Zpocená záda

Zpocená záda https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328764/bmid_zpocena-zada-Skj-328764.jpg 2 51 24

Strhující příběh čerstvého čtyřicátníka, dobře situovaného právníka Davida, který žije pro svou rodinu a práci a vede zdánlivě šťastný a spořádaný život. Pod taktovkou své ženy probíhají jeho dny bez sebemenšího překvapení, vše je naplánované, idylické a úspěšné. David si neochotně uvědomuje, že rezignoval na jakékoliv dobrodružství a cokoliv nečekaného. Do cesty mu vstoupí záhadná žena, která se stává jeho vstupenkou do doposud neznámého světa volnosti, prostopášnosti a sexuálního osvobození. Všechno se mu rozpadá pod nohama a on se řítí do katastrofy, ale cítí, že žije naplno. David se musí rozhodnout, zda chce ztratit svůj spolehlivý, jednotvárný a pohodlný život a přijít o všechno, co léta budoval a na co si zvykl, výměnou za nejisté štěstí. V sázce je hodně a on není žádný hrdina. Kniha je psána z pohledu muže, ačkoliv ji píše žena. Je tedy velmi otevřená, přímočará až neslušná, protože takový svět mužů je.... celý text

intelektuálka
30.06.2017 3 z 5

Připadalo mi to jako příběh konzumní rodiny, peníze, kariéra okázalost a trochu moc erotiky. Ale že by se nedala číst, to ne.

alcerka
16.06.2017 2 z 5

Autorka používá barvitá přirovnání a nepochybně oplývá jazykovým talentem. Na prvních stranách jsem byla nadšená, že mám v rukou zajímavé dílko, přestože jsem od knihy nečekala zázraky. Nicméně neustálé opakování stejných situací, stejných dialogů a sem tam až přílišná syrovost, knihu neodmrští do topkových pozic. Souhlasím, s komentářem níže, pokud by to bylo kratší, ještě by to člověka mohlo chytnout, takhle ale ne...

magnolia
03.06.2017 2 z 5

Byla jsem zvědavá, jak píše S.S. jinak nežli autobiograficky. Knížku jsem dvakrát započala číst a dvakrát odložila, nakonec jí věnovala jeden slunečný den a (neříkám, že úplně poctivě) ji dočetla, a to také ze zvědavosti - co ještě hrdina pokazí a kdo mu opět pomůže. Slovní zásobu má autorka bohatou, je i mírně vtipná (např. promlouvá ke čtenáři jako pozn. autora), takže mě mrzí, že je to takové přisprostlé (román pro muže?). Nejsem asi ta pravá cílová skupina a taky nevím, co jsem to vlastně četla: komedii? parodii? realitu? Kdyby to bylo kratší, méně "pánské", bez opakujících se dějů a scén, početla bych si víc. Jsem ráda, že to mám z krku, strhující ani vzrušující mi to nepřipadalo, spíš přehnané, v mnoha směrech.

zuzana2599
28.05.2017 4 z 5

Ach Davide, Davide, kam až tě vášeň pro tvé milenky a alkohol dovedla ?
Není pochyb, že autorka psát umí. Její popisy jsou velmi otevřené, přímočaré, snad i neslušné, ale píše jazykem bohatým a košatým.
Kniha se četla dobře, já se bavila a byla jsem opravdu zvědavá, jak to nakonec všechno David zvládne.

Sára Saudková
česká, 1967