Zrádce mezi námi

Zrádce mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278139/mid_zradce-mezi-nami-ddf-278139.jpg 4 17 5

Británie zabředla do hospodářské krize. Mladý oxfordský akademik s levicovými sklony a jeho přítelkyně advokátka odlétají mimo sezónu na dovolenou na karibský ostrov Antigua. Tam zdánlivou náhodou potkávají ruského milionáře Dimu, jenž vlastní poloostrov a zlaté hodinky posázené diamanty. Rovněž má na pravém palci tetování a touží si zahrát tenis. Kvůli jeho dalšímu přání absolvují mladí milenci složitou cestu přes Paříž a konspirační úkryt ve švýcarských Alpách až do nejtemnějších zákoutí londýnského City i s jeho bezostyšným spojenectvím s britskými tajnými službami. Z anglického originálu „Our Kind of Traitor“ vydaného nakladatelstvím Viking v roce 2010 přeložil Milan Lžička. Jazyková redakce a korektura Soňa Svobodová. První vydání.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Our Kind of Traitor , 2010

DomYell
12.03.2023 1 z 5

No, hruza. Nechapu tak vysoke hodnoceni. Do knihy se mi pres veskere snahy nedarilo moc zacist, natoz se v ni neztracet. Nechtic tomu dat sanci alespon 100 stran, zaklapl bych to po 20-30. K me smule jsem v ramci boje zjistil, ze jsem uz za pulkou a to se uz bojuje do konce. Nikdy vice

engelbert
02.12.2020 5 z 5

Povedená špionážní variace o penězích, které nesmrdí. Byl jsem zvědav jak to dopadne a s ubývajícími stránkami do konce mi bylo stále jasnější, že dobře asi ne a s napětím jsem čekal odkud to přijde.

hroubek
24.11.2018 3 z 5

John Le Carré mě zaujal svou knihou Jeden musí z kola ven, a proto jsem se na jeho další knížku celkem těšil. Autor má zajímavý rukopis a styl vypravování. Kniha umí zaujmout a budovat velmi slušné napětí a atmosféru. A taky si se vším dává dost na čas. Kniha je pomalejší a vůbec se v ní nikam nespěchá. Ta pomalost a "rádoby nuda" k tomuto příběhu sedí. Problém je v tom, že to takhle vydrží až do konce. Nepřichází žádná velká katarze, žádné emotivní finále, či jakékoliv uspokojivé zakončení. Autor příběh ukončí, a já jako čtenář jsem se cítil dost ochuzený, protože si myslím, že si jako čtenáři zasloužíme více. Chápu proč, přesto mě to naštvalo. V knize máme zajímavé postavy a rozhodně jim lze fandit a bát se o ně. Líbilo se mi jakým způsobem se zde přistupuje k vyšetřování, k samotné špionáži a také k informacím,
ze kterých se dozvíme něco o Ruské mafii, praní peněz a dalších aktivit. Zrádce mezi námi je slušná kniha, která mě bavila, ale čekal jsem mnohem více, protože ten potenciál tam byl.

beanstk
08.03.2018 4 z 5

Výborný, uvěřitelný špionážní thriller. Jen škoda toho trochu useknutého konce. Doporučuji nenápadný, ale poctivě natočený film dle námětu - s McGregorem, Skarsgardem a N. Harris. Tam si konec rozumně a nenásilně vyfabulovali.

mgeisselreiter
31.12.2016 4 z 5

Brilantní špionážní román ze současnosti s velmi reálným dějem. Výborné nahlédnutí do zákulisí velké politiky a velké mafie a jejich provázanosti. Autorův styl psaní je osobitý, čte se poměrně dobře. Kniha zaslouží pochvalu, kvalitní vázaná vazba a v textu jsem nepostřehl jedinou chybu. 85%, 31.12.2016.

Kniha Zrádce mezi námi je v