Zrada

Zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442951/bmid_zrada-9fF-442951.jpg 4 82 20

Děj se odehrává v letech 1987-2001 na několika místech od sebe značně vzdálených – v bývalém Československu, Římě, na Korsice a v New Yorku. Pestré je i složení hlavních osob, mezi nimiž hrají prim sourozenci David a Viktorie Manovi, kteří emigrují z původní vlasti do svobodného světa. David jde cílevědomě za kariérou, zatímco jeho mladší sestra si chce užívat svobody a lásky. Její naivita ji vžene do náručí protřelého podvodníka Richarda Kollera, který jí ze zištných důvodů usiluje o život. Viktorie se ocitne na dně a jen za pomoci svých nejbližších se dokáže vrátit do normálního života a navázat nový partnerský vztah. Dramatickým vyvrcholením příběhu je teroristický útok na dvojici budov WTC v New Yorku, po němž se cesty všech románových hrdinů opět spojí a harmonizují.... celý text

knihovniceS
17.02.2023 4 z 5

Zrada
Velmi dramatický román, silný příběh sourozenců Davida a Viktorie, kteří emigrují z původní vlasti a objevují se v různých částech světa.
Příběh je plný lásky, zrady, nenávisti, násilí v rodině. Není to veselé čtení, autorka čtenáře nenechá chvíli v klidu... Napínavý, místy hororový příběh doporučuji. Dávám 4 hvězdy.

NymphMaeve
09.11.2022 3 z 5

Kláru Janečkovou mám jako autorku docela ráda. Nepíše sice žádné hlubokomyslné zápletky, ale oddechové knihy s napětím a takovou životní realitou. Bohužel kniha Zrada mne rozhodně spíš zklamala, než potěšila. Průměrné dialogy, které vyloženě nudily, pravopisné chyby, které přímo bijí do očí (například ona udělal, nebo on viděla), celkově je jazyk dosti krkolomný a i když je zápletka napínavá a o zvraty není nouze, pořád se celý příběh vznáší v jakémsi mlžném oparu nepropracovanosti. Příběh se mi líbil, ale knihu jsem si neužila, vyprávění nic moc, styl a pravopisné chyby hrůza a ni to nebylo nijak strhující. Přečetla jsem, ale zanedlouho si tuhle knihu nebudu pamatovat.

princesse
21.06.2022 4 z 5

Moc dobře se mi kniha četla. Bylo to napínavé a místy až děsivé ... Pro mě nepochopitelné, co může někdo provést kvůli penězům. Viktorie byla rozmazlené a zpovykané děcko a lezla mi tím pěkně na nervy, Richard byl normálně regulérní psychopat a David měl tedy také své mouchy. Tím pádem je jasné, že i lidé, kterými se obklopovali byli nějakým způsobem narušení. Každopádně určitě se po nějaké další knize od autorky ještě mrknu.

konformita
28.04.2022 4 z 5

Potrestání rozmazleného děcka a láska, která jen tak nevyhasla. Pěkné to bylo.

RendyaDav
22.04.2022 4 z 5

Knihy od této autorky jsou pro mě vždy dobré počtení. Romantika, s kriminální zápletkou to prostě můžu.

ŠárkaStrnadová
05.02.2022 1 z 5

Tak mám z této knihy stejný dojem jako hancka a EvaHrky, chtěla jsem ji už v půlce odložit, tak nepravděpodobné chování Viktorie, a pak i ten děsný závěr tu slátaninu dorazil.

EvaHrky
17.07.2021 2 z 5

Naprosto souhlasím s hodnocením hancky níže. Příběh ala španělská telenovela 90. let s krimi zápletkou. Nejvíce mi vadily ty strojené dialogy.
Ani se mi dobře nečetla, přímá řeč a odstavce jsou používány tak nahodile, že jsem občas měla problém s tím, kdo co komu řekl.

hopen
21.07.2020 5 z 5

Opět tleskám,další kniha která se krásně četla a příběh byl napínavý až do konce.

perpe2a
19.07.2020 5 z 5

Úžasné, příběh začíná ještě v komunistickém Československu a postupně se přesouvá do Itálie a na Korsiku. Inteligentní román pro ženy, mohu jen doporučit.

lenkavildomcova
25.04.2019 3 z 5

Do třičtvrtiny knihy super, pak jako bych začala číst jinou knihu. Viktorie mě ale vytáčela od začátku.

Petule.k93
27.06.2017 5 z 5

Super kniha, bavila mě od začátku do konce

hancka
20.08.2016 4 z 5

Parodie na Červenou. knihovnu říznutá béčkovou kriminálkou.
Kniha mě hodně zklamala, už jen to vyjadřování postav mi připomnělo filmy s Oldřichem Novým. Děj si hodně odporuje a je hodně naivní. Dočetla jsem to jen ze zvědavosti, jestli je celá kniha tak slabá
Přitom kniha Deník Grety K se mi líbila , tak jsem byla celá natěšená. No, nemůže být každý den posvícení.

Kjája
05.05.2015 3 z 5

Poutavý příběh, až na ten "trochu" přeslazený konec. Škoda, že je v textu tolik chyb a překlepů, ale za to autorka nemůže..

krtica
13.03.2015

Přešteno jedním dechem.

krtica
11.03.2015

Je to první kniha, kterou čtu od Kláry, líbí se mi. Určitě si přečtu i další.

gama
06.10.2014 5 z 5

Výborná kniha, četla jsem jedním dechem. Ano překlepy byly, ale nijak mi nevadily, vnímala jsem děj ne překlepy!!!

Jia
25.04.2014 3 z 5

Překlepy a chyby mně vadily tak moc, že mi pokazily dojem z knížky.
Děj za tři hvězdy, kvalita výtisku "odpad".

misan69
15.01.2014 5 z 5

Knížka poutavá, příběh dramaticky vystupňovaný, prostě se mi dost líbila. Jediné, co mi vadilo, byla spousta překlepů, které ji dost degradovaly.

anajov
12.03.2013 5 z 5

Dobře napsaný román, napínavé od začátku do konce. Rodinné kořeny a i stejná mentalita ve vztahu zvítězí. Ale co může provádět jeden druhému kvůli penězům je neskutečné až děsivé.

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Dramatický děj z minulé doby až do součastnosti.Kdy rodina a vlastní krev vítězí nad kartami osudu.