Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231672/bmid_zpoved-z-decaku-az-na-prehlidkova-m-231672.jpg 4 205 63

Tato zpověď byla napsána z touhy změnit svět k lepšímu. Pokusit se alespoň maličkou troškou přispět k tomu, aby třeba i jen pár dětí bylo šťastnějších, a to je zatraceně dobrý důvod, proč tuhle knihu vydat a číst. A vlastními slovy autorky: „Jsem přesvědčená, že jsem byla v dětském domově a prožila všechny ty okamžiky právě proto, abych dnes mohla pochopit ostatní opuštěné děti a abych jim mohla nabídnout pomoc, jsem jedna z nich, a i když existují nepochybně děti, které mají silnější příběhy nebo smutnější, tak věřím v to, že má kniha zvedne ze židle třeba i jen jedno dítě a řekne si: ‚Nezáleží na tom, kdo je má matka či otec, záleží na tom, KDO JSEM JÁ!‘“ Veronika je dnes mladou ženou, na které byste jen těžko poznali, jakým životem si prošla. Po několika krušných letech s matkou narkomankou se ocitla v dětském domově, kde prožila celé dětství i dospívání. Umíte si představit, jaké to je? Být neustále v kolektivu dalších dětí, čekat, jestli si pro vás máma nebo táta nepřijde, pochybovat, jestli vás má vůbec někdo rád, pochybovat o sobě a jestli to, že jste v dětském domově, jste náhodou nezavinili vy sami? Ale tahle kniha není jen o tom, jak to mají opuštěné děti těžké, je také o naději a o tom, že když víte, co chcete, můžou se vám sny splnit, protože Veronika si své sny plní, i když měla čtyřku z fyziky.... celý text

Lily101
01.04.2024 3 z 5

Zajímavé čtení. Autorka měla štěstí na kamarády, když už neměla lehký start.

#prvniprectenaknihavmesicidubna2024

Lenka276
05.03.2024 3 z 5

Zajímavé čtení, líbil se mi hlavně začátek knihy, kde Veronika popisuje, jaké podmínky měla v původní rodině. Určitě to měli s bratrem velmi složité. Veronika na mě působí moc sympaticky.

Zdeňula
02.01.2024 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, je velmi čtivá. Přečetla jsem ji za dva dny....doporučuji.

esfinge
25.05.2023 3 z 5

Velmi zajímavý životní příběh Veroniky. Osud se s ní nemazlil, mnohokrát ji srazil na kolena. Přesto se vždy dokázala zvednout a k vytouženým cílům dojít. A hlavně, přestože ji v dětství měla minimálně, rozdává lásku všem kolem sebe. Za mě je Veronika krásná žena se srdcem na správným místě. Klobouk dolů.

Ovšem styl psaní, kde se preskakuje, vrací a témata se překrývají, mně připadá spíš jako slohova práce.

renda5135
30.04.2023

Tuto knihu mám přečtenou.
Je to velmi smutný příběh. Avšak tyto
příběhy jsou součástí dnešního světa.
Sám jsem z DD, takže jsem věděl, co
paní Kašáková musela zažít.
Velmi mě ale zaujala, že chce pomáhat ostatním dětem, co vyjdou z DD.
Založila nadaci, která pomáhá těmto
Dětem vyjít do života.
Velmi si této ženy vážím.

avynka
02.01.2023 5 z 5

Tuto audioknihu jsem zvládla za jeden den, nešlo se od ní odtrhnout. Silný příběh napsaný srdcem. Děkuji, Verunko.
Ještě musím vyzdvihnout naprosto úžasnou interpretaci knihy Jitkou Ježkovou, která zážitek posunula ještě o level výše. Ráda se ke knížce časem vrátím.

Karol477
09.12.2022 3 z 5

Velmi smutný příběh malé holčičky, ze které vyrostla úspěšná žena. Kniha chytne za srdce. Veronika do ní dala kus sebe. Je psána hodně jednoduše se spoustou chyb, ale v tomto případě byl důležitý obsah (kritiku si zaslouží redaktor, který svou práci odflákl, nikoliv Veronika). Veronika má můj obdiv, tolikrát spadnout na dno a pokaždé se zvednout. Musí být úžasná žena.

claire.dinner
06.07.2022 3 z 5

Příběh velmi zajímavý, smutný, ale zároveň i inspirující a obohacující. Z literárního hlediska samozřejmě žádný skvost, jazykovou korekturu bych dala povinně, ale nedá se nic dělat. Každopádně velmi čtivý, pokorný kousek, který jsem měla zvládnutý během chvilky a těšila se na něj.

IvetaZ
30.05.2022 3 z 5

Veronika je sympatická a krásná holka. Prožila si těžké věci a zřejmě se dlouho prala sama se sebou metodou pokus-omyl. Ale to je v pohodě, to tak máme i my, co jsme vyrůstali s rodiči ;-) Na knize je vidět, že ji psal laik, skáče, témata se prolínají a informace opakují, ale jestli to má hodnotu pro ni samotnou jako nástroj sebereflexe a smíření se s osudem, tak to splnilo účel. Bylo mi velmi líto, že dostala další životní kopanec v podobě nemoci syna. Držím pěsti!

