka s tváří anděla? Pokud Leonie neodhalí děsivou pravdu včas, budou všichni ve velkém nebezpečí. ... celý text

Literatura světová , Thrillery , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Lugenengel , 2007

andrea5754
30.11.2023 3 z 5

Určitě jsem četla lepší příběhy, ale bylo to celkem fajn. Začátek mě teda absolutně nebavil, ale nějak jsem to přežila, až když se to začalo rozjíždět, mě to trochu chytlo a nemusela se do čtení nutit. Nicméně nic co bych si přečetla znovu, za mě průměr.

simca9342
07.08.2023 5 z 5

První odstavec je stejný jako u mé recenze na knihu Výkřik do tmy. Nechci se opakovat :)

Leonie tráví prázdniny s rodiči a kamarádkou už několikátý rok po sobě, tento rok to ale.bude jiné. Nikdo o tom ještě nemá ani tušení.
Nejmladší člen rodiny dvouletý Dominik , kterému ale nikdo neřekne jinak nic Nicky, bude mít svou slečnu na hlídání. Jenže ne tu, na kterou je zvyklý a je složité hned sehnat náhradu. Až na jednoho člověka- záhadnou Sonju, už její jméno vzbuzuje dojem skrývaneho tajemství a když se Leonie poprvé dozví o podivné soše, boj o život začíná.
Vlastně začal... ukradenou Nickyho fotkou. Kým a proč? Co skrývá minulost?

knihomolka27
20.09.2021 3 z 5

Seřazené knihy z této série, které jsou podle mě od nejlepší po nejhorší.
1. Dvojí tvář
6. mrazivé léto

knihomolka27
20.09.2021 3 z 5

(SPOILER) 2 A PŮL HVĚZDIČKY
Tak konečně jsem přelouskala všechny knihy z této krimi YA série. Klidně bych jich snesla víc, ale bohužel... každopádně tato kniha patří k takovému průměru z této série, jelikož jsem zaručeně z této edice četla lepší, ale i horší.

Námět mě hned zaujal, bohužel co se týká zpracování... tak to velmi pokulhávalo. Převážně tedy u konce. Leo tedy spíše Leonie byla sice fajn, ale nebyla tak sympatická jak by se od takové postavy dalo očekávat... navíc na konci začala chytat až příliš často záchvaty hysterie. Ano její situace opravdu nebyla jednoduchá, ale ona se z toho začala přímo hroutit, místo aby se snažila nad tím víc dumat a dát si dvě a dvě dohromady.

Co se týče děje, tak ten nebyl ani zdaleka tak napínavý jako v jiných těchto knihách. Od začátku až do konce to byla předem jasná záležitost... číst s chutí tedy bylo velmi často obtížné, a požitek ze čtení jako takového se nedostavil. Což je opravdu škoda a na rovinu říkám, že jsem očekávala, že kniha bude lepší. Na postavách vám zas tolik nezáleželo, emoce jsem během čtení také moc necítila... příběh byl kolikrát velmi nekonzistentní, nudný a zbytečně rozvleklý. Celá kniha tedy působila poněkud ploše, šedě a nezáživně... je to opravdu škoda, jelikož z toho námětu se dalo určitě vytěžit daleko víc. Klidně bych snesla kdyby kniha byla plná kýče....viz. Mladá chůva si začne s ženatým mužem, zbaví se jeho ženy... následně si muže vezme, chce se zbavit i jeho dcery atd. Jenomže to by to zpracování muselo být daleko poutavější.... tato kniha mi časem určitě zapadne a vracet se k ní, na rozdíl od Výkřiku do tmy nebo Dvojí tváře, určitě nebudu.

Liana
30.06.2021 4 z 5

Berúc do úvahy pre akú vekovú skupinu je táto kniha písaná, to bolo veľmi dobré.

Sati
10.05.2021 3 z 5

Trošku mě rozčilovalo chování hlavní hrdinky, a od konce jsem čekala trošku víc, ale jinak dobrá kniha, přečtená během chvilky

Lenas2412
20.06.2018 5 z 5

pěkná knížka, její čtení jsem si velmi užila :)

Ketesh
16.06.2018 4 z 5

Oddychovka na dlouhý večer.

Effka
12.06.2018 5 z 5

Je to thriller určený pro teenagery od 13let. Já si ho přečetla, přestože jsem už jiná generace,a musím říct že pro mě to bylo velmi pěkné čtení. Ne nijak náročné,ale každopádně napínavé a čtivě napsané.

SknihouVrukách
14.05.2018 3 z 5

Slabé,veľmi slabé. Na väčšine strán sa nič nedialo. V napätí som vôbec nebola. Táto kniha ma vôbec nebavila. Leonia mi opäť nebola sympatická a ostatné postavy tiež nie. V knihe sa síce objaví tajomná osoba, ale v podstate zase až taká tajomná nie je ako ju všetci opisujú. Od začiatku predvídateľné, bola som so istá ako to dopadne, takže koniec ma neprekvapil. Knihu neodporúčam, ale verím, že si svojich čitateľov a fanúšikov nájde.

Laughtubbe
11.05.2018 3 z 5

Tato kniha měla pěkný až lákavý obal. Celkově ten příběh byl fajn. Neurazil ale ani nepotěšil. Nic ve mě nezanechal. Kniha nemusí být v mé knihovně. Přečteno a odloženo.

WallopX
17.04.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila hned od první stránky. Na konci jsem nedýchala a byla smutná, že je to vše, co kniha může nabídnout. Hodnotím 5*

tesi89
02.11.2016 1 z 5

Tak tato kniha si mě opravdu nezískala, čekala jsem mnohem víc, než autorka nabídla. Kniha se mi ani nečetla dobře, musela jsem se do ní vyloženě nutit k autorce už se nejspíš nevrátím.

Maus
09.07.2016 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, tak jsem hltala každou stránku. Knihu jsem měla přečtenou za jeden den a musím říct, že se mi vážně moc líbila. Jediná věc, která mě na této knize mrzí je ta, že jsem od samého začátku tušila jak to celé je a dopadne. Ale za mě výborná kniha!

milunka21
04.06.2016 5 z 5

Skvělá a napínává a to i přes to že jsem věděla jak to dopadne :-)

Mixxa
18.04.2016 3 z 5

Tato knížka mě ze začátku moc nezaujala. Přesto jsem se ji po delší době rozhodla zkusit přečíst. Myslím si, že to nebylo špatné, přesto mi přišlo, že se děj občas táhl a hlavně ten konec byl docela uspěchaný. O tom, co by mělo být na konci jsme mohli vědět už od začátku. Ničím mě nepřekvapila.

Mišule_11
17.04.2016 3 z 5

Po dlouhé době, co mě kniha zklamala..čekala jsem od ní víc! Škoda!

Channach
17.03.2016 3 z 5

Nenáročná, určitě dobrý start pro teenagery. Trochu rozporuplná. Bližší recenze v záložkách.

minimonisek
14.01.2016 3 z 5

Kniha byla příjemná oddechovka. Čekala jsem trochu víc napětí, ale i tak se četla dobře.

Domča22
09.10.2015 2 z 5

Vidím tu samé pozitivní komentáře, ale vubec nechapu co se vam na te knize líbilo. Ale každý má svůj názor chápu:D. Mě tahle kniha vůbec nebavila přemáhala jsem se ji dočíst. Přišla mi celkem nudná a nesmysluplná.

thrillery

Autorovy knížky