Zprávy z nitra

Zprávy z nitra https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290689/bmid_zpravy-z-nitra-S5W-290689.jpg 4 60 18

Chtěla bych vám vyprávět svůj životní příběh o nemoci, která se proměnila v moc. V moc ovládnout svůj život a vzít za něj plnou zodpovědnost. Věřím, že každý dokáže změnit běh života. Co to znamená? Znamená to být pozitivní, šťastný, zdravý, úspěšný a milující. A jak to dokázat? Je to tak jednoduché a těžké zároveň. Chtěla bych se s vámi podělit o svou subjektivní zkušenost. Nic víc. Nepředkládám nauku ani dogma. Mám jediné přání - pokud tento příběh povzbudí jen jednoho z vás a pomůže mu, je smysl mé nemoci naplněn.... celý text

Analady
24.11.2023 4 z 5

Kniha se moc hezky čte, je opravdu krásně napsaná. Je plná inspirace i příběhů ze života. Působila na mě velmi pozitivně a vyvolávala ve mně pocit klidu. Čtení jsem si užívala, nikam jsem nespěchala. Určitě se neztotožňuji se vším, některé věci byly na mně až moc ezo. Ale věřím, že každý si zde najde to svoje. I když jsem po knize sáhla z čiré zvědavosti, jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla a ráda se k ní znovu vrátím.

palladium
21.02.2023 5 z 5

Kniha o cestě od rakoviny, přes uzdravení až k osvícení. Dnešní Zdenka už je jinde, věci které jsou v knize považuje za berličky, které jí pomohly, ale jiný člověk může mít jiné. Dnes už vidí, že vše je v našich představách a skutečné je pouze věčné vědomí, Bůh nebo átman, jak je to kdo zvyklý nazývat. Vše ostatní je jen představou našich myslí, postaviček, které zde hrají hru na život. Kniha se mi líbila, i když nejde o duchovní dílo, je samo o sobě "osvicující" jen vidět její cestu.

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Moc nádherná knížka , která mi dala hodně ..Příběh , který může dát každému z nás hodně, který i povzbudí a dá naději v dnešní době...Může nám otevřít srdce...

Monika164
04.10.2019 5 z 5

Inspirující , velmi emotivní kniha....

4190
12.09.2019

Zdeňka vyléčila už jenom jako léčitelka - tuny lidí, které znám a ty co jsem píšou. že ne tak by měli nejprve něco dokázat. Aby mohli spochybňit takovou osobnost, která se vyléčila z nemoce, je nad věcí- nemusí to dělat - léčit další lidi ... A dává do toho svou energií!

zuzanarak
27.02.2019

Krásná kniha, moc mě bavila, až mi bylo líto, že jsem ji dočetla. Děkuji za české vidoucí autory.

Peleus
25.10.2018 3 z 5

Nechci zpochybňovat pozitivní přístup paní Pohlreich.

Můj komentář není o rakovině. O smrti. O osudech.

Na tomto místě se chci zastat zdravotnického personálu pracujícího v oboru, kde se setkávají se smrti. Třeba s rakovinou.

Paní Pohlreich velmi snadno soudí takové jedince a odsuzuje údajný nedostatek jejich empatie a časového nasazení pro každého jednotlivého pacienta. Bohužel jí uniká pohled z druhé strany.

Jak se může citově angažovat policista pracující na vraždách? Musel by se zbláznit. Potřebuje si vytvořit odstup a postavit si kolem sebe obranný val. Jak se může angažovat zdravotník na oddělení, kde mezi hospitalizovanými téměř každý druhý týden někdo podlehne nemoci a koho ještě včera zdravil? Vytvoří si kolem sebe obranný val.

Paní Pohlreich se pochopitelně zlobí. Je zarmoucená z toho, že jí nikdo nevezme za ruku a nepromluví si s ní. A já to chápu! Jak si ale doktorka může promluvit s každým pacientem, když jich má denně kolem 15-20 plus sledování a léčebné plány dalších? Může si s každým promluvit o pocitech, vzít za ruku, nebo se schová za obranný val počítače a lékařských termínů? Pokud totiž ne, tak skončí jako mnozí její kolegové - rozpadlé vztahy, alkoholizmus, žádosti o přeložení na jiná oddělení.

Kdo pak bude léčit pacientky jako paní Pohlreich?..

Varvara
20.08.2018 4 z 5

Téma možná smutně vypadá, ale p. Zdeňka ho smutně nepodává, protože ho tak nevnímá, jak mi to aspoň připadá. Dokonce jsem se při čtení jednou smála nahlas, to když jsem četla, jak Pohlreichovi pojmenovali jezevčíky. Příběh p. Zdeňky je inspirativní, nejen pro lidi s ne-mocí, jak už napsala níže Renaat. Jen mi moc nesedí občasné předpokládané divení se čtenáře napsanému textu, ale autorka asi vychází ze svých zkušeností. A moc nechápu, proč by Zdenčin manžel "ještě neměl být vědomý", jak píše. Tedy občas má postoj "já už jsem probuzená/vědomá, on/ty ještě ne", ale asi to jen dráždí mé ego :-)). Taky se mi nepozdává doporučovat čtenářům meditaci, při které si člověk má představovat hada putujícího vzhůru po páteři... V knížce jsou pěkné čb fotky. Oranžový text se mi špatně čte, ale to je jen malá "vada na kráse" a není ho moc. Celkově se mi kniha četla dobře, přečetla jsem ji rychle.

Tiffany
29.07.2018 4 z 5

smutné téma, které jsem otevřela díky mojí mamince, která takové štěstí neměla....

teddya
27.12.2017 3 z 5

Krásná knížka. Přesně to, co jsem v těžkých chvílích potřebovala.

bery11
29.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha

Renaat
05.08.2017 5 z 5

Zdenko, děkuji Vám.
Doporučuji všem, i zdraví lidé z ní mohou načerpat a předejít nemoci.

mariva
31.05.2017 5 z 5

Úžasná knížka, jen se, bohužel, čtenářka zřejmě musí dostat do stejné životní situace, aby dokázala knihu pochopit a ocenit. Kniha je povzbuzením pro nemocné a ukazuje cestu, jak projít těžkou nemocí.

pegginka13
18.02.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla a musím říct,že naprosto úžasná kniha. Každou kapitolu jsem si vychutnávala. Autorce bych moc ráda poděkovala za její předání poznatků všem ostatním. I já budu posouvat jedinečnou knihu dál.

Sherry1986
17.01.2017 5 z 5

Opravdu krásná knihaa.Doporučuji lidem přečíst co jich potkal podobný osud s nemocí...

regata
02.12.2016

Úžasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Myslím, že může pomoci mnoha lidem pochopit, proč jsme zde, proč onemocníme, proč se nám opakují pořád stejné problémy. Myslím, že smysl autorčiny nemoci byl naplněn. Mě osobně velmi pomohla a nadchla tak, že jsem koupila další dvě knihy a půjčuji je lidem, které mám ráda. Autorku i její knihu mám v srdci.

lumik21
26.11.2016

nádhera můj druhý vánoční dárek, který jsem musela přečíst dřív, velmi silné

Lucina88
18.09.2016 5 z 5

Silná žena a silný životní příběh.

Zdeňka Pohlreich
česká, 1972
2016  87%Zprávy z nitra
2018  82%Místo v srdci

Kniha Zprávy z nitra je v