Zradcové Říma ekniha

Největší nebezpečí hrozí legionářům z jejich vlastních řad… Zatímco tribun Cato jede v čele poselstva vyjednávat s vládcem Parthie, centurion Macro zůstává v pevnosti na východě říše. Ale štěstí jako by oba muže opustilo, a tak musí čelit nečekaným potížím. Píše se rok 56 n. l. Generál Corbulo shromáždil pro válku s Parthií vojsko o síle dvaceti tisíc mužů. Druhá pretoriánská kohorta pod velením veteránů tribuna Catona a centuriona Macrona je připravena k boji. Ovšem pomocné oddíly, jež neprošly kvalitním výcvikem a chybí jim dobrá výstroj, připravené nejsou. Římané se nemohou nejméně do zimy vydat na pochod, protože by je čekala jistá porážka. Generál se rozhodne pro úskok. Vyšle k parthskému králi poselstvo vedené Catonem, který má dojednat mírovou smlouvu. Podmínky, jež římská strana navrhuje, jsou ovšem pro Parthy nepřijatelné a skutečným účelem mise je králi po jistou dobu zabránit, aby se svým vojskem zaútočil na generálovy oddíly. Jenže legionářům jako by přestala bohyně Fortuna přát. Cato se brzy na vlastní kůži přesvědčí, že nebezpečnějším nepřítelem než parthský král je jeden člen jeho vlastního poselstva. A Macro musí obstát v situaci, která bude obrovskou zkouškou jeho odvahy a vojenského umu. Zrádcové Říma jsou osmnáctým svazkem autorova románového cyklu Eagles of Empire (Orli říše)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469150/zradcove-rima-4Br-469150.jpg 4.211

Orel 18.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: (ekniha), BB art

Traitors of the Empire, 2019

Kniha Zradcové Říma

OlafSveinsson

Zase jeden z dílů, kde není tolik bojových akcí a převládá spíš diplomacie. Ať už s vnějšími nebo vnitřními nepřáteli Říma. Na východní hranici Říma se zase osudy obou hrdinů rozdělí a každý čelí svému nebezpečí.
Na začátku příběhu je dokonce můžeme sledovat i v jejich civilním životě. A tahle krátká kapitola mě vlastně bavila ze všeho nejvíc.

RaDaR26

Je to skvělá série, ale v posledních dílech jde kvalita trochu dolů. Začíná se to trošku v něčem opakovat. Snad návrat k lepšímu přijde s návratem do Říma. Mělo by to být brzy velmi zajímavé, bude-li se autor držet historie...

nero 13

Orlí série už nám nabobtnala na 18 dílů ale mně to pořád baví, v tomto díle mají Cato i Macro každý svou vlastní těžkou misi a opět se setkají až na konci knihy, zapomněl jsem napsat že se Macro oženil a zvažuje odchod z armády a návrat do Británie kde má jeho matka hospodu.
Díval jsem se že Simon Scarrow už má napsaný 20 díl odehrávající se znovu v Británii a vše nejspíš spěje k uzavření celé série slavným povstáním Icenské královny Boudici, se kterou se Cato a Macro seznámili ve třetím díle Orel na lovu.

Jarond

Pořád zábavné, dobře se to čte. Je ale stále více cítit něco jako vyčerpání tématu. Slabší 4*.