Annannas
21.01.2022 3 z 5

Stojí za přečtení. Velmi těžký start do života.

domihruzkova
25.11.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Veroničin životná příběh mě zaujal a obdivuji, že se z toho všeho dokázala vyhrabat. I když kdo ví, jak by dopadla, kdyby kolem sebe neměla ty správné lidi. Veronika působí strašně naivně, možná je to tím, kde vyrůstala. Je smutné, jak nepřipravené na život děti odcházejí z dětských domovů.
Knize by prospěla korektura.

Mrs.Depp
31.10.2021 5 z 5

Moje milovaná Verunka a její úžasné pozitivní myšlení a vyrovnanost, která na vás dýchne, kdykoli si pustíte nějaký rozhovor s ní. Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už dlouho, protože je to teď tak trochu "moje téma". Verča je důkazem, že nezáleží na tom, jestli vyrostete v úplné rodině nebo v dětském domově, je jen na vás, jaký z vás bude člověk. Toto poselství Verča chce svou knihou předat a taky to, že nezáleží na tom, jaké zkoušky si pro vás život připravil, ale na tom, jak se k nim postavíte.
Verunka popisuje svoje dospívání v dětském domově, vztahy s biologickou rodinou, hledání vztahu k sobě samé a taky svoji cestu za vytouženou korunkou Miss i to, jak nakonec pochopila, že vše, co nás v životě potká, je pro naše dobro a něco nás to má naučit i když to nakonec není třeba tak, jak jsme si to vysnili.
Důležité ale je si udržet vždy a za každých okolností pozitivní myšlení a víru v sebe, protože pro sebe jsme tady celý svůj život a byla by škoda tento náš důležitý vztah promarnit. Proto je důležité se každý den učit mít se rád a příjmout i to, co na sobě rádi nemáme.
Je pro mě neuvěřitelné, že Verča je jen o rok mladší než já a přitom se naše životy v mnoha ohledech tolik liší a zároveň se naše cesty v mnoha ohledech taky potkávají. Moc jí přeju, ať najde štěstí ve své rodině a v jejím nádherném chlapečkovi a ať ji to štěstí už neopustí.
Nemůžu se dočkat na druhou knížku Verunky, která je psaná tak, že je doslova lékem pro moji utrápenou duši.

Blazule
29.09.2021 4 z 5

Chomutov není zase až tak velký,proto mě příběh holčiny z děcáku,která vyrostla ve vesnici kousek od města,kde jsem i já prožila své dětství hodně zajímal,aneb když tví přátelé kamarádí s Veronikou a chceš se dozvědět víc…

janka2000
23.09.2021 5 z 5

Obdivuji Veroniku za její sílu, za její optimismus a její víru v život. Obdivuhodný skutečný příběh z našeho českého prostředí o tom, jak Veronika vyrůstala v dětském domově, o svých ne zrovna nejlepších rodičích, o svém boji v reálném světě, o modelingu a hlavně o vyrovnání se se vším, co jí potkalo. Velmi upřímné a smutné čtení, které za to ale určitě stojí!

Jíťa307
24.03.2021 5 z 5

Mám pouze jako audio, ale velmi se mi líbil příběh a opravdová zpověď. Příjemně zpracováno a obdivuji autorku, že vše tak zvládla a hlavně se o svůj příběh, (který asi nejen mně pomohl aspoň trochu pochopit nelehký život mladých lidí, kteří opouští DD a jak jsou lehce zmanipulovatelní) podělit.

vassovka
05.11.2020 4 z 5

Upřímná zpověď i životě v dětském domově. Lehké a čtivé. Může být příkladem pro děti z dětských domovů.

Jirinamac
01.05.2020 5 z 5

I přes nelehké dětství dokázala Veronika dojít si ke štěstí svojí vůlí. Také má štěstí na nápomocné lidí kolem sebe a myslím, že dokáže rozdávat lásku a nejen jí přijímat. Přeji jí, ať už jí čeká krásná a bezstarostná budoucnost ve velké a milující rodině.

Gopet
20.01.2020 3 z 5

Zdrcující je upřímná a otevřená zpověď. Téměř každá kapitola byla dojemná. Jinak se jedná o jednoduché texty, žádné náročné čtení. Doporučuji mladým teenagerům, pro které může mít příběh motivační prvky.

BetyN.
04.01.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden jediný den. A musím říct, že mě opravdu dostala. Je psána lidsky a upřímně. Podle mě donutí každého zamyslet se nad životem a prioritami. Měl by si ji přečíst každý. Veronice a její nadaci držím palce!

SofiKmecová
29.12.2019 3 z 5

Když jsem to tu knihu dočetla uvědomila jsem si jak je pro dítě důležitá matka.
Jak to, když dítě postrádá svoji matku může poznamenat jeho život. Tento příběh je velmi smutný.Několikrát jsem plakala, ale nebudu vám lhát plakala jsem snad u, každé kapitoly. Krásný příběh, který poukazuje na to jak bychom si měli vážit našich rodičů, být rádi za to, že je máme a uvědomovat si jaké to může být pro děti, které rodiče nemají. Uvědomíte si jak je rodina důležitá. Jak je důležité pomáhat druhým a milovat zkrátka dojemný příběh o malé Verče, která toho hodně dokázala a ještě určitě dokáže. Nechtějí se mi psát negativa nejsou tak podstatná hlavní je myšlenka této knihy a ta je krásná a velmi motivující.

2015  74%Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola
2021  65%Lhala jsem